Başvuru Süreci

Başvuru Süreci 2018-04-09T11:57:07+00:00

Yurt Dışı Dil Okulları Başvuru Süreci

Yurt dışında dil eğitimi almak istendiğinde bir çok ülke ve yüzlerce dil okulu seçeneği çıkmaktadır. Bu nedenle kişiye en uygun ülke ve okulun belirlenmesi sürecinde uzman bir kurum ve danışmana ihtiyaç duyulmaktadır. Troy International olarak size en uygun olan araştırmayı yapmak ve doğru yönlendirmek ilk önceliğimizdir.

 

Kişiye Uygun Yurt Dışı Dil Okulları Seçimi

Her başvuru sahibinin istekleri ve bütçe yapılarının farklı olduğu dikkate alınarak kişi için en doğru seçimin belirlenmesi bir zorunluluktur.

Size en uygun ülke ve şehir, ihtiyaç ve bütçenize en uygun konaklama ile yurt dışı dil okulları seçeneklerini birlikte belirliyoruz. Amaç, hedef ve beklentileriniz doğrultusunda iyi bir eğitim almanın ve almış olduğunuz hizmetten memnun kalmanız için gerekli tüm desteği sağlıyoruz. Troy International olarak bu detayların bilincinde  ve sorumluluğunda bir danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

 

Tercih Edilen Yurt Dışı Dil Okuluna Başvuru

Başvuru aşamasında, yurt dışında dil okulu programının süresi, konaklama içeriği, karşılama hizmetinin istenip istenmediği gibi detaylar belirlendikten sonra ilgili okul ile iletişime geçilerek program sözleşmesi imzalanır, tercih edilen okul için ön kayıt ücreti yatırılır ve vize için gerekli olan evrak listesi hazırlanmaya başlar.

 

Pasaport ve Vize Süreci

Eğer pasaportunuz hazır değilse, pasaport işlemleri için gerekli bilgiler sizinle paylaşılır. Pasaportunuz hazır olduktan sonra vize aşamasına geçilir. Sorunsuz bir vize aşaması için danışmanlarımız gerekli tavsiyelerde bulunarak sürecin en hızlı şekilde tamamlanmasına destek verir.

Vize, yurt dışında dil eğitimi sürecinde dikkat edilmesi gereken en önemli süreçlerin başında gelir. Bir çok öğrenci deneyimsizlik veya yanlış yönlendirmeler sebebiyle yurt dışında eğitim hayalini gerçekleştirememektedir. Vize prosedürü ülkeden ülkeye değişiklik göstermektedir.

 

Eğitim Ücretinin Yatırılması

Vize onaylandıktan sonra; eğitim, konaklama, hava alanında karşılama ücretleri ilgili okulun hesabına yatırılır. Ücret okulun hesabına yatırılmadan konaklama, havalimanı karşılama ve eğitim hizmetinden faydalanılamamaktadır. Bazı ülkelerde eğitim ücreti, vize başvurusundan önce ödenmekte ve dekontu ilgili ülke konsolosluklarına vize aşamasında sunulmak zorundadır.

 

Uçak Bileti ve Seyehat Sağlık Sigortası Süreci

Okul ücreti yatırıldıktan sonra eğitim başlangıç tarihi ve planlarınıza uygun olacak şekilde uçak bileti temin edilir. Gidilecek ülkenin kurallarına göre gerekli seyahat ve sağlık sigortası yapılarak poliçesi size teslim edilir.

 

Yolculuk ve Eğitim Süreci

Eğitim alacağınız ülkeye giriş için gerekli evraklar, talep edilmişse hava alanı karşılama hizmetinin onayı ve konaklama detayları tarafınıza teslim edilir. Uçuş süreci ve eğitimin ilk günlerinde dikkat etmeniz gereken detaylar ve okulun önceden belirttiği diğer genel işlemlerle birlikte son bilgilendirmeler yapılır.

Yurt dışında bulunduğunuz eğitim sürecinde dilediğiniz zaman danışmanlarımız ile iletişime geçerek her türlü bilgi ve desteği almaya devam edebilirsiniz.

Sizin mutlu olmanız, bizim başarımızdır.

İstanbul Ofis

Barbaros Bulvarı Zümrüt Apt No: 33/3 Beşiktaş, İstanbul

Phone: 0212 238 38 18

Ankara Ofis

Meşrutiyet Caddesi No:10/29 Kızılay,06420 Ankara/Turkey

Phone: 0312 418 84 84

İzmir Ofis

Ali Çetinkaya Bulv. No:21/2 Alsancak,35220 İzmir/Turkey

Phone: 0232 422 01 29

Adana Ofis

Atatürk Cd.Gülbahçesi Sit. B Blok K:3 No:88 Seyhan,01130 Adana/Turkey

Phone: 0322 458 88 26