Kanada da Dil Eğitimi

Kanada da Dil Eğitimi 2018-04-18T14:34:32+00:00

Dünya’nın en gelişmiş ülkelerinden olan Kanada, eğitim standartları ve ekonomik yaşam giderleri ile en çok tercih edilen ülkelerdendir. Ayrıca Dünya’nın en yaşanılır ülkeler ve şehirler sıralamasında da en üst sıralarda yer alır. Tüm bu nedenlerden dolayı birçok insan Kanada’da dil eğitimi almak istemektedir.

Kanada dil okulları

Kanada’nın İngilizce ve Fransa olmak üzere iki resmi dili vardır. Bu nedenle, hem İngilizce hem de Fransızca öğrenmek isteyen öğrenciler için ideal bir ülkedir. Kanada’da değil eğitimi için en çok tercih edilen şehirler; Toronto, Vancouver, Victoria, Montreal, Calgary  ve Halifax’dır. Quebec eyaletinde ise hem İngilizce hem de Fransızca konuşulur. Dolayısı ile bu eyalette her iki dili de kullanma imkanı olur.

Kanada’da dil eğitimi almak hem İngilizce hem Fransızca dil imkanı sunmasının yanı sıra, Amerikan ve İngiliz sınav sistemi olan hazırlık kurslarını bir arada barındırır. Sınav programları ve dil okullarının hemen hemen hepsinde bulunan programlar haricinde, Kanada programları da bulunmaktadır. CO-OP, öğrencinin lisans eğitimi esnasında bir iş yerinde çalışmasına dayalı bir sistemdir. Amacı; eğitim ile çalışma hayatını bir araya getirmektir. CO-OP ile çalışma hayatında tecrübe kazanan öğrenciler bu sayede mezun olduktan sonra çalışmayı düşündükleri alanda çevre edinirler ve daha kolay iş bulma imkanına sahip olurlar.

Kanada’da okumak isteyen öğrenciler, Kanada Göçmenlik ve Vatandaşlık Bakanlığı (CIC) tarafından kabul edilen bir okula kayıt olur. Kanada Göçmenlik Başkanlığı kabul edilen eğitim kurumlarını DLI (Designated Learning Institutions) olarak adlandırdığı listede toparlamış ve her okula bir numara vermiştir. Kanada’da ilk ve ortaöğretim okulları otomatik olarak bu listede sayılır.

Kanada vize başvuruları Kanada vizeleri resmi başvuru merkezi olan ofislerinden yapılır.

Başvuru ofisleri sadece İstanbul ve Ankara’da bulunmaktadır. Maksimum 6 aya kadar olan vizeler ziyaretçi vizesi kategorisine girer. Bu vize maksimum 6 aylık verilir ve uzatma yapılamaz. 6 aydan uzun süreli gidecek eğitimler de öğrenci vizesi kategorisine girmektedir.

Kanada’da dil eğitimi hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak ve Kanada dil okulları,  Kanada’da dil eğitimi ve çalışma, Kanada’da dil okulları fiyatları 2018,  Kanada’da dil eğitimi almak gibi merak edilen konularla ilgili sorularınıza cevap bulmak için tıklayın; size en hızlı şekilde geri dönüş yapalım: Bilgi İstek Formu

İstanbul Ofis

Barbaros Bulvarı Zümrüt Apt No: 33/3 Beşiktaş, İstanbul

Phone: 0212 238 38 18

Ankara Ofis

Meşrutiyet Caddesi No:10/29 Kızılay,06420 Ankara/Turkey

Phone: 0312 418 84 84

İzmir Ofis

Ali Çetinkaya Bulv. No:21/2 Alsancak,35220 İzmir/Turkey

Phone: 0232 422 01 29

Adana Ofis

Atatürk Cd.Gülbahçesi Sit. B Blok K:3 No:88 Seyhan,01130 Adana/Turkey

Phone: 0322 458 88 26