Öğrenci Yorumları

Öğrenci Yorumları 2018-03-21T14:31:10+00:00

“Anlatılmaz Yaşanır”
Selamlar, 2 kez WAT yapmış biri olarak sözlerime başlarken değinmek istediğim ilk şey, şirket seçiminin ne kadar önemli olduğudur. Eğer doğru şirketi seçerseniz gerisi çorap söküğü gibi geliyor zaten, emin olun. Troy International’a ne kadar teşekkür etsem azdır bundan dolayı.
“Macera Dolu Amerika” dediler hep, gerçekten de oyle. Binbir çeşit insan, farklı kültürler. Sadece filmlerde göreceğimizi zannettiğimiz yüzlerce şey.
İngilizcemi gelistirebilir miyim diye soruyorsanız kendi kendinize hepsini silin atın kafananızdan. Farkına bile varmıyorsunuz ve bir bakıyorsunuz ki sular seller gibi ingilizce konusuyorsunuz.
Hani “anlatılmaz yaşanır” diye bir söz var ya. Bundan dolayı hayatınızda en az bir kere yaşamanız gereken bir tecrübe olduğunu düşünüyorum.
Troy International ile hepinize güzel, bol eğlenceli bir yaz diliyorum.
Caner Yel
Çukurova Üniversitesi, Kimya Bölümü
Bethany Beach, DE – 2013

Caner Yel

Merhaba ben İbrahim.. Aslında herkesin yaşaması gereken bir tecrübeyi, ilk elden deneyimleme fırsatım oldu. Önceden oyunlarda, filmlerde gördüğüm yerleri, Amerika’yı resmen altını üstüne getirip her yerini dolaşma fırsatı paha biçilemezdi. 3-4 ayınızı muhteşem bir yaz haline getirebileceğiniz bir program. Work and Travel Programının asıl amacı para kazanmak değildir. Bu sebeple maddi anlamda çok büyük beklentileri olan öğrenciler hayal kırıklığına uğrayabilirler. (Program sonunda kazanılan ücret, öğrencinin programa katılım ücretini, Amerika’da bulunduğu süre içerisinde yeme-içme, konaklama gibi temel ihtiyaçlarını, “Travel” kısmında Amerika içi seyahat ve eğlence masraflarını, elektronik, kıyafet vb. alışverişlerini karşılayabilecekleri miktardadır.) Oradayken yalnız ailem ve yakın birkaç arkadaşım dışında beni soran bir kişi daha vardı: DANIŞMAN’ım. Evet arkadaşlar bu nokta işte gerçekten önemli. Şirket seçiminin önemini sürekli duymuşsunuzdur ama eminim ki çoğunuz önemsemediniz ama ben TROY’u seçerek doğru kararı vermişim.
Son olarak hayatınızı bu maceradan mahrum bırakmamanızı diliyorum.
İbrahim Can Aksüt
Çukurova Üniversitesi Beden Eğitimi – 2013

İbrahim Can Aksüt

WORK AND TRAVEL……Anlatacak o kadar şey bulabilirim ki size….work and travel’ 3.kez yapacak birisi olarak konuşuyorum size…evet yanlış okumadınız 3 :)…….rüya mı diyebilirim masal mı gerçek mi yalan mı bilemiyeceğim ama hayatımda verebilebiceğim en harika karar TROY INTERNATIONAL ile bu yola adımımı atmak oldu…2 yıl boyunca onların desteğiyle gittim ve kesinlikle pişman değilim..gerek yabancı dil, gerekse tatil , gerekse eğlence , sonuna kadar ve dolu dolu yaşadım diyebilirim…ve bu deneyimin hayatımın bir parçası olmasından o kadar mutluyum ki….harika koordinasyon inanılmaz derecede harika çalışan bir team…titizlikle ve en önemliside GÜVENİLİR…evet TROY INTERNATIONAL dan bahsediyorum…deneyimimden önce şirketimden bahsetmek istedim çünkü bu deneyimime büyük katkı sağlayan şirketim oldu….çünkü arkanızda doğru ve güvenilir destek varsa her zaman doğru yöne doğru ilerlersiniz…AMERICA….farklı kültürler farklı insanlar farklı yemekler farklı alışkanlıklar….bu harika kombinasyonu 2 yıl boyunca harika bir şekilde tattım ve 3. ye de kesinlikle hazırım…3-4 aylık harika bir motivasyon…kendi başınıza birşeyler yapabileceğinizin göstergesi, aslen benliğinizi ortaya çıkarabilecek sizi cesaretlendirebilecek birebir size ait gerçek bir dünya…bunun yanında eğlence ile harmanlanmış kocaman bir yaşam serüveni yığını…ve bitmesini aslında hiç istemediğiniz dolu dolu geçen bir 4 ay…..harika arkadaşlıklar değişik insanlar ve en güzelide döndükten sonra aileniz ve çevrenizle paylaşabileceğiniz paylaştıkça o anı size tekrar yaşatan ve sizin geçmişinizin küçücük bir parçası olan
TATLI ANILARINIZ….  KÜÇÜCÜK TE OLSA YAŞAMINIZA RENK KATMAK İSTEMEZMİYDİNİZ? ÇÜNKÜ BU BLOG’U OKUDUĞUNUZA GÖRE DOĞRU ADRESTİNİZ… NE DERLER BİLİRSİNİZ YOU ONLY LIVE ONCE   herkese sevgi dolu mutluluk dolu bilgi dolu eğlenece dolu yazlar
Görkem Gökmen
Çukurova Üniversitesi, Gıda Mühendisliği Bölümü
Seattle, Washington 2012-2013

Görkem Gökmen

En iyi yazımı, bu yaz Work and Travel sayesinde geçirdim. İş yerim disiplinli ve çok saygılı çalışanlarla doluydu ve dünyanın her yerinden öğrenciler vardı. İş yerinde çok sıkı çalışmamıza rağmen her anımız çok zevkli ve eğlenceliydi. İnsanlarla iç içeydik hekes bize karşı çok nazikti. Gittikten sadece 1 hafta sonra her seye alışmıştım, herkes çok yardımcı oluyordu. Çok kaliteli bir iş yerinde, çok kaliteli insanlarla çalıştım ve Amerika’da çok şey öğrendim. Verdiğim en iyi karar Work and Travel ile Amerika’ya gitmekti diyebilirim. Çünkü doğrudan Amerikalı insanlarla muhattap oluyorsunuz ve İngilizceniz mutlaka gelişiyor. Work and Travel konusundaki bütün sıkıntılarımın boşa olduğunu orada anladım. Elbette zorlandığınız noktalar olacak ama oradaki insanların saygılı ve yardımsever davranışlarıyla herşeyi çok kolay halledeceksiniz. Tanıştığınız insanlar yaşayacağınız anılar da yanınıza kar kalacak. Karar verdiğimiz işin bana çok uygun olması ise Troy gibi tecrübeli bir şirket sayesinde oldu. Tabiki benim şansım Troy’u seçmekti. İşten sonra diğer öğrencilerle ya da Amerikalı arkadaşlarınızla geçirdğiniz vakit size unutulmaz günler yaşatacak ve unutmayın ki doğru şirket aracılğıyla Amerika’ya gitmek çok önemli ve ben Troy’u bulduğum için çok şanslıydım.
Özge ÖKSÜZ
Çukurova Üniversitesi İşlemte 2013

Özge Öksüz

’İsteyin ve Yapın’’
Arkadaşlar merhaba. Geçtiğimiz yaz  mezun olup Amerika’da gittim. Eğer sizde şu an WAT düşünme aşamasındaysanız daha fazla düşünmeden bir an önce kaydınızı yaptırın. Bu aşamada da şirket seçiminizin çok önemli olduğunu unutmayın.
Görmek istediğiniz yerlerin listesini yapın, gözlerinizi kapatın, kulaklığınızı takın ve hayatınızın hiç şüphesiz en güzel yazını geçirmek için ilk adımı atın. Troy ailesinin kocaman desteği ile ben hayallerimi gerçekleştirdim, her günümde bambaşka maceralar yaşadım, bir çok eyalet gezdim,dünyanın her yerinden muazzam arkadaşlıklar kurdum. Kelimelere dökülemez 4 ay yaşadım. İş hayatımda da hiçbir aksilikle karşılaşmadım, her saatini dolu dolu yaşadım. Herşeyi ve herkesi şimdiden çok özlüyorum.
Olumsuzluklara kulak asmayın ve kendinize harika bir iyilik yapın. Durup bir  hayal edin,Amerika. Döndüğünüzde Amerikan filmleri izlemek çok daha heyecanlı olacak, artık o caddeleri biliyor olacaksınız. Size çok önemli bir tavsiyede de bulunmak isterim ki, gider gitmez kendinize bir bisiklet alın. Gece gündüz bisiklet sürün. Ay ışığında, kasıp kavuran güneşte, yağmurda çamurda, yalınayak bisiklet sürün, terliksiz dolaşın, caddeden geçen hiç tanımadığınız bir arabayı durdurup kasasına bisikletinizi atın ve rica edin sizi evinize bıraksın. Bu sayede çok iyi bir arkadaşınız daha olacak. Özgürlüğü iliklerinize kadar hissedin. Yepyeni tatlar, değişik müzikler, oyunlar, binalar, caddeler, fikirler ve okyanus ve çok daha fazlası emin olun sizi bekliyor. Sizin onları yaşamanızı bekliyor.
Ben hayatımın en güzel yazı için desteğini hiç esirgemeyen başta Serkan beye ve Troy International ailesine çok teşekkür ederim.
Troy’a güvenin.
Didem ÖZBAY
Cag University-International Finance and Banking – 2013

Didem Özbay

Amerika’da güzel bir yaz tatilini Troy aracılığıyla yaşadık. Her şeyin bilincinde olarak gittiğimiz bu 4 aylık Work and Travel programında tatmadığımız duyguları tattık . Her gün bir öncekinden güzel geçti, bitmesin diyerek 4 ayı bitirdik. Şahane arkadaşlıklar kurduk. Amerika insanı sicakkanlı ve Türk insanlarını gerçekten seviyorlar. Hepsini şimdiden özlüyorum. Rüya gbi geçen 4 ay icin Troy ailesine teşekkür ediyorum.
Dilek Dilaver
Çağ Üniversitesi-Uluslararası İliskiler – 2013

Dilek Dilaver

Tartışmasız birçok üniversite öğrencisinin hayallerinden biridir WAT programı..dilerim ki herkes de birgün bu harika heyecanı yaşama fırsatı bulur..
Gitmeden önce elbette ki tereddütlerim vardı..ilk kez katıldığım bir program,ilk USA yolculuğum..ama tereddütlerimin hiç biri bana korkularımla geri dönmedi..sanıyorum ki geçirilebilecek en güzel WAT programını geçirdim program arkadaşlarımla vee yeni edindiğim Amerikalı arkadaşlarımla.
ve gidilesi bi yerdi kesinlikle Seattle..Bu programa katılma fırsatını bir daha bulsam yine Seattle’ a gidecek kadar çok sevdim harika,güler yüzlü, yardımsever insanlarla dolu bi yer Seattle
Bu güzelliklerin yanında zorluklar yok değildi elbet programa katılacak kişinin kesinlikle işi sevmesi gerektiğini düşünüyorum.o konudada çok şanslıydım ki harika insanlarla çalıştım.Denny’s (iş yerim ) tecrübelerime çok şey kattı.eminim ki hayatımda bi yerlerde bana yardım edecek tecrübelerdi..
Son olarak bu programa katılmayı düşünen arkadaşlarıma ; WAT programı başta hep tereddütlerle yaklaşılan bi program ama kesinlikle ön yargılarını atmalarını tavsiye ederim.eğer pozitifliğiniz kendi elinizdeyse ve sağlam bir şirket seçtiyseniz emin olun harika macealarla dönebilirsiniz ve sadece 3 ay geçirdiğiniz bi şehri özleyip ,ordaki arkadaşlarınızla daimi bi dostluk kurabilirsiniz
Şimdiden bol eğlenceler
Seda Nur ŞENYİĞİT
Osmangazi Üniverstesi Mimarlık Bölümü – 2013

Seda Nur Şenyiğit

Herkese merhaba
Önceleri Amerika sadece bir hayaldi benim için… Üniversitenin ilk yılından itibaren bu hayal ile geçti günlerim. Work and Travel hakkında olumsuz bir çok yorum okudukça hep erteledim. Ta ki son sınıfa gelene kadar! Artık bu son şansımdı,inanıyordum ki herşey güvenilir,kaliteli bi şirket aracılığı ile kolaylaşacaktı ve Troy ailesi ile tanışmam çok uzun sürmedi.
2013 yılında ilk gidip,son dönenlerden olduğum için, mezuniyet balosu,diploma töreni gibi herşeyi kaçırıyordum,itiraf etmeliyim ki çok üzüldüm başlarda… Ama Amerika’ya gittiğimde buna hiç pişman olmadım. Yine olsa,yine aynı kararı vermem gerekse,1 dakika bile düşünmem giderim. Çünkü insan orada gerçekten “İnsan” olduğunu hissediyor.
North Carolina, Outer Banks Adası’nda hiçbir ulaşım aracının olmadığı Avon isimli ufacık,şirin bir kasabada çalıştım. Her günüm apayrı unutulmayacak anılarla geçti diyebilirim. Bir çok kültürden arkadaştan öte kardeş edindim,son derece keyifli 4,5 ay geçirdim. Kimi zaman çok yorulduk ama her anın tadını çıkarmayı bildik. Bir daha yaşayamayacağımı bildiğim kadar güzeldi!
ve şimdi sıra sizde! Yapmanız gereken tek şey Amerika günlerinin hayalini kurmak. Gerisini Troy’a bırakın,onlar her zaman bir telefon,bir mesaj kadar uzağınızda olacaktır.
Her şey için sonsuz teşekkürler Troy ailesi…
Burcu Keme
Mersin Üniversitesi (Biyoloji)
North Carolina – Avon -2013

Burcu Keme

Daha üniversiteyi kazandığım ilk zamanlardan Work and Travel programına gitmeye karar vermiştim. Bunun sonucunda 2013 yazında Amerika’ya gitmeye kara verdim. Her öğrencinin sahip olamayacağı ve sahip olanlanlarında iyi değerlendirmesi gereken bu şansı iyi değerlendirmek için doğru şirketi seçmenin öneminin büyük olduğunu biliyordum. Yaptığım araştırmalar sonucunda buna en uygun firmanın Troy International olduğuna karar verdim.
Amerika’ya adımımı atar atmaz büyük küçük birçok sorunla karşılastım ama her kötü olayda her zaman Serkan Bey yardımıma koştu ve çok sükür hepsini berberce atlattık. Kaldığım otel ve çalışmış olduğum firma gayet güzel ve içtendi çok güzel arkdaşlıklar dostluklar edindim ve en önemlisi gitme amacım olan ingilizcemi gayet güzel şekilde geliştirdim. Hatta belkide yeniden bu programa katılığ yeniden gitmeyi düşünüyorum.
Sonuç olarak insanlar bilmedikleri bir ülkeye bilmedikleri bir ortama girdiğinde yanında destek olacak birilerini arıyor eğer sizde Troy International şirketini seçerseniz bu konuda hiçbir sıkıntı yaşamazsınız. Şimdiden gidecek arkadaşlara iyi ve güzel bir yaz tatili geçirmelerini diliyorum.
Ali Deniz Taltekin
Hacettepe  Üniversitesi Kimya Mühendisliği – 2013

Ali Deniz Taltekin

İstanbul Ofis

Barbaros Bulvarı Zümrüt Apt No: 33/3 Beşiktaş, İstanbul

Phone: 0212 238 38 18

Ankara Ofis

Meşrutiyet Caddesi No:10/29 Kızılay,06420 Ankara/Turkey

Phone: 0312 418 84 84

İzmir Ofis

Ali Çetinkaya Bulv. No:21/2 Alsancak,35220 İzmir/Turkey

Phone: 0232 422 01 29

Adana Ofis

Atatürk Cd.Gülbahçesi Sit. B Blok K:3 No:88 Seyhan,01130 Adana/Turkey

Phone: 0322 458 88 26