Başvuru Süreci ve Aşamaları

Başvuru Süreci ve Aşamaları 2018-04-09T12:12:20+00:00

Amerika’da staj programına katılmak için izlenmesi gereken süreç şu şekilde özetlenebilir;


Troy International’e Başvuru ve İngilizce Mülakat

Staj için başvuru yapan adaylar için ilk öncelikle uzman bir danışman tarafında İngilizce mülakat yapılır ve adayın İngilizcesi’nin programa uygun olup olmadığı belirlenir.

Amerika’da staj yapabilmek için en az Upper-Intermediate düzeyinde İngilizce seviyesi ve akıcı bir İngilizce konuşma becerisi olmak zorundadır.

Uygun Bir Özgeçmiş (Resume) ve Video Özgeçmiş Hazırlanması

Amerika’da staj programı için yapacağınız başvuru uluslararası bir iş başvurusudur ve başvuru yapılan kurumlar ciddi ve kurumsal firmalardır.

Bu tür firmalara dünyanın birçok ülkesinden çok kalifiye adaylar başvuru yapmaktadır, bu sebeple aday seçim sürecindeki rekabet ciddi bir anlamda artmaktadır.

Diğer adaylardan bir adım öne geçebilmek için tecrübe, yeterliliklerinizi ve eğitim geçmişinizi çok iyi anlatan ve özetleyen bir öz geçmiş hazırlamanız gerekmektedir.

Günümüz iş dünyasında klasik yazı ile hazırlanan öz geçmiş dışında işverenler kendinizi, başvuru amacınızı, eğitim geçmişinizi özetleyen bir kaç dakikayı geçmeyecek olan video öz geçmişte talep etmektedirler.

Uzman danışmanlarımız sayesinde iyi bir öz geçmiş hazırlayabilmeniz için Troy International size destek olacaktır.


İşveren Seçimi ve Staj Pozisyonunun Ayarlanması

Hazırlanan öz geçmişler staj adayına uygun olan işverenlere doğrudan ya da sponsorlar aracılığı ile gönderilir ve aday ile firma arasında online bir mülakat organize edilir.

İlgili firmanın genellikle insan kaynakları müdürü tarafından bazen den hem insan kaynakları müdürü hem de staj yapılacak olan departmanın müdürü tarafından mülakat yapılır. Mülakatın olumlu geçmesi ile gerekli olan evrak ve vize prosedürü başlar.

İşveren tarafından eğitim planı (Training Plan) hazırlanır hem işveren hem de aday tarafından plan imzalandıktan sonra gerekli bütün formlar sponsora gönderilir ve DS2019 formu yayınlanma aşamasına geçilir.


Vize

Gerekli bütün evraklar tarafımıza ulaştıktan sonra aday için uygun olan bir gün ve zamanda vize randevusu alınır, vize formları doldurulur, vize için gerekli olan evraklar hazırlanıp, vize danışmanlığı verildikten sonra aday şahsen Amerikan Elçiliğine ya da Başkonsolosluğuna giderek görüşmeyi gerçekleştirirler. Staj programında vize başarı oranı çok yüksektir.

Amerika’ya Yolculuk

Vizesini alan adaylar iş başlama tarihlerinden birkaç gün önce Amerika’da olacak şekilde gerekli hazırlıklarını tamamlarlar, sponsorun zorunlu tuttuğu ve hem ülke hem de program hakkında bilgilendirme amaçlı hazırlanan oryantasyonu tamamlarlar ve yolculuğa başlarlar. Dileyen adaylara uygun uçak bileti bulma konusunda Troy International size yardımcı olmaktadır.

İstanbul Ofis

Barbaros Bulvarı Zümrüt Apt No: 33/3 Beşiktaş, İstanbul

Phone: 0212 238 38 18

Ankara Ofis

Meşrutiyet Caddesi No:10/29 Kızılay,06420 Ankara/Turkey

Phone: 0312 418 84 84

İzmir Ofis

Ali Çetinkaya Bulv. No:21/2 Alsancak,35220 İzmir/Turkey

Phone: 0232 422 01 29

Adana Ofis

Atatürk Cd.Gülbahçesi Sit. B Blok K:3 No:88 Seyhan,01130 Adana/Turkey

Phone: 0322 458 88 26