Belgelerin Hazırlanması

Belgelerin Hazırlanması 2018-03-21T08:54:28+00:00

TROY Aracılığı ile İşinizi Bulduğunuz Taktirde :
1) Amerika’da çalışırken iletişimde güçlük çekmemeniz ve vize aşaması sırasında konsolosluğun size yönelteceği sorulara yanıt verebilmeniz için günlük konuşmaları yapabilecek seviyede ingilizce bilmeniz gerekmektedir.
Bunun için danışmanlarımız tarafından sohbet niteliğinde bir görüşme ile mülakatınız yapılacaktır. Bu görüşme karşılıklı olarak ofislerimizde olabileceği gibi telefon ile de yapılabilir.
2) Mülakatta başarılı iseniz yani iletişim kurabilecek kadar İngilizceniz varsa TROY başvuru formunu doldurmalısınız.
3) TROY danışmanınız tarafından size verilecek olan katılımcı sözleşmesini imzalamalısınız.
4) Başvuru formu ile birlikte ön kayıt ücretinizi ofisimize yada bizden öğreneceğiniz banka hesap numaramıza yatırmalısınız.
Bu aşamadan sonra TROY sizin için iş bulma sürecini başlatacaktır. İş Yerleşiminiz Yapıldığında veya Bu Süreç Devam Ederken Hazırlamanız Gerekenler :
1) En az bir yıl geçerli pasaport . www.egm.gov.tr
ÖNEMLİ: Emniyet Müdürlüğünün uygulaması gereği öğrenciler Kültürel Değişim Programları için yurt dışına çıkmaları halinde okullarından alacakları bir onay yazısı ile harçsız pasaport alabilir.
Bunun için TROY dan programa katılacağınıza dair bir ön yazı almalı ve okulunuza onaylatarak pasaport başvurunuzu başlatmalısınız. Pasaportunuzu alınca TROY resimli sayfasının, geçerliliğin ne zamana kadar olduğu sayfanın, varsa daha önce ABD vizenizin olduğu sayfanın ve en sonda bulunan nüfus bilgilerinin olduğu sayfanın fotokopisini iletmelisiniz.

2) İki adet vesikalık fotoğraf,

3) Öğrenci belgesi,

4) TROY danışmanınız tarafından size verilecek olan sponsor kuruluşumuzun öğrencimizden doldurmasını istediği resmi evraklar.
İşinizi Kendi Olanaklarınızla Bulduğunuz Taktirde :
Yukarıda Bulunan Evrakları Hazırlamanızın Dışında İlave Olarak
TROY danışmanınızdan isteyebileceğiniz EOAF’un (Employment Offer Agrement Form) işvereniniz tarafından doldurulup çıktısı alınarak imzalanmış halde diğer formlarla birlikte TROY’ a teslim edilmesi gereklidir. Formlarınızı TROY’ a elden veya posta yolu ile ulaştırabilirsiniz. Bu sırada kesin kayıt ücretinizi de 35 USD Sevis ücretiniz ile birlikte TROY’ a ödemelisiniz. Bu ödeme banka yolu ile veya elden ofisimize yapılabilir.

İstanbul Ofis

Barbaros Bulvarı Zümrüt Apt No: 33/3 Beşiktaş, İstanbul

Phone: 0212 238 38 18

Ankara Ofis

Meşrutiyet Caddesi No:10/29 Kızılay,06420 Ankara/Turkey

Phone: 0312 418 84 84

İzmir Ofis

Ali Çetinkaya Bulv. No:21/2 Alsancak,35220 İzmir/Turkey

Phone: 0232 422 01 29

Adana Ofis

Atatürk Cd.Gülbahçesi Sit. B Blok K:3 No:88 Seyhan,01130 Adana/Turkey

Phone: 0322 458 88 26