Erken Kayıt Avantajları

Erken Kayıt Avantajları 2018-03-21T08:56:10+00:00

Work and Travel erken kayıt avantajları nelerdir
Work & Travel’da erken başvuru çok önemlidir. Work and Travel nedir ne değildir iyice öğrendikten sonra önemli olan Work and Travel programına katılıp katılmayacağınız konusunda kararınızı vermiş olmaktır. Kararını vermiş bir öğrenci olarak ise, kayıt olmak için işlemleri geciktirmek, sunulan imkan ve fırsatları kaçırmanıza, hatta kontenjanlar nedeni ile kayıt olamamanıza dahi neden olabilecektir. Birçok firma Eylül – Mayıs tarihleri arasında kayıt almaya devam etselerde en uygun başvuru tarihi Ağustos ve Eylül ayında başlayan  tarihlerdir. Bazı erken kayıt avantajları aşağıda sıralanmıştır:
• Erken başvuru sayesinde DS-2019 formunuzun (çalışma izni) yayımlanma sürecini erken başlatılabilir ve bununla ilgili bir takım  indirimlerden yararlanabilirsiniz.
• İş seçimi ve yerleştirilmesi aşamasında grup olarak yer ayırtmak her zaman bireysel olarak yer ayırtmaktan daha zordur. Çünkü bireysel kontenjanların ayrılması ile bir işverene ait toplam kontenjan sürekli azalır ve grup sayınız kadar yer kalmama riski ile karşı karşıya kalabilirsiniz.
• Tüm yerleştirme yöntemlerinde ilk gelen ilk alır mantığı vardır. Hemen hemen bütün sponsorlar ve şirketlerde iş yerleştirme önceliği kayıt sırasına göredir. Bu nedenle en populer işler erken kaydolan öğrenciler tarafından doldurulabilir ve geç kaydolan biri iseniz çok istiyor olmanıza rağmen başka bir işe yönelmek zorunda kalabilirsiniz.
• Türkiye’de pek çok üniversite yaz tatiline geç başlamaktadır. Geç başlangıç tarihli öğrenci kabul eden işverenler sınırlı sayıdadır ve genelde ilk kayıt olan öğrenciler bu tür işlerin kontenjanlarını doldururlar. 20 Haziran – 15 Temmuz arası geç başlangıç tarihi olarak kabul edilir. 30 Temmuz’a kadar Work and Travel programına başlayabilecek öğrenciler ise daha da hızlı davranıp ilk iş yerleştirmesi sürecinden itibaren cok az sayıda olan bu kontenjanları yakalamaya çalışmalıdır.
• Her yıl pek çok öğrenci vize aşamasında, ABD konsolosluğundaki isim kontrolü uygulamasına takıldığından ve sonuçları yeterince erken açıklanmadığından her şeyleri tam olmasına rağmen Amerika’ya gidememektedir. Eğer sizin de isminiz çok rastlanan isimlerdense (ör: İbrahim Yalcin, Mehmet Yılmaz, Fatih Çetin) isim kontrolüne takılma riskiniz çok daha yüksektir. İsminiz ne olursa olsun isim kontrolüne takılabileceğinizi unutmayınız. Örnek olarak, Hayri Güleç sık ratlanmayan bir isim olmasına rağmen isim soruşturmasına takılan isimler de olmuştur.
• WAT Erken başvuru işlemlerinizi erken tamamlama size vize görüşmesini erken yapma olanağını verecektir. Hızlı hareket ederek daha ilk sınavlarınız başlamadan bile vizenizi alabilir ve pek çok öğrenci yoğun dönemlerde program işlemleri ile uğraşırken siz tüm enerjinizi derslerinize verebilirsiniz.
• Erken vize almanın bir diğer avantajı da uçak biletinizi erkenden alabilmektir. Bu size daha uygun ve ekonomik uçak bileti bulunabilmesi için büyük bir avantaj sağlar.
• Her sene geç başvuruda bulunan ya da işlemlerini geciktiren pek çok öğrenci için konsoloslukta istedikleri tarihlere randevu yeri bulunamamakta ve yer olan tarihler de sınavları ile çakışabilmektedir. Tüm işlemlerinizin sizin istediğiniz gibi ilerlemesi için erken kayıt randevu aşamasında da büyük önem kazanmaktadır.
• Her sene Ocak ayında pasaport defter ve harç ücretleri zamlanmaktadır. Erken kayıt pasaportunuzu da zamlar gelmeden çıkartmanız konusunda size fayda sağlayacaktır.

İstanbul Ofis

Barbaros Bulvarı Zümrüt Apt No: 33/3 Beşiktaş, İstanbul

Phone: 0212 238 38 18

Ankara Ofis

Meşrutiyet Caddesi No:10/29 Kızılay,06420 Ankara/Turkey

Phone: 0312 418 84 84

İzmir Ofis

Ali Çetinkaya Bulv. No:21/2 Alsancak,35220 İzmir/Turkey

Phone: 0232 422 01 29

Adana Ofis

Atatürk Cd.Gülbahçesi Sit. B Blok K:3 No:88 Seyhan,01130 Adana/Turkey

Phone: 0322 458 88 26