Vize Aşaması

Vize Aşaması 2018-03-21T09:06:10+00:00

Vizeye gitmeden önce yapmanız gerekenler:
1) TROY danışmanınız tarafından sizinle bağlantı kurularak uygun olabilecek bir tarih ve saatte vize randevunuz alınacaktır.
2) Vize görüşmesi için tarih alındıktan sonra herhangi bir Akbank şubesine ABD Konsolosluk hesabına 160 USD yatırınız ve dekontunu alınız. Bu dekont vize esnasında konsolosluk yetkilisine verilecektir.
3) Vize icin gereken resmi vize formlarınız TROY tarafından size verilecektir. Bu belgeler sırası ile :
DS-2019 Formu: DS-2019 formunuz iki sayfadır. DS formunuzu TROY dan aldığınızda ilk yapmanız gereken formun doğru bir şekilde düzenlenip düzenlemediğini kontrol etmek olmalıdır.
İsim, soyad veya pasaport bilgilerinde bir yazım hatası veya yanlışlık varsa TROY’ a bildirmelisiniz ve DS formunun yenilenmesi için TROY’ a iade etmelisiniz.
Bilgilerde problem yoksa sizin tarafınızdan imzalanması gereken ve sayfanın alt kısmında bulunan tarih ve place (bulunduğunuz ülke şehir) bölümünü doldurmalısınız.
Bunun haricinde DS formu üzerinde herhangi bir ekleme veya karalama yapmamanız çok önemlidir.

SEVIS Belgesi : Bu form, 35 dolarlık SEVIS ücretinizin sizin adınıza ödendiğini ve SEVİS kaydınızın yapıldığını gösterir.
4) Konsolosluk vize başvuru form DS160 eksiksiz doldurulmalıdır. Bu formları kaynak bölümünde bulunan örnek formlara bakarak doldurabilir ve veya bu konuda danışmanınızdan yardım alabilirsiniz.
5) Transkript (Transkriptler okulun kendi zarfında kapalı olarak alınacak ve zarfın kapatılan kısmına da mühür vurulmalıdır. Mümkünse transkriptler İngilizce olmalıdır.) Hazırlık sınıfı öğrencilerinin mutlaka okuldan onaylı not dökümü alması ve mümkünse 1 veya 2 hocasından referans mektubu istemesi gerekmektedir.
6) Varsa ABD’de calışacağınız kurumdan gelen iş sözleşmeniz (employer offer agreement form).
7) 1 adet resim
5X5 ebatlarında olmalı,Vesikalık fotoğrafın arka fonu beyaz renkte olmalı,
Yüzü ön cepheden net bir şekilde görülmeli ve hiç bir mimik olmamalı,
Yüzde yüzlük vs. kullanılmamalı,
8) Bu maddede yer alan evraklar diğer evraklarla birlikte görüşme esnasında konsolsoluk yetkilisine verilmemektedir. Ancak zorunlu halde göstermek üzere yanınızda bulunmasını tavsiye ediyoruz.
Ailenizin ve varsa sizin banka hesap bilgileriniz: Banka mektubu veya son bir sene içersinde hareket görünen hesap cüzdanlarının fotokopileri olabilir.
Anne babanızın;
a- emekli ise maaş bordrosu,
b- bir yerde çalışıyorsa o kurumdan alınmış maaş bordrosu,
c- kendi iş yeri var ise vergi levhasının fotokopisi;imza sirküleri, ticaret, sicil kaydı, resmi gazetede çıkan kuruluş ilanı fotokopileri,
d- ailenize ait var ise gayrimenkullerin fotokopisi,
e- ailenize ait var ise araç ruhsat fotokopisi.

İstanbul Ofis

Barbaros Bulvarı Zümrüt Apt No: 33/3 Beşiktaş, İstanbul

Phone: 0212 238 38 18

Ankara Ofis

Meşrutiyet Caddesi No:10/29 Kızılay,06420 Ankara/Turkey

Phone: 0312 418 84 84

İzmir Ofis

Ali Çetinkaya Bulv. No:21/2 Alsancak,35220 İzmir/Turkey

Phone: 0232 422 01 29

Adana Ofis

Atatürk Cd.Gülbahçesi Sit. B Blok K:3 No:88 Seyhan,01130 Adana/Turkey

Phone: 0322 458 88 26