Yurtdışında Staj

Yurt Dışında Staj İmkanı

 

Staj iş hayatının ilk adımı. Öğrenciyken çalışmak,iş hayatında tecrübe edinmek başlıca tercih sebebi. Bu süreci yurtdışında yaşamak isteyen öğrenciler ise uluslararası stajları tercih edmektedir.

18 yaşını doldurmuş olan lisans ve ön lisans tüm öğrenciler, üniversite mezunları yurt dışındaki staj programlarına katılabilmektedirler. Bu programlara katılmanın bir şartı da en az orta düzeyde İngilizceye sahip olmaktır. Bazı programlar dil eğitimi ya da meslekî sertifika ve diploma programları ile birlikte sunulmaktadır. Uzun süreli olan bu programlarda, eğitim sonrasında staj programı başlamaktadır. Ancak, doğrudan staj programına katılmak isteyenler ise en az Upper-Intermediate düzeyde İngilizce yeterliliğine sahip olmalıdır. Yurtdışında staj yapmak isteyenler en az 2 adet referans sunmak ve ilgilisi olduğu alanda ya da kendi alanlarına yakın iş kollarında en az 1 yıllık deneyim sahibi olmak zorundadırlar.

İngiltere, Kanada ve Avustralya gibi ülkelerde farklı alanlarda uygulanan dil eğitim programı sonrasında teorik bilgiyi pratikte kullanabilmek için sunulan kısa süreli staj programları vardır. İngiltere vize prosedürü gereği kısa süreli öğrencilere çalışma izni vermediğinden Türk öğrenciler İngiltere’deki dil eğitimi programlarına katılabilmekte, ancak staj yerleştirme avantajlarından yararlanamazlar. Orta düzey İngilizce bilgisine sahip üniversite mezunlarına çeşitli alanlarda sunulan 12-36 hafta süren sertifika ve diploma programları da, program sonunda öğrencilere 1-2 ay süreyle staj imkânı sunmaktadır. Bu staj programlarından farklı olarak Amerika’da maaşlı ve maaşsız olmak üzere çeşitli staj programları bulunmaktadır.

Yurtdışında staj için daha fazla bilgi almak istiyorsanız ücretsiz bilgi formunu doldurarak yanıt alabilirsiniz.

İstanbul Ofis

Barbaros Bulvarı Zümrüt Apt No: 33/3 Beşiktaş, İstanbul

Phone: 0212 238 38 18

Ankara Ofis

Meşrutiyet Caddesi No:10/29 Kızılay,06420 Ankara/Turkey

Phone: 0312 418 84 84

İzmir Ofis

Ali Çetinkaya Bulv. No:21/2 Alsancak,35220 İzmir/Turkey

Phone: 0232 422 01 29

Adana Ofis

Atatürk Cd.Gülbahçesi Sit. B Blok K:3 No:88 Seyhan,01130 Adana/Turkey

Phone: 0322 458 88 26