CampUSA Nedir ?

CampUSA Nedir ?2018-04-24T18:15:40+00:00

Eski bir Amerikan geleneği olan CampUSA‘yi birçok kişi duymuştur. Peki, CampUSA nedir? ABD’de yaz kampı; diğer adıyla CampUSA, 1861 yazında William Gunn ve karısı Abigail’in iki haftalık bir süre boyunca bir grup çocuğu vahşi doğaya sürdükleri zamana, tekneye, balık avlamak ve oyun oynamayla başladılar.

CampUSA programı

Günümüzde on binlerce yaz kampı, her biri kendi geçmişi, gelenekleri ve uzun yıllar boyunca yetişen uzmanlıklarıyla ABD’de varlığını sürdürüyor. Amerika yaz kampı, Amerikan kültürünün bir parçasıdır. Amerika’nın dört bir yanından, Hawaii’nin Beaches’larından Vermont’un Dağlarına kadar her yıl yaklaşık 10 milyon çocuk şimdilerde sayıları 12.000´e ulaşan kamplara hem kendilerini geliştirmeleri hem de sosyalleşmelerini sağlamak amacıyla gönderilirler.

Kamplara katılmış olan belli bir yaş aralığındaki çocuklarla ilgilenen, onların kamp süresince katıldıkları aktivitelere yardımcı olup etkinliklerden sorumlu olan yetişkin kişilere kamp danışmanı (camp counselors) denmektedir. Daha çok temizlik, yemek, ulaşım, güvenlik gibi kampın temel işleriyle ilgilenen daha genç kişilere ise destek ekibi (support staff) denilir.

Bu keyifli yurtdışı yaz kampları, genellikle doğal zenginliğe sahip bölgelerde, göl ve nehirlerin yakınlarında kurulmuştur. Kamplarda çocukların spor yapıp eğlenebilecekleri büyük spor alanları, yemekhaneler ve yeteneklerini geliştirebilecekleri sanat atölyeleri gibi değişik etkinliklere açık zengin tesisler bulunmaktadır. Bütün kamplarda farklı kültürlerden ve sosyoekonomik çevrelerden çocuklar hem eğlenip hem öğrenirken; değişik ülkelerden gelen öğrenciler de onlara rehberlik ve eğitmenlik yaparak destek olurlar.

CampUSA Program Süresi

Kamplarda minimum 9 hafta olmak kaydıyla 11 haftaya kadar çalışılabilir. Eğer kamp süresi uzarsa katılımcı kampta çalışmaya devam edebilir. Bu durumda katılımcı ekstra ücret alır. İş sözleşmesinde belirtilen çalışma süresi tamamlandıktan sonra katılımcı 30 gün daha Amerika’da kalıp istediği gibi gezebilir, eğlenebilir ve alışveriş yapabilir.

CampUSA hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak ve CampUSA Türkiye, Amerika yaz kampı fiyat, yaz kampları 2018, CampUSA yorumlar gibi merak edilen konularla ilgili sorularınıza cevap bulmak için tıklayın; size en hızlı şekilde geri dönüş yapalım: Bilgi İstek Formu

Türkiye’nin Her yerinden BİZİ ARAYIN

Phone: 0850 433 87 69

Mobile: 0850 433 87 69