CampUSA nedir ? Nasıl Başvurulur ?

Ana sayfa » CampUSA » CampUSA nedir ? Nasıl Başvurulur ?

WORK AND TRAVEL ALTERNATİFİ :CAMPUSA

Ülkemizde üniversite öğrencileri arasında çok popüler olan Work and travel programı gün geçtikçe popülaritesini artırmaktadır.Çok sayıda öğrencinin başvurduğu bu programda çok çeşitli başvuru şartları bulunmaktadır.Başvuru şartları içerisinde üniversite öğrencisi olma,belli bir genel ortalamayı sağlamak gibi önemli başvuru şartları bulunmaktadır.Öğrencilerin belli şartları sağlaması durumunda dahi konsolosluk tarafından red cevabı verilebilmektedir.Vize aşamaları work and travel programının en zor aşamaları olarak bilinmektedir.Üniversite öğrencileri son zamanlarda artan döviz kurlarından kaynaklı alternatif programlara yönelmektedir.Bu yazımızda CampUSA nedir ? sorusunu cevaplayacağız.

CampUSA nedir ?

CampUSA nedir ? Nasıl Başvurulur ? Katılım Ücretleri

Ülkemizin ekonomik şartlarından kaynaklı yaklaşık 3500 dolar civarında tutan bu programa katılamayan öğrenciler son zamanlarda literatüre giren campusa programına talep göstermektedir.CampUSA programı work and travel programının ikizi olarak tanımlanmaktadır.Work and travel’a göre daha ucuz olan bu programda konaklama,yeme-içme gibi ihtiyaçlar iş veren tarafından sağlanmaktadır.Programın süresi 9-11 hafta arasında değişmektedir. Kamp programında genellikle saatlik ücret uygulaması uygulanmaz.Campusa de Amerikan hükğmeti tarafından desteklenen resmi bir kültür değişim programı olarak tanımlanmaktadır.Belli yaş gruplarında öğrencilerin katıldığı kamplarda danışmanlık,aşcılık,destek ekibi olarak çalışılan campusa programında İngilizce geliştirme şansı çok yüksek olarak belirtilmektedir.Başvuru aşamaları ,vize görüşmeleri Work and travela çok benzemekle beraber CampUsa programı öğrencilere program sonunda garanti ücret vermektedir.İş veren öğrenciye kamp sonunda 1600 dolar gibi bir ücreti garanti etmektedir.Tıp ki work and travel gibi 3-3.5 ay süren bu programda öğrenciler haftanın 6 günü çalışmaktadır.Servis imkanı ile haftanın belli günü olarak belirlenen bir günde gezme ve seyahat yapma şansı yakalanmaktadır.

Kamplar içerisinde günde 3 öğün yemeğiniz verilir. Konaklama da planlanmıştır. Prefabrik yada bungalow tarzı evlerde kalırsınız. “CampUSA programında çadırlarda mı kalacağız” şeklinde bir düşünce oluşmaması için, işverenler konaklama detaylarını da fotoğraflarla öğrenciye sunar. Çoğu kampta çadırda kalınmaz.CampUSA şartları Work and travel programına benzemektedir.

CampUSA nedir ? Nasıl Başvurulur ?

CAMPUSA NASIL BAŞVURULUR ?

Campusa programı içerisinde en çok yapılan meslek grubu danışmanlıktır.Kampa katılan her yaş grubundan öğrenciye uzmanlık alanına göre eğitimler de verilebilmektedir.Sertifikalı eğitim verebilecek öğrencilerden (yüzme, binicilik, okçuluk, dağcılık…) gibi dersler de alınabilmektedir.Programa katılabilmek için en önemli şart olarak İleri seviye İngilizce şartı ön plandadır.Çok yeni bir program olan campusa ‘de advance seviyesinde İngilizcesi olan öğrenciler tercih edilmektedir.Amerika’da her yaş grubuna özel çok sayıda kamp bulunmaktadır.Anlaşmalı bulunan bu kamplarda öğrenciler eğitim görürken sizlerde kendinizi geliştirme şansı yakalayabilirsiniz.

Work and travel programına göre fiyat olarak daha uygun olan bu programda yaklaşık olarak 2000 dolar gibi bir masraf olmaktadır.Günlük çalışma saatleri 7-10 saat arasında özellikle destek ebibi olarak çalışmak için   19 – 26 yaşları arasında lisans veya yüksek lisans öğrencisi olmak ve en az orta düzeyde İngilizce konuşabilmek gerekmektedir.İngilizce seviyesi campUSA programına başvuru aşamasında danışmanlar tarafından belirlenmektedir.CampUSA nedir sorusu genel olarak uygun fiyatlı Work and travel olarak adlandırılabilir.Programın detayları katılım ücretleri başvuru şartları konusunda danışmanlarımız sizleri aydınlatabilir.

CAMPUSA KATILIM ÜCRETLERİ 

Bazı kamplarda ücretler, toplam süre sonunda ödenir. Bu ücretler 9 haftalık bir program için 1600 dolar ya da 11 haftalık bir program için 1750 dolar gibi olabilmektedir. Bazı camplarda ise günlük 55-70$ aralığında bütçe belirlenmiştir. Yine saatlik hesaplama yapıldığında, saatlik ücretleri $5.5-$6.5 aralığında seyretmektedir.

CAMPUSA ÇALIŞMA ŞARTLARI

Kampların en büyük avantajları, konaklama ve yeme içme giderlerinin kamp tarafından karşılanmasıdır. Konaklama ve yeme-içmenin ücretsiz olması, haftalık 200-250 dolar civarında bir kaybın önüne geçer. Aslında work and travel programı işleriyle aynı bütçe, daha ucuza oluşturulmuş olur.Ayrıca CampUSA programının maliyetlerinin de düşük olması, program ücretlerinin 750-950 dolar aralığında olması da çok büyük bir avantajdır. Camp USA programı hem ucuz hem Amerika’da daha az maliyetli hem de daha kazançlıdır.

2018-10-31T11:20:34+00:00

Türkiye’nin Her yerinden BİZİ ARAYIN

Phone: 0850 433 87 69

Mobile: 0850 433 87 69