Almanya da Dil Eğitimi

Almanya da Dil Eğitimi2018-04-24T18:56:41+00:00

Almanya, kaliteli eğitimiyle öğrencilere cazip imkanlar sunmaktadır. Türkiye ve Almanya arasındaki ticari ilişkiler nedeniyle, Almanca çok fazla öğrenci tarafından tercih edilir. Almanya’da dil eğitimi için genelde tercih edilen şehirler; Frankfurt, Düsseldorf, Berlin ve Münih’tir.

Almanya dil okulları her yıl binlerce öğrenciye ev sahipliği yapar. Bu nedenle okullar kendilerini oldukça geliştirmişlerdir. Dil kursları özel ve üniversite bünyesinde olmak üzere ikiye ayrılır. Bazı üniversitelerin kendi bünyesindeki dil kursları üniversite eğitimine yönelik hizmet verir. 90 güne kadar süren kurslar için turist vizesi ile eğitim almak mümkündür ancak 90 günden daha uzun süreli programlar için öğrenci vizesi gerekir. Almanya’da dil eğitimi almak için dil eğitimi vizesi ile giden öğrenciler vizeyi daha sonra, gidecekleri üniversiteden kabul aldıkları takdirde, öğrenci vizesine dönüştürebilirler.

Almanya’da dil eğitimi ve çalışma konusuna gelecek olursak; dil kursuna giden öğrencilerin yasal çalışma izinleri yoktur ancak üniversite eğitimi alan öğrencilere yıllık 90 gün tam ya da 180 yarım gün çalışma izni verilir.

Almanya’da dil okuluna giden öğrenciler konaklama açısından şanslılardır çünkü öğrenci yurtları bu ülkede çok yaygındır. Bu nedenle her bütçeye uygun olabilecek konaklama seçenekleri bulmak mümkündür. Diğer ülkelere oranla da en ucuz yaşam maliyeti Almanya’dır. Genel olarak ucuz olmasına karşın, ulaşım pahalıdır. Bu nedenle Almanya’daki öğrenciler ekonomik olduğu için bisiklet kiralamayı ya da satın almayı tercih ederler.

Almanya, Schengen üyesi olan ülkeler arasındadır. Yeşil pasaporta sahip öğrenciler Almanya’da 90 güne kadar vizesiz kalma hakkına sahiptirler ancak 90 günden daha fazla kalacak öğrencilerin vize alması gerekir.

Almanya’da dil eğitimi hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak ve Almanya dil okulları,  Almanya’da dil eğitimi ve çalışma, Almanya’da dil okulları fiyatları 2018, Almanya’da dil eğitimi almak gibi merak edilen konularla ilgili sorularınıza cevap bulmak için tıklayın; size en hızlı şekilde geri dönüş yapalım: Bilgi İstek Formu

Türkiye’nin Her yerinden BİZİ ARAYIN

Phone: 0850 433 87 69

Mobile: 0850 433 87 69