Amerika da Dil Eğitimi

Amerika da Dil Eğitimi2018-04-24T18:46:59+00:00

Amerika, sunduğu kaliteli eğitim ile her bütçe ve beklentiye cevap verebilecek imkanlar sunar. Bu nedenle yurt dışında dil eğitimi almayı düşünen öğrencilerin ilk tercihleri arasında yer alır.

Amerika’da dil eğitimi aldığınızda, İngilizce’nin en çok tercih edilen aksanlarından olan Amerikan İngilizcesi’ni öğrenme fırsatınız olur. Hareketli ve büyük bir şehirde eğitim almak isteyen öğrenciler ve yaşam giderlerini düşünerek küçük kasaba ve şehirlerde eğitim almayı tercih eden öğrencilerin sayısı da oldukça fazladır.

Amerika dil okulları

Amerika dil okulları konusuna gelecek olursak; Amerika’da diğer ülkelerde de olduğu gibi, dil eğitimleri daha çok özel dil okullarında verilmektedir. Ancak bir çok eyalette üniversiteler tarafından sunulan dil eğitimi programları da vardır. Her iki şekilde de, dil eğitimi almak için herhangi bir şart aranmaz. Sadece bazı üniversitelerde dil eğitimi için özel başlangıç tarihleri olur. Gideceğiniz dil okulunda farklı ders seçenekleri sunulur. İngilizce eğitimi alacak öğrencilerin katılacağı programın saati haftalık minimum 20 ders ve üzeri olmalıdır.

Amerika’da dil eğitimi ve çalışma

Amerika’da dil eğitimi ve çalışma konusunda ise çalışma izni, Amerika’da dil eğitimi almak isteyen ve bu amaçla Amerika’ya giden öğrenciler için yoktur. Lisans, yüksek lisans ya da doktora yapan öğrencilerin ise haftada 20 saat çalışma hakkı vardır.

Lisans ya da yüksek lisans eğitimi için de Amerika’da dil eğitimi almak diğer bir tercih sebebidir. Amerika’da dil eğitimi aldıktan sonra, bir çok üniversiteye TOEFL skoru olmadan girme şansını elde edebilirsiniz.

Amerika’da dil eğitimi almak

Bir çok ülkede olduğu gibi, aile yanı konaklama ekonomik olmasından dolayı Amerika’da da en çok tercih edilen konaklama çeşididir.

Büyük şehirlerde aileler ve okul arasındaki mesafe, küçük şehirlerdeki mesafeye oranla daha fazla olacaktır. Bu nedenle aile yanı konaklamaya göre okula yakın olacak ancak daha pahalı olabilecek yurt seçenekleri de tercihler arasındadır.

Yüksek sağlık masrafları nedeniyle Amerika, dünyanın en pahalı sağlık sistemlerinden birine sahiptir. Bu nedenle yola çıkmadan önce mutlaka seyahat ve sağlık sigortası yaptırılmalıdır.

Amerika vizesi, şahsi başvuru ile yapılır ve vize memurlarıyla mülakat yapılması zorunluluğu vardır. Sunulan evrakların yanı sıra, vize memurunun soracağı sorulara verilecek yanıtlar, vizenin gidişatını büyük ölçüde etkilemektedir. Troy International olarak, vize görüşmesine gidecek tüm öğrencilerimizle ön mülakat yaparak kendilerini nasıl ifade edebilecekleri noktasında destek vermekteyiz.

Amerika’da dil eğitimi hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak ve Amerika dil okulları, Amerika’da dil eğitimi ve çalışma, Amerika dil okulları fiyatları 2018, Amerika’da dil eğitimi almak gibi merak edilen konularla ilgili sorularınıza cevap bulmak için tıklayın; size en hızlı şekilde geri dönüş yapalım: Bilgi İstek Formu

Türkiye’nin Her yerinden BİZİ ARAYIN

Phone: 0850 433 87 69

Mobile: 0850 433 87 69