Avustralya da Dil Eğitimi

Avustralya da Dil Eğitimi2018-04-24T18:50:05+00:00

Avustralya, güney yarım kürede yer alan gelişmiş bir ülkedir. Başkenti Canberra, en büyük şehri ise Sydney’dir. Avustralya dil okulları da Sydney, Melbourne ve Brisbane gibi büyük şehirlerde yoğunlaşmıştır.

Avustralya’da dil eğitimi ve çalışma

Avustralya’da dil eğitimi alan öğrencilerin eğitim süresi boyunca part time çalışma izinleri vardır. Bu nedenle çalışmayı düşünen öğrenciler, ekonomi ve nüfus açısından Avustralya’nın en gelişmiş şehri olan Sydney’i, ilk tercihleri arasına ekler. Melbourne şehri Sydney’den daha küçük, sakin bir şehirdir ve birçok sanatsal – kültürel etkinliğin merkezi hâlindedir. Halk arasında “Avustralya’nın kültür başkenti” olarak da adlandırılır.

Avustralya’da hem dil okullarının kaliteli olması hem de yaşam masraflarının diğer ülkelere oranla düşük olması eğitim için tercih edilmesindeki en önemli etkenlerdir.

Avustralya’da dil eğitimi almak isteyen ve bu amaçla dil okullarından birine giden öğrencilerin çoğu dil eğitimlerini diploma, sertifika, yüksek lisans gibi akademik programlarla birleştirmektedir.

Avustralya’daki bir dil eğitim kurumuna en az 12 hafta süreyle kayıt olan her öğrencinin, eğitim alırken haftada 20 saat part time çalışma hakkı vardır. Avustralya’da hizmet sektöründeki saatlik ücretler de çok yüksektir. Dil eğitiminden kalan zamanlarda çalışan öğrenciler İngilizce pratik yapma imkanı bulur. Dil eğitimini tamamlayan öğrenciler, alışmaya devam edemezler. 1 yıl çalışma hakkı kazanabilmek için en az 2 yıllık bir master programı ya da 2 yıllık bir ön lisans programı bitirmek gereklidir. 2 yıldan daha az süreli olan 1 yıl süren master ya da sertifika programları sonrasında çalışma izni verilmemektedir. 1 Temmuz 2016 tarihi itibariyle, Avustralya vizesinde yapılan önemli değişikliklerdeni biri de öğrencilerin hangi programa dahil olduğu gözetilmeksizin tek tip vize verilmesidir.

Avustralya’da dil eğitimi hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak ve Avustralya dil okulları,  Avustralya’da dil eğitimi ve çalışma, Avustralya’da dil okulları fiyatları 2018,  Avustralya’da dil eğitimi almak gibi merak edilen konularla ilgili sorularınıza cevap bulmak için tıklayın; size en hızlı şekilde geri dönüş yapalım: Bilgi İstek Formu

Türkiye’nin Her yerinden BİZİ ARAYIN

Phone: 0850 433 87 69

Mobile: 0850 433 87 69