Başvuru Süreci

Başvuru Süreci2018-04-24T17:23:42+00:00

Özellikle son yıllarda öğrenciler kendilerine sunulan çeşitli imkanlar nedeniyle yurtdışı dil okulları eğitimini tercih etmektedirler. Peki, yurtdışı dil okullarına başvurmak için neler yapmak gerekir?

Yurtdışı Dil Okulları Başvuru Süreci

Yurt dışında dil eğitimi almak istendiğinde birçok ülke ve yüzlerce dil okulu seçeneği çıkmaktadır. Bu nedenle kişiye en uygun ülke ve okulun belirlenmesi sürecinde uzman bir kurum ve danışmana ihtiyaç duyulmaktadır. Troy International olarak size en uygun olan araştırmayı yapmak ve doğru yönlendirmek ilk önceliğimizdir.

Kişiye Uygun Yurtdışı Dil Okulları Seçimi

Her başvuru sahibinin istekleri ve bütçe yapılarının farklı olduğu dikkate alınarak kişi için en doğru seçimin belirlenmesi bir zorunluluktur.

Size en uygun ülke ve şehir, ihtiyaç ve bütçenize en uygun konaklama ile yurt dışı dil okulları seçeneklerini birlikte belirliyoruz. Amaç, hedef ve beklentileriniz doğrultusunda iyi bir eğitim almanın ve almış olduğunuz hizmetten memnun kalmanız için gerekli tüm desteği sağlıyoruz. Troy International olarak bu detayların bilincinde  ve sorumluluğunda bir danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Tercih Edilen Yurt Dışı Dil Okuluna Başvuru

Başvuru aşamasında, yurt dışında dil okulu programının süresi, konaklama içeriği, karşılama hizmetinin istenip istenmediği gibi detaylar belirlendikten sonra ilgili okul ile iletişime geçilerek program sözleşmesi imzalanır, tercih edilen okul için ön kayıt ücreti yatırılır ve vize için gerekli olan evrak listesi hazırlanmaya başlar.

Yurtdışı Dil Okulu Pasaport ve Vize Süreci

Eğer pasaportunuz hazır değilse, pasaport işlemleri için gerekli bilgiler sizinle paylaşılır. Pasaportunuz hazır olduktan sonra vize aşamasına geçilir. Sorunsuz bir vize aşaması için danışmanlarımız gerekli tavsiyelerde bulunarak sürecin en hızlı şekilde tamamlanmasına destek verir.

Vize, yurt dışında dil eğitimi sürecinde dikkat edilmesi gereken en önemli süreçlerin başında gelir. Bir çok öğrenci deneyimsizlik veya yanlış yönlendirmeler sebebiyle yurt dışında eğitim hayalini gerçekleştirememektedir. Vize prosedürü ülkeden ülkeye değişiklik göstermektedir.

Yurtdışı Dil Okulu Eğitim Ücreti

Vize onaylandıktan sonra; eğitim, konaklama, hava alanında karşılama ücretleri ilgili okulun hesabına yatırılır. Ücret okulun hesabına yatırılmadan konaklama, havalimanı karşılama ve eğitim hizmetinden faydalanılamamaktadır. Bazı ülkelerde eğitim ücreti, vize başvurusundan önce ödenmekte ve dekontu ilgili ülke konsolosluklarına vize aşamasında sunulmak zorundadır.

Uçak Bileti ve Seyahat Sağlık Sigortası Süreci

Okul ücreti yatırıldıktan sonra eğitim başlangıç tarihi ve planlarınıza uygun olacak şekilde uçak bileti temin edilir. Gidilecek ülkenin kurallarına göre gerekli seyahat ve sağlık sigortası yapılarak poliçesi size teslim edilir.

Yolculuk ve Eğitim Süreci

Eğitim alacağınız ülkeye giriş için gerekli evraklar, talep edilmişse hava alanı karşılama hizmetinin onayı ve konaklama detayları tarafınıza teslim edilir. Uçuş süreci ve eğitimin ilk günlerinde dikkat etmeniz gereken detaylar ve okulun önceden belirttiği diğer genel işlemlerle birlikte son bilgilendirmeler yapılır.

Yurt dışında bulunduğunuz eğitim sürecinde dilediğiniz zaman danışmanlarımız ile iletişime geçerek her türlü bilgi ve desteği almaya devam edebilirsiniz.

Sizin mutlu olmanız, bizim başarımızdır.

Yurtdışı dil okulu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak ve yurtdışı dil okulları, yurtdışı dil okulu fiyatları, yurtdışı dil okulu başvuru gibi merak edilen konularla ilgili sorularınıza cevap bulmak için tıklayın; size en hızlı şekilde geri dönüş yapalım: Bilgi İstek Formu

Türkiye’nin Her yerinden BİZİ ARAYIN

Phone: 0850 433 87 69

Mobile: 0850 433 87 69