Dil Eğitimi Konaklama

Dil Eğitimi Konaklama2018-04-24T18:44:04+00:00

Yurt dışında huzurlu ve başarılı eğitim süreci geçirebilmek için yurtdışı dil eğitiminde konaklama konusu oldukça önemlidir. Bu nedenle size sunulan dil eğitiminde konaklama seçenekleri arasından hangisini seçtiğinizde mutlu olabileceğinizi belirlemeli, isteklerinizi eğitim danışmanınız ile paylaşmalısınız. Bu şekilde size uygun bir yurtdışı dil eğitimi kuruluşunu ve konaklama seçeneğini netleştirmelisiniz.

Yurtdışı dil eğitiminde nerede kalabilirim?

Başarılı ve keyifli bir yurtdışı dil eğitimi süreci geçirebilmek için konaklama konusu çok önemli dedik. Ve eminiz hepinizin aklındaki sorular şu şekilde: Yurtdışı dil eğitiminde nerede kalabilirim? Yurtdışı dil eğitiminde konaklama seçenekleri nelerdir?

Yurt dışındaki dil okulları, eğitim için kendilerini tercih eden öğrencilere çeşitli konaklama seçenekleri sunmaktadır. Sunulan konaklama imkanlarının en başında Aile Yanı Konaklama (Homestay) ve Öğrenci Evi (Student Residence) gelmektedir. Bu alternatifler dışında; paylaşımlı apartman daireleri ile otel veya pansiyonda konaklama seçenekleri de sunulabilmektedir.

Yurt dışında dil okulu programını seçerken ilgili okulun sağladığı konaklama imkanlarını bütün olarak değerlendirmelisiniz. Her konaklama seçeneğinin avantajları ve dezavantajları mevcuttur.

(Homestay) Aile Yanında Konaklama: Yurt dışında dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin en çok tercih ettiği konaklama seçeneklerinden biridir. Eğitim sürecinde bir ailenin yanında konaklamak, gidilen ülkenin kültürünü daha yakından tanımak, o kültürden insanlarla aynı ortamı paylaşmak ve daha doğru yabancı dil pratiği yapabilmek için uygun bir alternatiftir. İlgili aileler dil okulları tarafından belirli kriterlere göre özenle seçilmiştir. Bu nedenle güvenilir bir konaklama alternatifidir. Öğrenciler aile yanlarında isteğe göre tek kişilik odalarda ya da paylaşımlı odalarda kalabilirler, ve yine isteğe göre tam pansiyon ya da yarım pansiyon seçeneklerini tercih edebilirler.

(Student Residence) Öğrenci Evinde Konaklama: En çok tercih edilen diğer alternatif dil okullarının kendi yurtları veya şehir içi özel yurtlarda sağlanan konaklama seçeneğidir. Odalar genellikle tek kişilik olup bazı yurtlar özel, bazıları ise paylaşımlı banyo imkanı sunmaktadır. Her yurtta ortak kullanımlı mutfak bulunur, öğrenciler kendi yemeklerini pişirebilmektedir. Kişinin bütçesine ve isteklerine göre sunulan oda ve yurt imkanları değişiklik göstermektedir. Öğrenci evinde (yurtta) konaklama oldukça eğlenceli ve rahat olmakla birlikte fiyatları aile yanı konaklamaya göre biraz daha pahalıdır.

(Shared Flats ) Apartman Daireleri: Bu konaklama seçeneğinde öğrenciler bulundukları ülke şartlarına göre hazırlanmış dairelerde diğer ülkelerden gelen öğrenciler ile ev arkadaşlığı yaparak konaklamaktadırlar. Dairelerde tam donanımlı mutfak ve banyolar mevcuttur. Odalar tek kişilik veya paylaşımlı olabilir.

(Hotel) Öğrenci Otelleri: Bazı dil okulları alternatif olarak okula yakın bölgelerde bulunan otel veya pansiyonlarda konaklama imkanını da sunabilmektedirler. Odalar genellikle tek kişiliktir, otel seçimi öğrenciye bırakılır. Tam pansiyon ya da yarım pansiyon seçenekleri mevcuttur.

Yurtdışı dil eğitimi hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak ve dil eğitiminde konaklama, yurtdışı dil eğitiminde konaklama, yurtdışı dil eğitiminde nerede kalabilirim gibi merak edilen konularla ilgili sorularınıza cevap bulmak için tıklayın; size en hızlı şekilde geri dönüş yapalım: Bilgi İstek Formu

Türkiye’nin Her yerinden BİZİ ARAYIN

Phone: 0850 433 87 69

Mobile: 0850 433 87 69