İngiltere de Dil Eğitimi

İngiltere de Dil Eğitimi2018-04-24T18:47:56+00:00

Her yıl, binlerce öğrenciye ev sahipliği yapan İngiltere, dil eğitimi almayı düşünenlerin tercih ettiği ülkelerin başında gelir. İngiltere dil okulları arasında British Council ve English UK akredite edilmektedir. Denetlenen okullarda eğitim kalitesinin artması sağlanmaktadır. Bu nedenle gidilecek dil okulunun British Council tarafından onaylı olması önemlidir.

İngiltere dil okulları

İngiltere’de dil eğitimi için en çok tercih edilen şehirlerin başında Londra gelir. Hem ulaşımın rahat olması hem de ekonomik eğitim ve konaklama seçenekleriyle İngiltere’nin güneyinde bulunan sahil kentleri de tercih edilen şehirlerdendir. İngiltere dil okulları sayısının fazla olması nedeniyle, bu ülkede her bütçeye uygun dil okulu seçenekleri sunmak mümkündür.

İngiltere’de öğrenci vizesi alabilmek için haftada 15 saatlik (20 derslik) bir programa katılma zorunluluğu vardır. Daha fazla ders almak isteyenler, haftada 25 ya da 30 ders olan programları tercih edebilmekteler. Ayrıca birebir İngilizce, iş İngilizcesi ve sınavlara hazırlık programları gibi amaca yönelik sınıflar da okulların büyük çoğunluğunda açılmaktadır. Genel İngilizce programları için herhangi bir dil seviyesi beklenmez. İş İngilizcesi, sınavlara hazırlık gibi programlarda belirli seviyede İngilizce şartı aranmaktadır. Bu da gidilecek okula ve programa göre değişiklik göstermektedir.

İngiltere’de dil eğitimi almak isteyenler tarafından en çok tercih edilen konaklama şekli, okulların sunduğu aile yanı konaklamalarıdır. Alternatif olarak ise yurt konaklama seçenekleri sunulmaktadır. Aile yanı ve yurt tercih etmeyen öğrenciler için, paylaşımlı öğrenci evleri de sunulan diğer seçenekler arasında yer alır.

İngiltere’de resmi temsilcisi olduğumuz okulları ve fiyatlarını öğrenmek ve daha fazla bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

İngiltere’de dil eğitimi hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak ve İngiltere dil okulları,  İngiltere’de dil eğitimi ve çalışma,  İngiltere dil okulları fiyatları 2018,  İngiltere’de dil eğitimi almak gibi merak edilen konularla ilgili sorularınıza cevap bulmak için tıklayın; size en hızlı şekilde geri dönüş yapalım: Bilgi İstek Formu

Türkiye’nin Her yerinden BİZİ ARAYIN

Phone: 0850 433 87 69

Mobile: 0850 433 87 69