İrlanda da Dil Eğitimi

İrlanda da Dil Eğitimi2018-04-24T18:56:00+00:00

İrlanda; sıcakkanlı insanları, tabiatı, huzurlu bir ülke olması ve kaliteli eğitim sunmasıyla, İngilizce öğrenmek isteyenlerin tercih ettiği ülkeler arasında yer alır. İrlanda dil okulları, canlı ve sosyal hayatı barındıran Dublin şehrinde daha çok bulunur. Ayrıca Limerick, Galway ve Cork şehirleri de çokça tercih edilmektedir.

İrlanda’da Gal dili ve İngilizce olmak üzere iki resmi dil vardır. Halk, İngilizce’yi çok iyi düzeyde konuşur. Ülkede eğitime çok önem verilir ve Dublin, İrlanda’nın en önemli eğitim merkezidir. İrlanda’nın başkenti olan Dublin’de her şey birbirine yakın ve her yer yürüyüş mesafesindedir.

İrlanda dil okulu fiyatları İngiltere’ye göre daha uygundur. Para birimi olarak Euro kullanılmaktadır. İrlanda’da dil eğitimi ve çalışma konusuna gelecek olursak; uzun dönem giden öğrencilerin yasal çalışma izinleri vardır. Bu nedenle de popülaritesi giderek artmaktadır. Öğrenciler, 25 hafta üzeri yapılan dil okulu kayıtlarında 8 aylık oturma ve çalışma izni alma hakkına sahip olurlar. İrlanda’da dil eğitimi süresince haftada 20 saat çalışma hakkı verilirken; sonrasında haftada 40 saat çalışabilme hakkına sahip olurlar. Yalnız 2015 yılında Avrupa Birliği’nin koyduğu bir kuralla tam zamanlı çalışmalar için belirli sınırlamalar getirilmiştir. Bu sınırlamaya göre öğrenciler 15 Aralık – 15 Ocak ve Mayıs ile Ağustos ayları arasında olmak üzere toplam 10 hafta çalışma hakkına sahip olur. Bu nedenle kursa başlangıç tarihini çalışma dönemlerini düşünerek netleştirmek gerekir.

Çalışma izni alabilmek için, İrlanda’ya vardıktan sonra öğrencilerin Garda Ulusal Göçmenlik Bürosu’na kayıt yaptırması gerekmektedir. Kayıt sonrasında GNIB oturma izni ve kartı verilir. Kart için ödenen ücret 300 Euro’dur. Nakit ödeme kabul edilmemektedir. Kredi kartı ya da banka kartıyla ödeme yapılmalıdır.

İrlanda vizesi için başvurular VFS GLOBAL ofislerinden yapılır. İstanbul, İzmir, Ankara ve Gaziantep’teki ofislerden yapılan başvurular son olarak Ankara İrlanda Büyükelçiliği tarafından onaylanır.

İrlanda’da dil eğitimi hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak ve İrlanda dil okulları,  İrlanda’da dil eğitimi ve çalışma, İrlanda dil okulları fiyatları 2018, İrlanda dil eğitimi almak gibi merak edilen konularla ilgili sorularınıza cevap bulmak için tıklayın; size en hızlı şekilde geri dönüş yapalım: Bilgi İstek Formu

Türkiye’nin Her yerinden BİZİ ARAYIN

Phone: 0850 433 87 69

Mobile: 0850 433 87 69