İtalya da Dil Eğitimi

İtalya da Dil Eğitimi2018-04-24T18:58:14+00:00

Avrupa Birliği ülkelerinin en önemli üyelerinden biri de İtalya’dır. Sanatın da merkezi olan İtalya, her yıl binlerce öğrenciyi ağırlar.

İtalya- Türkiye arasındaki moda, tasarım gibi ticari ilişkilerden dolayı İtalyanca bilen kişilere gereksinim her gün daha da artmaktadır. İtalya’da dil eğitimi için en çok tercih edilen şehir İtalya’nın başkenti ve en kalabalık şehri olan Roma’dır. Her seviyeden öğrenci için çeşitli İtalya dil okulları bulunmaktadır. İtalya bir sanat merkezi olduğu için dil kurslarının dışında da ‘İtalyanca + Moda’, ‘İtalyanca + Mimarlık’ gibi ilgi alanlarına hitap eden birleştirilmiş programlar da sunulmaktadır.

İtalyanca, Romans dillerinden bir tanesidir. Fransızca, İspanyolca ve Portekizce de Romans dillerindendir ve İtalyanca’yı öğrenenler diğer Romans dillerini de rahatlıkla öğrenebilir.

İtalya’da konaklama için en çok aile yanı konaklama tercih edilmektedir. İtalyan bir aile ile kalan öğrenciler İtalyan yaşamı, kültürünü deneyimlemiş olur. Öğrencinin ayırabileceği bütçe ve beklentileri doğrultusunda öğrenci evleri ve yurt seçenekleri de dil okulları kapsamında bulmak mümkündür.

İtalya’da kısa süreli, yani 90 günden az olan seyahatlar için “C” tipi vize verilir. 90 günden uzun seyahatler için verilen vize ise “D” tipidir. Vize başvuruları IDATA ofislerine yapılır. IDATA tarafından teslim alınan vize belgeleri, İtalya Konsolosluğu tarafından değerlendirmeye alınır. Yeşil pasaport  sahibi öğrenciler 90 günü geçmeyen programları için vize almadan İtalya’ya giriş yapabilirler ancak daha uzun süre kalacak olanların vize alması gereklidir.

İtalya’da dil eğitimi hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak ve İtalya dil okulları, İtalya’da dil eğitimi ve çalışma, İtalya’da dil okulları fiyatları 2018, İtalya’da dil eğitimi almak gibi merak edilen konularla ilgili sorularınıza cevap bulmak için tıklayın; size en hızlı şekilde geri dönüş yapalım: Bilgi İstek Formu

Türkiye’nin Her yerinden BİZİ ARAYIN

Phone: 0850 433 87 69

Mobile: 0850 433 87 69