Yeni Zelanda da Dil Eğitimi

Yeni Zelanda da Dil Eğitimi2018-04-24T18:51:53+00:00

Yeni Zelanda bir ada ülkesi olup, Avustralya’nın güney doğusunda yer alır. Başkenti Wellington’dur. Yeni Zelanda dil okulları ise Yeni Zelanda’nın en büyük ve en kozmopolit şehri olan Auckland’da daha çok bulunmaktadır.

Yeni Zelanda, güney yarım kürededir ve mevsimler kuzey yarım küredekilerin tam tersidir. Yazın en sıcak ayları Ocak ve Şubat; en soğuk aylar ise Haziran ve Temmuz’dur. Resmi dili İngilizce’dir. Ekonomik dil okulu fiyatları ve İngilizce konuşulan diğer pek çok ülkeye oranla daha düşük konaklama maliyetleri, yüksek standartlardaki yaşam kalitesi gibi nedenlerle Yeni Zelanda’da dil eğitimi sıkça tercih edilmektedir. Ayrıca Yeni Zelanda halkının misafirperver, sıcakkanlı ve farklı kültürlerden insanlarla tanışmayı sevmeleri ve güvenilir bir ülke olması da Yeni Zelanda’yı cazip hale getirmiştir.

Yeni Zelanda dil okulları

Yeni Zelanda’da hem eğitim hem de sosyal olanaklar açısından birçok dil okulu seçeneği bulunur. Yeni Zelanda’da dil eğitimi ve çalışma konusuna gelecek olursak; 14 hafta ve üzeri dil eğitimine kayıt olan öğrencilerin eğitim süresince part-time, yani haftada 20 saat çalışma izni vardır. Öğrenci vizesi için minimum 6 ay kayıt olma şartı aranmaktadır. Bu vize türü ile öğrenciler vizelerini uzatma imkanına sahip olurlar. 3 aydan daha kısa dil eğitimi alacak öğrenciler ise ziyaretçi vizesi alır. Yeni Zelanda Ankara Büyükelçiliği vize başvurularını kabul eden yetkili mercidir.

Bütün özel İngilizce dil okulları, eğitim kurumlarının tanınmasından ve yetkilendirilmesinden sorumlu olan Yeni Zelanda Qualifications Authority (NZQA)’ye kayıtlıdır.

Yeni Zelanda’da dil eğitimi hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak ve Yeni Zelanda dil okulları,  Yeni Zelanda’da dil eğitimi ve çalışma, Yeni Zelanda’da dil okulları fiyatları 2018, Yeni Zelanda’da dil eğitimi almak gibi merak edilen konularla ilgili sorularınıza cevap bulmak için tıklayın; size en hızlı şekilde geri dönüş yapalım: Bilgi İstek Formu

Türkiye’nin Her yerinden BİZİ ARAYIN

Phone: 0850 433 87 69

Mobile: 0850 433 87 69