Öğrenci Olmayanlar Work And Travel’a Katılabiliyor mu ?

Ana sayfa » Blog » Öğrenci Olmayanlar Work And Travel’a Katılabiliyor mu ?

Bir yandan İngilizcesini geliştirip bir yandan para kazanmayı; yeni insanlar tanımayı, bol bol seyahat etmeyi, üstelik tüm bunları rüyaların ülkesi Amerika’da gerçekleştirmeyi kim istemez ki? İşte Work And Travel tüm bu fırsatları aynı anda sunduğu için öğrenciler tarafından bu kadar fazla tercih ediliyor. Amerika tarafından desteklenen bu kültürel değişim programına katılan öğrenciler 4 ay boyunca hem İngilizcelerini geliştirebiliyor hem de para kazanıp seyahat ederek farklı kültürleri tanıyabiliyorlar. Peki, Work And Travel‘a herkes katılabiliyor mu? Veya Work And Travel’a kimler katılabilir? Bu yazımızda Work And Travel 4. sınıf öğrencileri, Work And Travel yüksek lisans, Work And Travel üniversite son sınıf, açıköğretim Work And Travel, okulu uzatanlar Work And Travel gibi Work And Travel’a katılmak isteyen adayların merak ettiği tüm konuları açıklayacağız.

Work And Travel’a kimler katılabilir?

Öncelikle çok merak edilen bir soruyu cevaplayalım: Work And Travel’a kimler katılabilir? Work And Travel’a;

● Türkiye veya KKTC’de öğrenim gören TC veya yabancı uyruklu; 18- 26 yaş aralığında, İngilizce konuşabilen üniversite öğrencileri,
● 4 yıllık üniversitelerin hazırlık, 1, 2, 3, 4. sınıf öğrencileri,
● Açıköğretim Fakültesi’nde İngilizce Öğretmenliği ders devam zorunluluğu olan öğrenciler,
● Tezli yüksek lisans programındaki öğrenciler (Sadece ilk yıl katılabilirler) katılabilirler.

Yani eğer siz de Work And Travel 4. sınıf öğrencileri, Work And Travel üniversite son sınıf, Work And Travel yüksek lisans şeklinde aramalar yaparak bu programa katılıp katılamayacağınızı öğrenmek istiyorsanız; yukarıdaki koşullara göz atarak sorunuzun cevabını öğrenebilirsiniz.

Peki ya öğrenci olmayanlar için Work And Travel?

Öğrenci olmayanlar, bir diğer deyişle üniversite mezunları ve açıköğretim fakültesi öğrencileri ne yazık ki Work And Travel programına katılamazlar. Bu sayede Work And Travel’a kimler katılamaz sorusunun da cevabını vermiş olalım.

Work And Travel Başvuru Koşulları

Work And Travel programına katılmak isteyen kişilerin sahip olması gereken diğer koşullar ise şu şekildedir. İşte Work And Travel başvuru koşulları.

● Türkiye ve KKTC’de bulunan 4 yıllık üniversitelerin örgün öğretim veren bölümlerinde okuyan ve başvuru sırasında tam zamanlı öğrenci statüsünü devam ettiren kişiler
● Hazırlık veya birinci sınıf öğrencisi ise başvuru sırasında en az bir dönem bitirmiş olan kişiler
● Yüksek Lisans eğitimi alan kişiler
● En az orta seviyede İngilizce bilen kişiler
● Not ortalaması 4 üzerinden en az 2.00 ve üzeri olan kişiler (Genel ortalaması 2′nin altında olanlar, bazı koşulları sağlamaları durumunda vize alabilirler. Bunlar öğrenciye göre değerlendirilip karar verilir)
● 18-26 yaşları arasında olan tüm öğrenciler Work And Travel programına katılabilirler.

Work And Travel ile ilgili merak ettiklerinizi sormak ve Work And Travel başvuru şartları konusunda detaylı bilgi sahibi olmak için bize iletişim numaralarımız veya mail adresimiz aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Bu yazımızda sizler için öğrenci olmayanlar için Work And Travel ve Work And Travel 4. sınıf öğrencileri, Work And Travel yüksek lisans, Work And Travel üniversite son sınıf, açıköğretim Work And Travel, okulu uzatanlar Work And Travel gibi merak edilen konuları açıklamaya çalıştık. Dilerseniz daha detaylı bilgi sahibi olmak ve sorularınıza cevap bulmak için sitemizde yer alan Bilgi İstek Formu’nu doldurabilirsiniz: Bilgi İstek Formu

2018-10-15T13:43:50+00:00

Türkiye’nin Her yerinden BİZİ ARAYIN

Phone: 0850 433 87 69

Mobile: 0850 433 87 69