South Dakota WAT İşleri Hangileridir ?

Ana sayfa » Amerika'da Work and Travel Hayatı » South Dakota » South Dakota WAT İşleri Hangileridir ?

WORK AND TRAVEL

Work and travel; bir kültür değişim programıdır.Dünyanın dört bir yanından gelen öğrenciler Amerika’da çalışmaktadır.Yaklaşık 3.5 ay süren programda yasal çalışma hakkı tanınmaktadır.Amerika’da çok sayıda eyalette work and travel programına katılabilinir.Bu eyaletlerden en önemlilerinden biri South Dakota’dır.Eyalet;Amerikanın kuzeyinde yer alan bir bölgedir. Bölgenin çevresinde Wyoming, Minessota, Montana ve North Dakota bulunur. South Dakota’nın en bilinen şehri Rapid City’dir. Eyaletin havaalanı Rapid City’de bulunur. Bir diğer bilinen şehri ise Keystone şehridir.Sotuh Dakota tarihi bir şehirdir. Özellikle Rushmore dağı, Amerikan başkanlarının heykelinin olduğu bir milli park haline gelmiştir. Buraya Amerika’nın ve dünyanın birçok yerinden turist gelir. Work and Travel yapmak için ideal bir eyalettir.Samimi ve yaşanabilir bir eyalettir.Bu bölgede  yerel halk ve doğa turizmi sayesinde, ABD’nin iç kesimleri olmasına karşın büyük bir hareketlilik görülür.Bu yazımızda South Dakota WAT işleri konusunda yardımcı olacağız.

SOUTH DAKOTA WAT İŞLERİsouth dakota wat işleri

South Dakota’da çok farklı iş alanları bulunmaktadır.Öğrenciler genel olarak  milli parklarda çalışmaktadır. Hediyelik eşya dükkanları, oteller, park görevliliği gibi işler vardır. Saatlik ücretler genelde 9-11 dolar aralığındadır. Milli parklarda çalışmak ortamı itibari ile rahat ve huzurludur.Xanterra milli park şirketinde saatlik ücretleri 10 dolar civarındadır. Konaklamalar biraz pahalı olsa da, konforlu konaklamalardır. Haftalık 100-130 dolar arasında değişmektedir.Konaklamalar işletmelere göre işveren tarafından da karşılanabilir.

SOUT DAKOTA’DA ÇALIŞMA KOŞULLARI

Amerika’da saatlik ücret en az 8 Dolardır. Saatlik ücret kanunlar tarafından güvence altına alınmıştır. Haftalık saatler ve kazanacağınız ücretler işyerindeki yoğunluğa, işverenin taleplerine, mevsim şartlarına göre değişebilmektedir. İsterseniz ikinci bir işte çalışarak haftalık ortalama çalışma sürenizi ve kazancınızı artırabilirsiniz. South Dakota WAT işleri konusunda seçenekler fazladır.Gene olarak;kasiyer, servis elemanı, garson, temizlik ve mutfak personeli, aşçı yardımcısı, satış danışmanı gibi pozisyonlarda çalışabilirsiniz.Bu işlerde çalışırken sosyal çevre ile etkileşime de girebiliyorsunuz.İnsanlarla İngilizce pratik yapma şansınız doğmaktadır.

south dakota wat işleri hangileridirSOUTH DAKOTA’DA MİLLİ PARK İŞLERİ

Eyaletin farklı şehirlerinde farklı iş şartları olabilmektedir.Örneğin;Keystone şehrinde otellerde, marketlerde ikinci iş bulup saatlik 10-11 dolarlık işlerde daha fazla kazanç sağlayabilirsiniz. Rushmore dağı, Keystona 30-40 dakika mesafededir. Bu mesafede minibüslerle yolculuk edebilirsiniz. Böylece hem gezerek öğrenir, hemde Amerikalılarla tanışıp arkadaş olabilirsiniz.Programın doğasına uygun şekilde farklı kültürler tanımanız istenmektedir.Work and travel;İngilizce geliştirmek isteyen öğrenciler için büyük bir fırsattır.Sizler de Amerika’da çok farklı deneyimler kazanmak için hemen şimdi danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.Work and travel şartları konusunda sizleri bilgilendirelim.

2018-10-31T11:20:39+00:00

Türkiye’nin Her yerinden BİZİ ARAYIN

Phone: 0850 433 87 69

Mobile: 0850 433 87 69