Ana sayfa » Katılımcı Görüşleri
Katılımcı Görüşleri2018-11-10T11:55:26+00:00

WORK AND TRAVEL 

“Bu programa daha önce iki kez katıldım ve bu üçüncü deneyimimdi.Her sene başka yerler görmek ve başka arkadaşlıklar edinmek benim için unutulmaz bir anı oldu.Şirket seçiminin önemini şimdi daha iyi anlıyorum.

”Devamı”

Tüm bu katkılarından dolayı başta Troy International ve sponsorum IENA olmak üzere yardımcı olan herkese teşekkür ediyorum.Benim öğrencilere tavsiyem kendinizi geliştirmeniz için yurtdışı bağlantılı programlara yönelmeniz gerekmektedir ve Work and Travel üniversite öğrencileri için yurtdışına çıkmanın en kolay yoludur.Boş zaman yoktur,boşa geçen zaman vardır ?”

”Kısalt”

Baki Karakaya
Çukurova Üniversitesi
Country Inn and Suites Hotel-2018

” Amerika rüyası başlamadan önce bazı tedirginliklerim vardı. Ama daha sonra başlayınca ne olduğunu anlamadan hızlı bir şekilde geçti. Virginia Williamsburgta Dunkin Donut’ta çalıştım.

”Devamı”

Mükemmel bir iş ortamım vardı. Müdürlerim, iş arkadaşlarım her zaman kibar ve anlayışlı davrandılar. Virginiayı keşfettik.Niagara Falls’a gittim.Çok güzel arkadaşlar edindim. Travel kısmına geçtiğimde gerçekten bir rüyanın içinde olduğumu hissettim. Batı yakasını Las Vegas‘tan başlayarak gezmeye başladım. Bir çok yer gezdim. Her anımsa bir rüyanın içinde gibiydim. “

”Kısalt”

Defne Günaydın
Çukurova Üniversitesi
Dunkin Donut Williamsburg,Virginia-2018

“Program benim için çok güzel geçti giderken ki amacım olan ingilizcemi geliştirdim. Çok güzel insanlar tanıdım.
Benim için tatil gibi geçti hatta hayatımda geçirdiğim en güzel yazdı diyebilirim.

”Devamı”

”Kısalt”

Serkan Yıldırım
Yıldız Teknik Üniversitesi
Bryce Canyon (Housekeeping)-2018

“Bu yaz katıldığım ve önümüzdeki yılda katılmayı düşündüğüm bu programda 3 ay boyunca harika zaman geçirdim. Hem dil öğrenimime katkısı oldu hem Amerika’yı görme fırsatı buldum. Bana gitmeden önce ve gittikten sonra

”Devamı”

  her türlü desteği sağlayan Troy ailesine çok teşekkür ederim her türlü sorunumu , derdimi , sevincimi benimle birlikte yaşadılar iyi ki Troy ailesi ile tanıştım. Başka programlarda görüşmek dileğiyle…? “

”Kısalt”

Merve Nur Taş
Süleyman Demirel Üniversitesi
Dunkin Donuts,North Carolina-2018

Benim için harika bir yazdı.Harika deneyimler yaşadım.Çok farklı milletlerden arkadaşlar edindim.Work and travel süresinde hayatımda ilk defa beyzbol izledim. Diğer ülke yemeklerini tattım. Seattle beni çok etkiledi.

”Devamı”

Herşey için Çok teşekkürler.Her öğrencinin bu programa katılması gerektiğine inanıyorum. 

”Kısalt”

Yağmur Talay
İstanbul Üniversitesi
Fairmont Olypic Otel,Seattle-2018

“Work and travel benim için tarif edilemez bir deneyimdi. Bir sürü güzel insanla tanıştım Williamsburg’da.Kendimi keşfetmeme yardımcı oldu bu program aynı zamanda. Benim için Hayatımın dönüm noktası oldu denilebilir.”

”Devamı”

Her şey rüya gibiydi.

”Kısalt”

Hülya Erkek
Çukurova Üniversitesi
Virginia – Williumsburg (Dunkin Donut) -2018

Programım cok güzeldi.Güzel şeyler bekliyordum ama beklediğimden cok daha güzeldi.Bayağı problem de yaşadim ama hepsini atlattım gözümde büyütmedim.Tanıdığım güzel insanlar benim bu programdaki artım.

”Devamı”

”Kısalt”

Gizem Öykü Çağlan
Hacettepe Üniversitesi
Dunkin Donuts North Carolina-2018

Cok yorucu bir yazdı , problemlerin üstünden gelmeyi çok iyi geliştirdim , birey olmayı öğrendim , bu yazın bana kültürel olaral çok katkı sağladığına inanıyorum ve bu programa katıldığım için mutluyum .

”Devamı”

”Kısalt”

Can Toğacar
Çağ Üniversitesi
Guardian Aquatics Virginia-2018

Her şeyden önce, bu programın bana hayata farklı bir açıdan bakma şansı verdiğini söylemem gerekiyor. Diğer kültürleri özellikle Amerikan kültürünü tanıdım. Şimdilik, eskisinden daha fazla güvendiğimi söyleyebilirim.

”Devamı”

Çünkü bu programla hiç tanımadığım yabancılara nasıl iletişim kuracağımı öğrendim. Buna ek olarak, ABD'nin sadece teknolojiye sahip bir ülke olduğunu düşünürdüm ama ABD'de inanılmaz doğal güzellikleri gördükten sonra bunun hakkında fikrimi değiştirdim.

”Kısalt”

Okan Yalçın
Mersin Üniversitesi
Todays Generation,Tennesse-2018

Merhaba ben Eray. Öncelikle şunu söylemeliyim ki her şey mükemmeldi. Bu programa katıldığıma çok mutluyum. İş disiplini ve çalışma alışkanlığı kazandım. Ayrıca farklı kültürleri tanıma fırsatım oldu ve arkadaşlıklar edindim.Kesinlikle tavsiye ederim.

”Devamı”

Umarım bu güzel deneyimi tekrar yaşayabilirim.Troy İnternational'a herşey için teşekkürler.

”Kısalt”

Eray Özkan
Marmara Üniversitesi
Todays Generation,Tennesse-2018

Work and travel'da çok iyi zaman geçirdim ve harika deneyimlerim oldu.2019 yılında tekrardan katılmak istiyorum.Programın en büyük avantajı, İngilizce becerilerimi geliştirdi ve Amerika'nın seyahat etme fırsatını verdi. Ayrıca, Amerika'daki iş disiplinin öğrendim.

”Devamı”

Çok fazla kültürü tanıma fırsatım oldu.Vizyonumu geliştirdiğini düşünüyorum. Kişiliğimin çok değiştiğini biliyorum ve bu program sayesinde daha renkli, kendinden emin ve iyimser bir insan olduğumu hissediyorum.

”Kısalt”

Çiğdem Akpınar
Aksaray Üniversitesi
Smokehouse BBQ and Saloon ,IDAHO-2018

Hayatimda yasadigim en guzel deneyimdi.cok guzel arkadasliklar edindim.Hayatimda unutamayacagim anilar biriktirdim.Yeri geldi zorluk cektik,sabahin korunde uyandik ama suan keske geri donebilsem diyorum.

”Devamı”

Bu essiz deneyim icin Troy'a ve bizi Amerika da asla yalniz birakmayan Janus a tesekkuru borc bilirim ?

”Kısalt”

Berat Kaya
İstanbul Üniversitesi
Fairmont Hotel-Steward ,Seattle,Washington-2018

Anlatacak o kadar şey bulabilirim ki size.work and travel’a 3.kez yapacak birisi olarak konuşuyorum.Rüya mı diyebilirim masal mı gerçek mi? TROY INTERNATIONAL en harika Work and Travel firmalarının başında geliyor.

”Devamı”

koordinasyon inanılmaz derecede harika çalışan bir team…titizlikle ve en önemliside GÜVENİLİR…evet TROY INTERNATIONAL dan bahsediyorum…deneyimimden önce şirketimden bahsetmek istedim çünkü arkanızda doğru ve güvenilir destek varsa her zaman doğru yöne doğru ilerlersiniz…AMERICAfarklı bir yaşam ve deneyimin merkezi oldu.

”Kısalt”

Görkem Gökmen
Çukurova Üniversitesi
Seattle, Washington 2012-2013

Bazı endişelerle başladığımda hayatımın en güzel yazını yaşadım ve kendimi çok şanslı hissediyorum.Harika deneyimler ve arkadaşlar edindim.Çok sayıda ülkeden öğrencilerle çalıştığım için , farklı kültürleri öğrenme şansım oldu.

”Devamı”

Her öğrencinin bu programa katılması gerektiğine inanıyorum. 

”Kısalt”

Beytullah Yılmaz
İstanbul Ticaret Üniversitesi
Xanterra Mt,South Dakota -2018

Benim için bu programın en güzel yanı dünyanın her yanından gelen öğrencilerle arkadaş olabilmemizdi. Farklı kültürlerden gelen arkadaşlarla tanışmak ve onlarla sosyal ilişkiler kurmak gerçekten muhteşem.Hem dil öğrenip hem de güzel zamanlar geçiriyorsunuz.

”Devamı”

Work and travel, bana hayatımın en güzel yazını geçirmemi sağladı.Hayat tecrübesi ve seyahat yapma şansım oldu

”Kısalt”

Sema Demirbilek
Haliç Üniversitesi
Waterville - Park Services ,Alabama -2018

Work and travel, her üniversite öğrencisi için çok faydalı bir kültür değişim programıdır. Oryantasyon sürecinde bazı alışma zorluğu yaşayabiliyorsunuz ama başa çıkmasını bildim.. Amerikalı veya ve diğer ülkelerden öğrenciler

”Devamı”

bana karşı çok nazik ve arkadaş canlısıydı. Bu yüzden birçok arkadaş edindim ve hala onlarla konuşuyorum. İş deneyimine sahip olmak ve problemleri kendim çözmem , kendimden daha emin ve olgun bir insan yarattı. Bu programa katılmama yardımcı olan herkese teşekkür ediyorum. Özellikle sponsor ve acenteme teşekkür etmek istiyorum.  

”Kısalt”

Ali Taltekin
Çağ Üniversitesi
Guardian Aquatics Virginia-2018

Tartışmasız birçok üniversite öğrencisinin hayallerinden biridir WAT programı..dilerim ki herkes de birgün bu harika heyecanı yaşama fırsatı bulur..Gitmeden önce elbette ki tereddütlerim vardı..ilk kez katıldığım bir

”Devamı”

program, ilk USA yolculuğum..ama tereddütlerimin hiç biri bana korkularımla geri dönmedi..sanıyorum ki geçirilebilecek en güzel WAT programını geçirdim program arkadaşlarımla vee yeni edindiğim Amerikalı arkadaşlarımla.ve gidilesi bi yerdi kesinlikle Seattle..Bu programa katılma fırsatını bir daha bulsam yine Seattle’ a gidecek kadar çok sevdim harika,güler yüzlü, yardımsever insanlarla dolu bi yer Seattle Bu güzelliklerin yanında zorluklar yok değildi elbet programa katılacak kişinin kesinlikle işi sevmesi gerektiğini düşünüyorum.o konudada çok şanslıydım ki harika insanlarla çalıştım.Denny’s (iş yerim ) tecrübelerime çok şey kattı.eminim ki hayatımda bi yerlerde bana yardım edecek tecrübelerdi..
Son olarak bu programa katılmayı düşünen arkadaşlarıma ; WAT programı başta hep tereddütlerle yaklaşılan bi program ama kesinlikle ön yargılarını atmalarını tavsiye ederim.eğer pozitifliğiniz kendi elinizdeyse ve sağlam bir şirket seçtiyseniz emin olun harika macealarla dönebilirsiniz ve sadece 3 ay geçirdiğiniz bi şehri özleyip ,ordaki arkadaşlarınızla daimi bi dostluk kurabilirsiniz
Şimdiden bol eğlenceler  

”Kısalt”

Seda Nur ŞENYİĞİT
Osmangazi Üniverstesi
Dennys Restaurants,Seattle-2013

Dürüst olmak gerekirse, iş beklediğimden daha yorucu idi ama çevreye uyum sağlayarak üstesinden geldim. İnanılmaz iş tecrübesi ve disiplin kazandım.Bu kazanımların önümüzdeki yıllarda iş hayatıma katkıda

”Devamı”

ve kariyerime katkıda bulunacağına inanıyorum.Dahası, ben hala Türkiye'ye geldikten sonra bile hala iletişim kurduğum birçok insanlar tanıdım. Mümkünse bu deneyimi tekrar yaşamak istiyorum 

”Kısalt”

Yağız Çalışır
Anadolu Üniversitesi
OBER ,Gatlinburg -2018

Aslında herşey oldukça basit.Çok çalışmalısın. Daha çok deneyim kazanacaksınız. Para kazanacaksınız, Amerikan kültürünü yakından tanıyacaksınız.İngilizcenizi geliştirebileceksiniz. Yorgun olacak ve ailenizi özleyeceksiniz.

”Devamı”

Seyahat yaparken çok eğleneceksiniz. Tüm gözyaşları yok olacak. İstediğiniz yerde fotoğraf çektikten sonra. Miami kumsalda yattıktan sonra ya da meydanda yürümek ya da Vegas'ta poker oynamaktan sonra. Ağrıların hepsi yok olacak

”Kısalt”

Yusuf Tosun
Çukurova Üniversitesi
Flashy Feet Myrtle Beach ,Sout Carolina-2018

Herkese Merhaba!!! Önceleri Amerika sadece bir hayaldi benim için… Üniversitenin ilk yılından itibaren bu hayal ile geçti günlerim. Work and Travel hakkında olumsuz bir çok yorum okudukça hep erteledim. Ta ki son sınıfa gelene

”Devamı”

kadar! Artık bu son şansımdı,inanıyordum ki herşey güvenilir,kaliteli bi şirket aracılığı ile kolaylaşacaktı ve Troy ailesi ile tanışmam çok uzun sürmedi.2013 yılında ilk gidip,son dönenlerden olduğum için, mezuniyet balosu,diploma töreni gibi herşeyi kaçırıyordum,itiraf etmeliyim ki çok üzüldüm başlarda… Ama Amerika’ya gittiğimde buna hiç pişman olmadım. Yine olsa,yine aynı kararı vermem gerekse,1 dakika bile düşünmem giderim. Çünkü insan orada gerçekten “İnsan” olduğunu hissediyor.North Carolina, Outer Banks Adası’nda hiçbir ulaşım aracının olmadığı Avon isimli ufacık,şirin bir kasabada çalıştım. Her günüm apayrı unutulmayacak anılarla geçti diyebilirim. Bir çok kültürden arkadaştan öte kardeş edindim,son derece keyifli 4,5 ay geçirdim. Kimi zaman çok yorulduk ama her anın tadını çıkarmayı bildik. Bir daha yaşayamayacağımı bildiğim kadar güzeldi!ve şimdi sıra sizde! Yapmanız gereken tek şey Amerika günlerinin hayalini kurmak. Gerisini Troy’a bırakın,onlar her zaman bir telefon,bir mesaj kadar uzağınızda olacaktır.
Her şey için sonsuz teşekkürler Troy ailesi… 

”Kısalt”

Burcu Keme
Mersin Üniversitesi
Food Lion ,Avon-NC-2013

’İsteyin ve Yapın’’
Arkadaşlar merhaba. Geçtiğimiz yaz  mezun olup Amerika’da gittim. Eğer sizde şu an WAT düşünme aşamasındaysanız daha fazla düşünmeden bir an önce kaydınızı yaptırın.

”Devamı”

Bu aşamada da şirket seçiminizin çok önemli olduğunu unutmayın.,Görmek istediğiniz yerlerin listesini yapın gözlerinizi kapatın, kulaklığınızı takın ve hayatınızın hiç şüphesiz en güzel yazını geçirmek için ilk adımı atın. Troy ailesinin kocaman desteği ile ben hayallerimi gerçekleştirdim, her günümde bambaşka maceralar yaşadım, bir çok eyalet gezdim,dünyanın her yerinden muazzam arkadaşlıklar kurdum. Kelimelere dökülemez 4 ay yaşadım. İş hayatımda da hiçbir aksilikle karşılaşmadım, her saatini dolu dolu yaşadım. Herşeyi ve herkesi şimdiden çok özlüyorum.
Olumsuzluklara kulak asmayın ve kendinize harika bir iyilik yapın. Durup bir  hayal edin,Amerika. Döndüğünüzde Amerikan filmleri izlemek çok daha heyecanlı olacak, artık o caddeleri biliyor olacaksınız. Size çok önemli bir tavsiyede de bulunmak isterim ki, gider gitmez kendinize bir bisiklet alın. Gece gündüz bisiklet sürün. Ay ışığında, kasıp kavuran güneşte, yağmurda çamurda, yalınayak bisiklet sürün, terliksiz dolaşın, caddeden geçen hiç tanımadığınız bir arabayı durdurup kasasına bisikletinizi atın ve rica edin sizi evinize bıraksın. Bu sayede çok iyi bir arkadaşınız daha olacak. Özgürlüğü iliklerinize kadar hissedin. Yepyeni tatlar, değişik müzikler, oyunlar, binalar, caddeler, fikirler ve okyanus ve çok daha fazlası emin olun sizi bekliyor. Sizin onları yaşamanızı bekliyor.
Ben hayatımın en güzel yazı için desteğini hiç esirgemeyen başta Serkan beye ve Troy International ailesine çok teşekkür ederim.
Troy’a güvenin. 

”Kısalt”

Didem Özbay
Çağ Üniversitesi
Food Lion ,Avon-NC-2013

Amerika’da güzel bir yaz tatilini Troy aracılığıyla yaşadık. Her şeyin bilincinde olarak gittiğimiz bu 4 aylık Work and Travel programında tatmadığımız duyguları tattık . Her gün bir öncekinden güzel geçti, bitmesin diyerek

”Devamı”

4 ayı bitirdik.Şahane arkadaşlıklar kurduk. Amerika insanı sicakkanlı ve Türk insanlarını gerçekten seviyorlar. Hepsini şimdiden özlüyorum. Rüya gbi geçen 4 ay icin Troy ailesine teşekkür ediyorum.

”Kısalt”

Dilek Dilaver
Çağ Üniversitesi
Food Lion Stocker ,AVON,North Carolina -2013

En iyi yazımı, bu yaz Work and Travel sayesinde geçirdim. İş yerim disiplinli ve çok saygılı çalışanlarla doluydu ve dünyanın her yerinden öğrenciler vardı. İş yerinde çok sıkı çalışmamıza rağmen her anımız çok zevkli ve eğlenceliydi.

”Devamı”

İnsanlarla iç içeydik hekes bize karşı çok nazikti. Gittikten sadece 1 hafta sonra her seye alışmıştım, herkes çok yardımcı oluyordu. Çok kaliteli bir iş yerinde, çok kaliteli insanlarla çalıştım ve Amerika’da çok şey öğrendim. Verdiğim en iyi karar Work and Travel ile Amerika’ya gitmekti diyebilirim. Çünkü doğrudan Amerikalı insanlarla muhattap oluyorsunuz ve İngilizceniz mutlaka gelişiyor. Work and Travel konusundaki bütün sıkıntılarımın boşa olduğunu orada anladım. Elbette zorlandığınız noktalar olacak ama oradaki insanların saygılı ve yardımsever davranışlarıyla herşeyi çok kolay halledeceksiniz. Tanıştığınız insanlar yaşayacağınız anılar da yanınıza kar kalacak. Karar verdiğimiz işin bana çok uygun olması ise Troy gibi tecrübeli bir şirket sayesinde oldu. Tabiki benim şansım Troy’u seçmekti. İşten sonra diğer öğrencilerle ya da Amerikalı arkadaşlarınızla geçirdğiniz vakit size unutulmaz günler yaşatacak ve unutmayın ki doğru şirket aracılğıyla Amerika’ya gitmek çok önemli ve ben Troy’u bulduğum için çok şanslıydım.

”Kısalt”

Özge Öksüz
Çukurova Üniversitesi
Food Lion, Southern Shores , NC-2013

“Selamlar, 2 kez WAT yapmış biri olarak sözlerime başlarken değinmek istediğim ilk şey, şirket seçiminin önemi.Eğer doğru şirketi seçerseniz güzel bir deneyim yaşarsınız.TROY INTERNATIONAL’a minnettarım.

”Devamı”

“Macera Dolu Amerika” dediler hep, gerçekten de oyle. Binbir çeşit insan, farklı kültürler. Sadece filmlerde göreceğimizi zannettiğimiz yüzlerce şey.İngilizcemi gelistirebilir miyim diye soruyorsanız kendi kendinize hepsini silin atın kafananızdan. Farkına bile varmıyorsunuz ve bir bakıyorsunuz ki sular seller gibi ingilizce konusuyorsunuz.
Hani “anlatılmaz yaşanır” diye bir söz var ya. Bundan dolayı hayatınızda en az bir kere yaşamanız gereken bir tecrübe olduğunu düşünüyorum.
Troy International ile hepinize güzel, bol eğlenceli bir yaz diliyorum.”

”Kısalt”

Caner Yel
Çukurova Üniversitesi
Bethany Beach, DE – 2013

İki yaz üst üste Troy International aracılığıyla work and travel yaptım. Benim için her açıdan çok verimli bol hatıralı ve unutulmaz bir program oldu. Geriye dönüp baktığımda iyiki katılmışım diyorum.

”Devamı”

Hem dil geliştirmek hemde böyle bi deneyim kazanmak için harika bi fırsattı. Umarım herkesin programı çok keyifli geçer.

”Kısalt”

Ece Yazıcıoğlu
Yaşar Üniversitesi
Dennys Cafe ,Seatac,Washington-2018

Geçtiğimiz yaz sezonu itibari ile 2 yaz boyunca WAT programı ile Amerika'nın Virginia eyaletinde Lifeguard olarak çalıştım.TROY INTERNATIONAL ailesine, Amerikadaki İş verenimiz Community Pools

”Devamı”

Service ve sponsorumuz Janus İnternational ailesine 2 yaz boyunca harika zamanlar geçirdiğim için teşekkür ederim. Lifeguard olmak istememin nedeni bölümümden ve branştan kaynaklı bana gelecekte bir deneyim katıcağını düşünmemdi ve öylede oldu çok şey öğrendim hem akademik anlamda hem de manevi anlamda. Bu meslek maddi anlamda değil manevi anlamda da size çok şey katıyor özgüven sahibi oluyorsunuz, birilerinin ilk yardımla ilgili bir konuya ihtiyacı olduğunda öne çıkabiliyorsunuz ve tüm bunları yaparken düzenli,disiplinli en önemlisi sağlığınıza dikkat eden bir insan olarak yaşam standardı belirliyorsunuz.?

”Kısalt”

Semiha Çetin
Mersin Üniversitesi
Rockvilla,Maryland-2018

Türkiye’nin Her yerinden BİZİ ARAYIN

Phone: 0850 433 87 69

Mobile: 0850 433 87 69