WAT Self Placement Ücretleri Ne Kadardır ?

Ana sayfa » work and travel » Self Placement » WAT Self Placement Ücretleri Ne Kadardır ?

Work and Travel ‘da Self ve Full Placement

Work and travel;bir kültür değişim programıdır.Amerikan devleti tarafından desteklenen bu programda öğrenciler yasal çalışma izni ile çalışmaktadır.Work and Travel programında yerleşim tipleri full plecement ve self placement olarak ikiye ayrılır. Bunlardan self placement, öğrencinin kendi işini kendisinin bulması demektir. Fakat sadece bununla kalmaz. Öğrenci aynı zamanda işyerinden bazı belgeler almalı, konaklama bulmalı, sponsor firmalar tarafından self placement işlemleri ve iş yeri kabul edilmelidir.Öğrencilerimiz WAT Self placement ücretleri konusunda kafa karışıkları yaşamaktadırlar.Bu yazımızda full ve self placement programların avantajları,dezavantajlarını göstereceğiz.

work and travel WAT self placement iş bulmak

Work and Travel’da Self Placement

Önceki yıllarda çok daha yaygın olan self yerleşim, artık neredeyse imkansız hale gelmiştir. Sebebi de, ABD’deki sponsorların kendilerinin bizzat organize etmediği, denetlemediği ve detaylarına sahip olmadığı işlere, work and travel öğrencilerinin gitmesini istememesidir. Biz de Troy Work and Travel olarak self programı öğrencilerimize tavsiye etmemekteyiz.Herhangi bir danışman firması anlaşması olmadan bazı aşamalar çok zor olmaktadır.

WAT Self Placement Ücretleri

WAT Self placement  ücretleri çoğunlukla 1500-2100 dolar aralığındadır. Yani neredeyse artık normal program ücretiyle aynı maliyetlere gelmektedir. Bu yüzden öğrencinin, daha güvenilir ve sponsor tarafından takibi yapılan bir işi tercih etmesi, aslında daha kazançlı olacaktır.

Work and Travel’da Self Placement Zararları ?

Öğrenci işini kendi ayarlamış olabilir fakat bu işletme vergi verir mi, ne şartlarda öğrenci çalıştırır, konaklama güvenilir ve iş yerine yakın mıdır, burada daha önce work and travel öğrencisi çalışmış mıdır, lokasyon öğrencinin gidebileceği bir yer midir gibi birçok kritere bakılır. Özellikle son yıllarda sponsorlar neredeyse hiç self imkanı tanımamaktadır. Çünkü programa katılan öğrenciler, çoğunlukla vergi vermeden fazla saat çalışmış, konaklamasız kalmış ya da güvensiz bir ortamda çalışmış olabilirler.WAT Self Placement Ücretleri için ödenen miktar ciddi manada öğrencileri zora sokacak durumdadır.Work and travel WAT self placement ücretleri nelerdir ?

Work and Travel programı; öğrenciler için yasal olarak çalışma hakkı 15 Mayıs itibariyle başlamaktadır.Program 30 eylül tarihinde son bulmaktadır. Tercih edeceğiniz işe göre işverenlerin iş başlangıç ve bitiş tarihleri değişiklik göstermektedir. İş bitiş tarihinizden sonra 1 ay travel hakkınız bulunmasıyla birlikte Amerika hükümeti work and travel öğrencileri toplamda 120 gün Amerika sınırları içinde kalabileceklerine karar vermiştir.Self placement ile work and travel  yapan öğrenciler lifeguard,kasiyerlik gibi yüksek getirili işler bulamamaktadır.

Neden Full Placement Yapılmalıdır ?

Troy Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, Work and Travel programı kapsamında self placement çalışması yapmamaktadır. Çünkü bizler öğrencinin güvenliğini, huzurunu ve takibini, paradan daha ön planda tutmaktayız. Bir miktar daha fazla para ödeyerek, ABD Department of State tarafından onaylı sponsorların denetlediği ve uygun gördüğü işlerde çalışmanız, emin olun ki daha kaliteli bir yaz geçirmenizi sağlayacaktır.Firmamız öğrencilerimizin hem program öncesinde hem de sonrasın tüm sorunları ile yakından ilgilenmektedir.

2018-11-01T13:40:06+00:00

Türkiye’nin Her yerinden BİZİ ARAYIN

Phone: 0850 433 87 69

Mobile: 0850 433 87 69