Work And Travel Başvuru Şartları Nelerdir?

Ana sayfa » Blog » Work And Travel Başvuru Şartları Nelerdir?

Work And Travel nedir? Work And Travel, Amerika Birleşik Devletleri tarafından resmi olarak sınırları belirlenmiş ve desteklenen bir kültürel değişim programıdır. Yabancı dilini geliştirmek isteyen öğrencilerin sıkça tercih ettiği bu programla ilgili merak edilen konuların başında ise Work And Travel başvuru şartları gelmektedir. Bu yazımızda Work And Travel şartları 2018, öğrenci olmayanlar için Work And Travel gibi merak edilen konuları detaylı bir şekilde açıklayacağız.

   Work And Travel şartları 2018

Work And Travel başvuru şartları nelerdir? Work And Travel programına katılabilmek için bazı koşullara sahip olmak gerekmektedir. İşte Work And Travel’a kimler katılabilir sorusunun cevabı:

● Türkiye ve KKTC’de bulunan 4 yıllık üniversitelerin örgün öğretim veren bölümlerinde okuyan ve başvuru sırasında tam zamanlı öğrenci statüsünü devam ettiren kişiler

● Hazırlık veya birinci sınıf öğrencisi ise başvuru sırasında en az bir dönem bitirmiş olan kişiler

● Yüksek Lisans eğitimi alan kişiler

● En az orta seviyede İngilizce bilen kişiler

● Not ortalaması 4 üzerinden en az 2.00 ve üzeri olan kişiler (Genel ortalaması 2′nin altında olanlar, bazı koşulları sağlamaları durumunda vize alabilirler. Bunlar öğrenciye göre değerlendirilip karar verilir)

● 18-26 yaşları arasında olan tüm öğrenciler Work And Travel programına katılabilirler.

   Öğrenci olmayanlar için Work And Travel

Work And Travel ile ilgili bir diğer merak edilen konu da öğrenci olmayanlar için Work And Travel mümkün mü değil mi sorusudur. Öğrenci olmayanlar Work And Travel programına katılamazlar. İşte Work And Travel’a kimler katılamaz sorusunun cevabı:

● 2 Yıllık MYO ögrencileri

● İngilizce seviyesi orta düzeyin altında olan öğrenciler

● Not ortalaması 4 üzerinden 1.00 ve 1.50 gibi çok düşük olan öğrenciler

● 18 yaş altı ve 26 yaş üstü olan öğrenciler

● AÖF ögrencileri Work And Travel’a katılamaz.

Work And Travel ile ilgili merak ettiklerinizi sormak ve Work And Travel başvuru şartları konusunda detaylı bilgi sahibi olmak için bize iletişim numaralarımız veya mail adresimiz aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Bu yazımızda sizler için Work And Travel nedir, Work And Travel şartları 2018, Work And Travel başvuru ücretleri, öğrenci olmayanlar için Work And Travel gibi merak edilen konuları açıklamaya çalıştık. Dilerseniz daha detaylı bilgi sahibi olmak ve sorularınıza cevap bulmak için sitemizde yer alan Bilgi İstek Formu’nu doldurabilirsiniz: Bilgi İstek Formu

SİZİ HEMEN ARAYALIM
2018-10-15T07:29:02+00:00

Türkiye’nin Her yerinden BİZİ ARAYIN

Phone: 0850 433 87 69

Mobile: 0850 433 87 69