Amerika’da Yaz Okulları

Amerika’da Yaz Okulları2018-04-24T19:11:59+00:00

Bir çok farklı ırk ve dili bünyesinde barındıran ve en fazla göç alan Amerika, en kozmopolit ülkelerin başında yer alır. Büyük bir kıtaya yerleşmiş olan Amerika Birleşik Devletleri 50 eyaletten oluşmaktadır. Her bir eyaletin de kendine göre farklılıkları ve doğal güzellikleri bulunmaktadır.

Amerika’da, binlerce üniversite ve lise bulunmakta ve Amerika yaz okulları programları da bu üniversite ve liselerin kampüslerinde yapılmaktadır. Lise kampüsleri çok geniş olanaklara sahiptir. Henüz genç yaşlarda Amerika gibi büyük bir ülkede bu tür bir yaz programı deneyimi yaşamak öğrencilerin vizyonunu genişletmektedir.

Amerika yaz okulları konaklama

Amerika yaz okulu programı dahilindeki öğrenciler genellikle okul kampüsü içinde bulunan yurtlarda beraber konaklamaktalar. Tek veya daha kalabalık şekilde dizayn edilmiş olan odalar, paylaşımlı ve paylaşımsız banyoları bulunan odalara sahip olan yurtlar 24 saat güvenlik hizmetine sahiptir.

Amerika yaz okulları yurtlarında kız öğrenciler ve erkek öğrenciler farklı bina ya da katlarda nöbetçi eğitmenler gözetiminde konaklamaktadırlar. İsteğe göre bölgede bulunan ve özel olarak seçilmiş ailelerin yanında konaklama imkanıda öğrencilere sunulabilmektedir.

Amerika yaz okulları önemli bilgiler

Amerika yaz okulları kampüsleri geniş bir alana sahip ve doğal güzellikler ile iç içe ve çok güvenilirdir. Amerika’da özellikle okul çevrelerinde güvenlik üst düzeyde ve trafik kuralları çok katı uygulanmaktadır. Bu güzel kampüslerde öğrencilere fazlasıyla doğal imkan sunulmaktadır.

Amerika yaz okulu öğrencileri sabah alınan İngilizce eğitimin ardından günün öğleden sonra kalan kısmını açık havada yapılan aktivitelerle geçirmekte veya Amerika’nın en özel ve güzel çevrelerine yakın en ünlü yerlerini keşfetmek üzere düzenlenen gezilere katılabilmektedirler.

Öğleden sonra ya da hafta sonlarında yapılan bu gezi faaliyetleri çoğunlukla eğlence parklarına, dünyanın en ünlü ve tanınmış müzelerine, Amerika’nın en çok bilinen turistik yerlerine gerçekleştirilmektedir.

Amerika ile aramızda ciddi bir zaman farkı bulunmaktadır. Hatta Amerika’nın kendi içerisinde bile farklı zaman dilimi yaşanmaktadır. Doğu yakasında bulunan  New York ile batı yakasında bulunan  California eyaleti arasında 3 saatlik bir zaman farklılığı vardır.

Türkiye ile New York arasında ise 7 saat, California arasında ise 10 saatlik bir fark mevcuttur. Ailelerin çocuklarına ulaşmak için bu zaman dilimini göz önüne almaları ve iletişime geçilecek zamanı iyi hesaplamaları gerekmektedir. Çünkü onlar yorucu bir günün ardından yataklarında dinlenirken sizler günün hareketleri saatlerinde iş yerinde olabilirsiniz.

Vize için gerekli belgeler Troy International deneyimi ve desteği ile tamamladıktan sonra öğrencilerin kural gereği bizzat Amerikan konsolosluğuna giderek vize memuruyla birebir görüşme yapmaları gerekmektedir. Vize başarı oranı oldukça yüksektir.

Amerika yaz okulu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak ve Amerika yaz okulları, Amerika yaz okulları fiyatları gibi merak edilen konularla ilgili sorularınıza cevap bulmak için tıklayın; size en hızlı şekilde geri dönüş yapalım: Bilgi İstek Formu

Türkiye’nin Her yerinden BİZİ ARAYIN

Phone: 0850 433 87 69

Mobile: 0850 433 87 69