İngiltere’de Yaz Okulları

İngiltere’de Yaz Okulları2018-04-24T19:14:15+00:00

İngiltere, yüksek eğitim kalitesi, dünyaca ünlü üniversitelere sahip olması, konum olarak ülkemize yakın olması, ana dilinin İngilizce olması, ülkemiz ile arasında fazla zaman farkı olmaması nedeni ile yurtdışı yaz okulları konusunda en çok tercih edilen ülkelerin başında gelmektedir.

Her sene Haziran ortası ve Ağustos sonu aralığında, 07-17 aralığında ki yaş grupları için İngiltere’nin bir çok şehrinde güvenilir ve yüksek standartlarda eğitim veren İngiltere yaz okulu seçenekleri bulunmaktadır.

Sabahtan öğlene kadar İngilizce eğitimi alarak, öğleden sonra da alınan bu eğitimi hem kalıcı hale getirebilmek hem de pratik yapmak amacı ile eğlenerek zaman geçirmelerine olanak sağlayan İngiltere Yaz Okulları programlarında, öğrencilerin keyifli bir dil eğitimi almalarının yanı sıra, farklı kültürlerden gelen öğrencilerle kaynaşmaları ve bu sayede farklı kültürleri tanımaları ve kendi kültürümüzü tanıtma imkanı sağlanmaktadır.

Öğrencilerin ders sonrası kalan zamanlarını en verimli şekilde değerlendirebilmesi için rehber öğretmenler eşliğinde sosyal ve sportif aktiviteler düzenlenir, bazı öğleden sonraları ve hafta sonlarında tarihi ve turistik yerler ile çevre şehirlere kültürel ya da eğlence amaçlı ziyaretler yapılır.

İngiltere yaz okulları konaklama

İngiltere yaz okulu programlarında daha çok kampüs konaklamalı programlar önerilmekte ve tercih edilmektedir. Ailelerin kampüs içi konaklamasını tercih etmelerindeki en önemli nedenleri; bütün okul personelinin, öğretmenlerin, grup liderlerinin ve öğrencilerin aynı kampüste konaklamaları ve böylece öğrencilerin sürekli gözetim altında bulunmaları ve en güvenilir konaklama şekli olması gelmektedir.

Ayrıca kampüslerde bulunan, yüzme havuzu, tenis kortları, futbol sahaları gibi mükemmel spor tesisleri, ayrıca gün boyunca yoğun bir etkinlik programı olması kampüs konaklamasının bir diğer tercih edilme sebebidir. Konaklamalarda kız ve erkek öğrenciler genellikle ayrı binalarda ya da aynı binada geçişi olmayan ayrı katlarda rehber ve gözetmen öğretmenlerin kontrolünde sağlanmaktadır.

Tercihe gore aile yanı konaklama şeklide sunulabilmektedir.

İngiltere yaz okulları önemli bilgiler

İngiltere, Birleşik Krallığı oluşturan en büyük ve popular ülkedir. İngiltere yaz okulu için tercihinizi; İngiltere içerisinde bulunan Bournemouth, Portsmouth, Brighton gibi sahil şehirlerinde ya da Oxford, Cambridge gibi dünyaca meşhur klasik eğitim şehirlerinde ya da Londra gibi metropol bir şehir ve civarında ya da Manchestar, Brighton, Leeds, York gibi iç ve orta bölgelerde kullanabilirsiniz.

Ayrıca, Birleşik Krallığı meydana getiren ve doğal güzellikleri ile dikkat çeken İskoçya ya da İrlanda’da yaz okulu programlarına katılabilirsiniz. Troy International her türlü beklenti ve kriterlere uygun ve size memnun edecek bir İngiltere yaz okulu programı sunmayı kendisine görev edinmiştir.

İngiltere yaz okulu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak ve İngiltere yaz okulları, İngiltere yaz okulları fiyatları gibi merak edilen konularla ilgili sorularınıza cevap bulmak için tıklayın; size en hızlı şekilde geri dönüş yapalım: Bilgi İstek Formu

Türkiye’nin Her yerinden BİZİ ARAYIN

Phone: 0850 433 87 69

Mobile: 0850 433 87 69