Yaz Okulları Başvuru Süreci

Yaz Okulları Başvuru Süreci2018-04-24T19:11:23+00:00

Öğrencilere sunduğu avantajlar nedeniyle sıkça tercih edilen yurtdışı yaz okulları ile ilgili merak edilenlerden biri de yurtdışında yaz okulu başvuru süreci konusudur. İşte yurtdışında yaz okulu başvuru süreci ile ilgili merak edilenler.

Yaz okuluna katılmaya karar veren, bireysel veya grup olarak katılacak olan öğrenciler için süreç şu şekilde işlemektedir;

A – Bireysel katılım için mevcut paketlerin tanıtımı, gruplara özel paket hazırlanması

B – Yaz okulu için okul, ülke ve şehir tercihi.

C – Grup liderlerinin belirlenip organize olunması.

D – Vize hazırlıkları.

E – Uçuş öncesi oryantasyon verilmesi.

F – Yolculuk, karşılama ve yaz okulu lokasyonuna transferlerin sağlanması.

G – Konaklama.

H – Dil eğitimi ve aktiviteler.

İ – Beslenme.

J – Güvenlik.

K – Sigorta ve acil durumlar için süreç yönetimi.

L – İletişim

A – Bireysel Katılım İçin Mevcut Paketlerin Tanıtımı, Gruplara Özel Paket Hazırlanması

Yurtdışı yaz okulları için her tür isteğe göre kişiye özel program hazırlanabilir. Her grubun ya da kişinin beklentisi farklı olabileceği için en uygun programı seçmek Troy International olarak bizim önceliğimizdir.

Her bütçeye uygun alternatif programlar sunulabilmektedir. Yurtdışı yaz okulu fiyatları konusunda belirleyici kriterleri şu şekilde sıralayabiliriz;

1 – Zaman; programın başlangıç ve bitiş tarihi.

2 – Beklentiye göre ülke, şehir ve okul tercihi.

3 – Havayolu şirketi ve uçuş zamanı tercihi.

4 – Konaklama tipi (yurt tipi, aile yanı, rezidans vb.) tercihi.

5 – Konaklamada oda tipi tercihi (tek kişi ya da paylaşımlı).

6 – Beslenme şekli ve özel beslenme tercihleri.

7 – Aktivite ve gezi tercihleri.

8 – Yabancı dil ders saati tercihi.

9 – Grup sayısı ve liderler.

B – Okula göre ülke ve şehir tercihi.

Yurtdışı yaz okulu için bir çok ülke ve şehir, bunlara göre de yüzlerce okul seçeneği vardır. Grupların ve bireysel katılımcıların isteklerini dinlendikten sonra en uygun okulu seçmek ve gerekli yönlendirmeleri yapmak bizim görevimizdir.

C – Grup Liderleri

Grup liderleri, tüm programın en önemli parçalarından biridir. Genel uygulama; her 10 öğrenci için 1 öğretmen ya da yetkili personelin lider olarak atanması şeklindedir. Yüksek talep olması durumlarında grup lideri sayısı arttırılabilir.

Grup liderinin uçak bileti, konaklama, beslenme, transferler ve aktiviteler dahil tüm masrafları EduFix International ve tercih edilen yurtdışı yaz okulu tarafından karşılanmaktadır. Ayrıca grup liderlerine, acil ihtiyaçların karşılanması için gidilen ülkeye göre haftalık ödemeler yapılmaktadır.

Grup liderlerinin görev ve sorumlulukları; öğrencilerle ilgilenmek ve yaz okulu için tercih edilen okulun yetkilileri ve diğer ülkelerden gelen grup liderleri ile koordineli çalışarak programın daha verimli ve keyifli geçmesini sağlamaktır. Ayrıca her yaz okulunun kendi içerisinde görev yapan kadrolu grup liderleri mevcuttur.

D – Vize Hazırlığı

Yurtdışı yaz okulu tercih edilen ülkeye göre hazırlanması gereken vize evrakları, uzman danışmanlarımız tarafından öğrenciler ve velilerle paylaşılır. Vize dosyaları, EduFix International güven ve deneyimi ile hazırlanmaktadır.

Vize süreci oldukça hassas ve deneyim gerektiren bir süreçtir. Bu nedenle velilerden ve öğrencilerden istenen her belgenin eksiksiz olarak hazırlanması şarttır. Bazı ülkelerin vize kuralları oldukça katı ve zor olsa da bu süreci en kolay şekilde gerçekleştirmek bizim öncelikli görevlerimiz arasındadır.

E – Uçuş Öncesi Oryantasyon

Yurtdışı yaz okulu yolculuğu öncesinde tüm öğrenci ve velilere oryantasyon eğitimi verilir. Eğitim dahilinde; gidiş ve dönüş uçuş bilgileri, havalimanı transferleri, konaklamalara yerleşme, yaz okulu ve kampüs tanıtımı, okulda ilk gün seviye belirleme sınavı, günlük program akışı, yarım gün ve tam gün geziler, okulda yapılabilecek spor ve diğer aktivite bilgileri, grup lideri tanıtımı ve gidilecek ülke ile alakalı bilinmesi gereken temel bilgilendirmeler yapılır.

F – Yolculuk, Karşılama ve Lokasyona Transferler

Yurtdışı yaz okulu öğrencilerinin ve grup liderlerinin seyahatleri, TURSAB üyesi ve A grubu seyahat acentesi desteği ile kaliteli, profesyonel ve güvenli bir şekilde organize edilmektedir. Uçuşlar, tarifeli seferler ile yapılmaktadır. Gidilen lokasyonda okul yetkilileri tarafından karşılanarak ilgili okula transferleri güvenli şekilde sağlanır. Dönüşte transferler aynı şekilde okul yetkilileri ve grup liderleri gözetiminde, okulun kendi resmi aracı ya da özel sertifikalı transfer şirket aracı kiralanarak yapılmaktadır.

G – Konaklama

Yurtdışı yaz okulu katılımcılarına, yaş grupları ve ülke – şehir tercihlerine göre iki tür konaklama seçeneği sunulur.
Aile yanı konaklama, yurt ya da rezidans, otel tarzı konaklama. Her iki konaklama türünde de öğrencilerin güvenlik ve konforları öncelikle dikkat edilen unsurlardır.

1-) Aile Yanı Konaklama

Aile yanı konaklama seçeneklerinde tercih edilen aileler özel olarak seçilmiş ve gerekli güvenlik kontrolleri yapılmıştır. Öğrenciler tercihe göre aile yanında tek kişilik ya da çift kişilik odalarda kalabilirler. İsteğe göre odalar özel banyolu ya da paylaşımlı banyolu olabilir.

Odalarda yatak, gardrop, çalışma masası gibi temel eşyaların bulunması zorunludur. Ev sahipliği yapan aileler, misafir öğrencilere aksi bir talep gelmedikçe sabah kahvaltılarını ve akşam yemeklerini hazırlamak zorundadır. Yemek tercihlerinde öğrencilerin yaşları, istekleri, dini hassasiyet tercihleri, varsa alerjileri mutlaka göz önüne alınmaktadır.

Aile yanında konaklayan öğrenciler bulundukları ülkenin kültürünü bir ailenin yanında öğrenirken sürekli İngilizce pratik yapma imkanı da elde ederler. Süreçte öğrencilerden, yanında kaldıkları ailelerin ev kurallarına uygun hareket etmeleri istenir. Öğrencilerin, bir eve belli giriş çıkış saatleri vardır ve bu saatler aile tarafından takip edilerek ilgili program sorumlusuna iletilir.

2-) Yurt, Otel Konaklama, Rezidans

Yurtdışı yaz okulları konaklama konusunda en çok tercih edilen alternatif konaklama şekilleridir. Toplu konaklama imkanı veren yurt tipi, otel tipi ya da rezidans tipi konaklamalardır. Bu alternatifler için okullar, üniversite ya da özel lise yurtlarını, özel öğrenci yurtlarını ya da bulundukları ülkenin şartlarına uygun otelleri kullanabilirler.

Otel seçeneğinde genellikle Malta Yaz Okulları kullanırlar. Yurtlardaki oda yapıları bulundukları kampüse göre değişiklik gösterirler. Bazı yurtlarda tek kişilik oda bazılarında ise paylaşımlı oda seçenekleri bulunur. Paylaşımlı odaları olan yurtlar çoğunluktadır.

Yurtların türüne göre odalarda hem banyo hem tuvalet bulunurken, bazı yurt odalarında sadece lavabo bulunur. Tuvalet ve banyo her kata ortak kullanılır. Yurtlarda kız ve erkek öğrenciler ayrı binalarda ya da birbiri arasında geçiş olmayan ayrı katlarda kalırlar.

Oda arkadaşları genellikle farklı ülkelerden gelen öğrencilerden oluşturulur. Bu sayede öğrenciler hem farklı kültürleri tanıma, hem kendi kültürümüzü tanıtma ve İngilizce pratik yapma imkanı elde ederler.

H – Dil Eğitimi ve Aktiviteler

Yurtdışı yaz okulları içerisinde uygulanan dil eğitimi, ülkenin yetkili akreditasyon kurumlarınca onaylıdır. İlk gün seviye tespit sınavı yapılır ve sonuçlarına göre öğrenciler seviye gruplarına ayrılırlar. Böylelikle her öğrenci kendi seviyesine uygun bir ortamda daha verimli bir eğitim alır.

Sınıfların farklı ülkelerden gelen öğrenciler arasından eşit şekilde dağılım oluşturulmasına özen gösterilir. Bu sayede öğrenciler farklı farklı ülkelerden yeni kişilerle arkadaşlık kurarken çok çeşitlilikten dolayı da İngilizce olarak anlaşmaya gayret gösterirler.

Haftalık ders 15-20 saat aralığında olacak şekilde düzenlenmiştir. Bir ders 45 – 50 dakika arası sürer. Gramer dışında, esas olarak konuşma becerilerini geliştirmeye yönelik eğitim programı uygulanmaktadır. Bunun da yanısıra İngilizce eğitiminin önemli parçaları olan, okuma, yazma ve dinleme üzerine de çalışmalar yapılır.

Ders dışında öğrenciler dili sürekli bir uygulama ortamında, eğlenceli aktiviteler ve öğretici oyunlar desteğiyle, etkileşimli olarak öğrenirler. Genel program, sadece birkaç hafta sürmesine rağmen öğrencilerde çok olumlu etkiler bıraktığı hem veliler hem de öğretmenler tarafından da gözlemlenmektedir. Program, keyifli bir yaz tatili dışında tüm öğrencilere yabancı bir dil ile iletişim kurabilme yeteneği ve özgüven kazandırmaktadır.

Yaz okullarının belki de en zevkli kısmı olan günlük ve haftalık aktiviteler uzman kadrolar tarafından yaş gruplarına uygun olarak özenle hazırlanırlar. Ders sonrası öğleden sonra çok çeşitli aktiviteler yapılır. Yüzme, futbol, basketbol, akıl oyunları, karaoke, sinema gecesi, eğlence partileri, el becerileri gibi aktiviteler yapılmaktadır.

Bu aktivitelerde amaç eğlenirken öğrenmek ve yeni dostluklar edinmektir. Geziler, bazı hafta içi yarım gün ve bazı hafta sonları da tam gün olacak şekilde düzenlenir. Bu gezilerde gidilen ülkenin tarihi ve güzel yerlerini görmek, müzeleri ziyaret etmek, hayvanat bahçesini gezmek ya da eğlence parkında eğlenmek olabilir.

I – Beslenme

Yurtdışı yaz okulu programlarında üç öğün yemek program içeriğine dahildir. Yemekler, okul yemekhanelerinde ya da konaklanan yerin binalarındaki yemekhanelerde açık büfe şeklinde sunulur. Yemek çeşitlilikleri, ülkenin yöresel mutfağı ile öğrencilerin ihtiyaç duydukları kalori ve enerji miktarlarına uygun olacak şekilde sağlanır.

Yemek seçenekleri, programa katılan öğrencilerin dini, kültürel ve mevsimsel taleplerine göre düzenlenebilmektedir. Gezilerin olduğu günlerde ise öğlen yemekleri kumanya verilmektedir.

J– Güvenlik

Yurtdışı yaz okulu programlarında güvenlik son derece önemlidir. Bu konuda oldukça katı kurallar uygulanmaktadır. Öğrencilerin kaldıkları okul kampüsleri 24 saat güvenlik kontrolündedir. Akşam belli bir saatte öğrenciler odalarına geçmekte ve yoklama alınmaktadır.

Grup liderleri, öğrenciler ile aynı katlarda konaklamaktadır. Binalar arası geçişler kapalıdır. Öğrencilerin kendi başlarına kampüs dışına çıkmalarına izin verilmez.

K – Acil Durum ve Sigorta Süreç Yönetimi

Yurtdışı yaz okulları kapsamında programa katılan her öğrenciye zorunlu seyahat ve kaza sigortası yapılır. Grup liderlerine acil durumlarda nasıl davranmaları gerektiği konusunda bilgi ve eğitim verilir. Bunların yanısıra okullar özellikle yurtta kalan öğrencilere 24 saat gözetmen vermektedir. Acil durumlarda ve sağlık sorunlarında anında bir yetkili ilgilenebilmektedir.

L – İletişim

Yurtdışı yaz okulu programı süresince grup liderleri ve okul yetkilileri, Troy International danışmanları ile iletişim halindedir. Program süresince ihtiyaç duyulan tüm konularda karşılıklı bilgi akışı sağlanmaktadır. Veliler, grup liderleri aracılığıyla veya öğrencilerin kendi kişisel iletişim cihazları ile ders ve aktivite dışında iletişime geçebilirler.

Yurtdışı yaz okulu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak ve yurtdışı yaz okulları, yurtdışı yaz okulu fiyatları gibi merak edilen konularla ilgili sorularınıza cevap bulmak için tıklayın; size en hızlı şekilde geri dönüş yapalım: Bilgi İstek Formu

Türkiye’nin Her yerinden BİZİ ARAYIN

Phone: 0850 433 87 69

Mobile: 0850 433 87 69