Yurtdışı Yaz Okullarının İçeriği ve Süresi

Yurtdışı Yaz Okullarının İçeriği ve Süresi2018-04-24T17:02:55+00:00

Yurtdışı yaz okulları, sunduğu avantajlar nedeniyle öğrenciler tarafından sıkça tercih ediliyor. Peki ama yurtdışı yaz okullarında neler yapılır? Veya yurtdışı yaz okulları ne kadar sürer?

Yurtdışı yaz okullarında neler yapılır?

Yaz okullarında öğrenciler sabah güne erken saatte, güzel bir kahvaltı ile başlarlar. Kahvaltıdan sonra sınıflarında öğlene kadar dil eğitimi alırlar. Yaz okullarında tek ve nihai amaç öğrencilerin dil becerilerini geliştirmek değildir. Öğleden sonra da alınan bu dil eğitiminin kalıcı bir hale gelmesi için dünyanın dört bir yanından gelen diğer öğrenciler ile birlikte çeşitli eğlenceli aktiviteler yapılır. Bu aktiviteler hem pratik yapmak hem de sosyalleşmek adına çok önemlidir. Bazen sportif bir faaliyet, bazen eğlenceli bir oyun, bazen zekalarını veya el becerilerini geliştirecek akıl oyunları da olabilir.

Aktiviteler dışında öğrenciler yurtdışı yaz okulu tarafından düzenlenen kültürel geziler sayesinde gittikleri ülkenin farklı şehirlerini, müzelerini ve doğal güzelliklerini görme imkanı bulabilmektedirler.

Yurtdışı yaz okulları ne kadar sürer?

Yurtdışı yaz okulları, okulların kapanış tarihi olan Haziran ayının ortası ile Ağustos ayının sonu arasında yapılmaktadır.

Katılım süresi en az 1 hafta olmak üzere isteğe göre 8 haftaya kadar uzatılabilir.

Yurtdışı yaz okulları hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak ve yurtdışı yaz okulu, yurtdışı yaz okulları ne kadar sürer, yurtdışı yaz okullarında neler yapılır gibi merak edilen konularla ilgili sorularınıza cevap bulmak için tıklayın; size en hızlı şekilde geri dönüş yapalım: Bilgi İstek Formu

Türkiye’nin Her yerinden BİZİ ARAYIN

Phone: 0850 433 87 69

Mobile: 0850 433 87 69