.
.
.
.

.
.
.
.
.
.

GİDENLER ANLATIYOR

“Bu yaz katıldığım ve önümüzdeki yılda katılmayı düşündüğüm bu programda 3 ay boyunca harika zaman geçirdim. Hem dil öğrenimime katkısı oldu hem Amerika’yı görme fırsatı buldum. Bana gitmeden önce ve gittikten sonra

”Devamı”

  her türlü desteği sağlayan Troy ailesine çok teşekkür ederim her türlü sorunumu , derdimi , sevincimi benimle birlikte yaşadılar iyi ki Troy ailesi ile tanıştım. Başka programlarda görüşmek dileğiyle…? “

”Kısalt”

troy yurtdışı eğitim work and travel referanslarımız
Merve Nur Taş
Süleyman Demirel Üniversitesi
Dunkin Donuts,North Carolina-2018

“Selamlar, 2 kez WAT yapmış biri olarak sözlerime başlarken değinmek istediğim ilk şey, şirket seçiminin önemi.Eğer doğru şirketi seçerseniz güzel bir deneyim yaşarsınız.TROY INTERNATIONAL’a minnettarım.

”Devamı”

“Macera Dolu Amerika” dediler hep, gerçekten de oyle. Binbir çeşit insan, farklı kültürler. Sadece filmlerde göreceğimizi zannettiğimiz yüzlerce şey.İngilizcemi gelistirebilir miyim diye soruyorsanız kendi kendinize hepsini silin atın kafananızdan. Farkına bile varmıyorsunuz ve bir bakıyorsunuz ki sular seller gibi ingilizce konusuyorsunuz.
Hani “anlatılmaz yaşanır” diye bir söz var ya. Bundan dolayı hayatınızda en az bir kere yaşamanız gereken bir tecrübe olduğunu düşünüyorum.
Troy International ile hepinize güzel, bol eğlenceli bir yaz diliyorum.”

”Kısalt”

Caner Yel
Çukurova Üniversitesi
Bethany Beach, DE – 2013

Anlatacak o kadar şey bulabilirim ki size.work and travel’a 3.kez yapacak birisi olarak konuşuyorum.Rüya mı diyebilirim masal mı gerçek mi? TROY INTERNATIONAL en harika Work and Travel firmalarının başında geliyor.

”Devamı”

koordinasyon inanılmaz derecede harika çalışan bir team…titizlikle ve en önemliside GÜVENİLİR…evet TROY INTERNATIONAL dan bahsediyorum…deneyimimden önce şirketimden bahsetmek istedim çünkü arkanızda doğru ve güvenilir destek varsa her zaman doğru yöne doğru ilerlersiniz…AMERICAfarklı bir yaşam ve deneyimin merkezi oldu.

”Kısalt”

Görkem Gökmen
Çukurova Üniversitesi
Seattle, Washington 2012-2013

Programım cok güzeldi.Güzel şeyler bekliyordum ama beklediğimden cok daha güzeldi.Bayağı problem de yaşadim ama hepsini atlattım gözümde büyütmedim.Tanıdığım güzel insanlar benim bu programdaki artım.

”Devamı”

”Kısalt”

Gizem Öykü Çağlan
Hacettepe Üniversitesi
Dunkin Donuts North Carolina-2018

Cok yorucu bir yazdı , problemlerin üstünden gelmeyi çok iyi geliştirdim , birey olmayı öğrendim , bu yazın bana kültürel olaral çok katkı sağladığına inanıyorum ve bu programa katıldığım için mutluyum .

”Devamı”

”Kısalt”

Can Toğacar
Çağ Üniversitesi
Guardian Aquatics Virginia-2018

Her şeyden önce, bu programın bana hayata farklı bir açıdan bakma şansı verdiğini söylemem gerekiyor. Diğer kültürleri özellikle Amerikan kültürünü tanıdım. Şimdilik, eskisinden daha fazla güvendiğimi söyleyebilirim.

”Devamı”

Çünkü bu programla hiç tanımadığım yabancılara nasıl iletişim kuracağımı öğrendim. Buna ek olarak, ABD'nin sadece teknolojiye sahip bir ülke olduğunu düşünürdüm ama ABD'de inanılmaz doğal güzellikleri gördükten sonra bunun hakkında fikrimi değiştirdim.

”Kısalt”

Okan Yalçın
Mersin Üniversitesi
Todays Generation,Tennesse-2018

Merhaba ben Eray. Öncelikle şunu söylemeliyim ki her şey mükemmeldi. Bu programa katıldığıma çok mutluyum. İş disiplini ve çalışma alışkanlığı kazandım. Ayrıca farklı kültürleri tanıma fırsatım oldu ve arkadaşlıklar edindim.Kesinlikle tavsiye ederim.

”Devamı”

Umarım bu güzel deneyimi tekrar yaşayabilirim.Troy İnternational'a herşey için teşekkürler.

”Kısalt”

Eray Özkan
Marmara Üniversitesi
Todays Generation,Tennesse-2018

Work and travel'da çok iyi zaman geçirdim ve harika deneyimlerim oldu.2019 yılında tekrardan katılmak istiyorum.Programın en büyük avantajı, İngilizce becerilerimi geliştirdi ve Amerika'nın seyahat etme fırsatını verdi. Ayrıca, Amerika'daki iş disiplinin öğrendim.

”Devamı”

Çok fazla kültürü tanıma fırsatım oldu.Vizyonumu geliştirdiğini düşünüyorum. Kişiliğimin çok değiştiğini biliyorum ve bu program sayesinde daha renkli, kendinden emin ve iyimser bir insan olduğumu hissediyorum.

”Kısalt”

Çiğdem Akpınar
Aksaray Üniversitesi
Smokehouse BBQ and Saloon ,IDAHO-2018

Aslında herşey oldukça basit.Çok çalışmalısın. Daha çok deneyim kazanacaksınız. Para kazanacaksınız, Amerikan kültürünü yakından tanıyacaksınız.İngilizcenizi geliştirebileceksiniz. Yorgun olacak ve ailenizi özleyeceksiniz.

”Devamı”

Seyahat yaparken çok eğleneceksiniz. Tüm gözyaşları yok olacak. İstediğiniz yerde fotoğraf çektikten sonra. Miami kumsalda yattıktan sonra ya da meydanda yürümek ya da Vegas'ta poker oynamaktan sonra. Ağrıların hepsi yok olacak

”Kısalt”

Yusuf Tosun
Çukurova Üniversitesi
Flashy Feet Myrtle Beach ,Sout Carolina-2018

Bazı endişelerle başladığımda hayatımın en güzel yazını yaşadım ve kendimi çok şanslı hissediyorum.Harika deneyimler ve arkadaşlar edindim.Çok sayıda ülkeden öğrencilerle çalıştığım için , farklı kültürleri öğrenme şansım oldu.

”Devamı”

Her öğrencinin bu programa katılması gerektiğine inanıyorum. 

”Kısalt”

Beytullah Yılmaz
İstanbul Ticaret Üniversitesi
Xanterra Mt,South Dakota -2018

Benim için bu programın en güzel yanı dünyanın her yanından gelen öğrencilerle arkadaş olabilmemizdi. Farklı kültürlerden gelen arkadaşlarla tanışmak ve onlarla sosyal ilişkiler kurmak gerçekten muhteşem.Hem dil öğrenip hem de güzel zamanlar geçiriyorsunuz.

”Devamı”

Work and travel, bana hayatımın en güzel yazını geçirmemi sağladı.Hayat tecrübesi ve seyahat yapma şansım oldu

”Kısalt”

Sema Demirbilek
Haliç Üniversitesi
Waterville - Park Services ,Alabama -2018

Geçtiğimiz yaz sezonu itibari ile 2 yaz boyunca WAT programı ile Amerika'nın Virginia eyaletinde Lifeguard olarak çalıştım.TROY INTERNATIONAL ailesine, Amerikadaki İş verenimiz Community Pools

”Devamı”

Service ve sponsorumuz Janus İnternational ailesine 2 yaz boyunca harika zamanlar geçirdiğim için teşekkür ederim. Lifeguard olmak istememin nedeni bölümümden ve branştan kaynaklı bana gelecekte bir deneyim katıcağını düşünmemdi ve öylede oldu çok şey öğrendim hem akademik anlamda hem de manevi anlamda. Bu meslek maddi anlamda değil manevi anlamda da size çok şey katıyor özgüven sahibi oluyorsunuz, birilerinin ilk yardımla ilgili bir konuya ihtiyacı olduğunda öne çıkabiliyorsunuz ve tüm bunları yaparken düzenli,disiplinli en önemlisi sağlığınıza dikkat eden bir insan olarak yaşam standardı belirliyorsunuz.?

”Kısalt”

Semiha Çetin
Mersin Üniversitesi
Rockvilla,Maryland-2018

İki yaz üst üste Troy International aracılığıyla work and travel yaptım. Benim için her açıdan çok verimli bol hatıralı ve unutulmaz bir program oldu. Geriye dönüp baktığımda iyiki katılmışım diyorum.

”Devamı”

Hem dil geliştirmek hemde böyle bi deneyim kazanmak için harika bi fırsattı. Umarım herkesin programı çok keyifli geçer.

”Kısalt”

Ece Yazıcıoğlu
Yaşar Üniversitesi
Dennys Cafe ,Seatac,Washington-2018

Hayatimda yasadigim en guzel deneyimdi.cok guzel arkadasliklar edindim.Hayatimda unutamayacagim anilar biriktirdim.Yeri geldi zorluk cektik,sabahin korunde uyandik ama suan keske geri donebilsem diyorum.

”Devamı”

Bu essiz deneyim icin Troy'a ve bizi Amerika da asla yalniz birakmayan Janus a tesekkuru borc bilirim ?

”Kısalt”

Berat Kaya
İstanbul Üniversitesi
Fairmont Hotel-Steward ,Seattle,Washington-2018

’İsteyin ve Yapın’’
Arkadaşlar merhaba. Geçtiğimiz yaz  mezun olup Amerika’da gittim. Eğer sizde şu an WAT düşünme aşamasındaysanız daha fazla düşünmeden bir an önce kaydınızı yaptırın.

”Devamı”

Bu aşamada da şirket seçiminizin çok önemli olduğunu unutmayın.,Görmek istediğiniz yerlerin listesini yapın gözlerinizi kapatın, kulaklığınızı takın ve hayatınızın hiç şüphesiz en güzel yazını geçirmek için ilk adımı atın. Troy ailesinin kocaman desteği ile ben hayallerimi gerçekleştirdim, her günümde bambaşka maceralar yaşadım, bir çok eyalet gezdim,dünyanın her yerinden muazzam arkadaşlıklar kurdum. Kelimelere dökülemez 4 ay yaşadım. İş hayatımda da hiçbir aksilikle karşılaşmadım, her saatini dolu dolu yaşadım. Herşeyi ve herkesi şimdiden çok özlüyorum.
Olumsuzluklara kulak asmayın ve kendinize harika bir iyilik yapın. Durup bir  hayal edin,Amerika. Döndüğünüzde Amerikan filmleri izlemek çok daha heyecanlı olacak, artık o caddeleri biliyor olacaksınız. Size çok önemli bir tavsiyede de bulunmak isterim ki, gider gitmez kendinize bir bisiklet alın. Gece gündüz bisiklet sürün. Ay ışığında, kasıp kavuran güneşte, yağmurda çamurda, yalınayak bisiklet sürün, terliksiz dolaşın, caddeden geçen hiç tanımadığınız bir arabayı durdurup kasasına bisikletinizi atın ve rica edin sizi evinize bıraksın. Bu sayede çok iyi bir arkadaşınız daha olacak. Özgürlüğü iliklerinize kadar hissedin. Yepyeni tatlar, değişik müzikler, oyunlar, binalar, caddeler, fikirler ve okyanus ve çok daha fazlası emin olun sizi bekliyor. Sizin onları yaşamanızı bekliyor.
Ben hayatımın en güzel yazı için desteğini hiç esirgemeyen başta Serkan beye ve Troy International ailesine çok teşekkür ederim.
Troy’a güvenin. 

”Kısalt”

Didem Özbay
Çağ Üniversitesi
Food Lion ,Avon-NC-2013

” Amerika rüyası başlamadan önce bazı tedirginliklerim vardı. Ama daha sonra başlayınca ne olduğunu anlamadan hızlı bir şekilde geçti. Virginia Williamsburgta Dunkin Donut’ta çalıştım.

”Devamı”

Mükemmel bir iş ortamım vardı. Müdürlerim, iş arkadaşlarım her zaman kibar ve anlayışlı davrandılar. Virginiayı keşfettik.Niagara Falls’a gittim.Çok güzel arkadaşlar edindim. Travel kısmına geçtiğimde gerçekten bir rüyanın içinde olduğumu hissettim. Batı yakasını Las Vegas‘tan başlayarak gezmeye başladım. Bir çok yer gezdim. Her anımsa bir rüyanın içinde gibiydim. “

”Kısalt”

troy yurtdışı eğitim work and travel referanslarımız
Defne Günaydın
Çukurova Üniversitesi
Dunkin Donut Williamsburg,Virginia-2018

“Bu programa daha önce iki kez katıldım ve bu üçüncü deneyimimdi.Her sene başka yerler görmek ve başka arkadaşlıklar edinmek benim için unutulmaz bir anı oldu.Şirket seçiminin önemini şimdi daha iyi anlıyorum.

”Devamı”

Tüm bu katkılarından dolayı başta Troy International ve sponsorum IENA olmak üzere yardımcı olan herkese teşekkür ediyorum.Benim öğrencilere tavsiyem kendinizi geliştirmeniz için yurtdışı bağlantılı programlara yönelmeniz gerekmektedir ve Work and Travel üniversite öğrencileri için yurtdışına çıkmanın en kolay yoludur.Boş zaman yoktur,boşa geçen zaman vardır ?”

”Kısalt”

troy yurtdışı eğitim work and travel referanslarımız
Baki Karakaya
Çukurova Üniversitesi
Country Inn and Suites Hotel-2018,Virginia

“Program benim için çok güzel geçti giderken ki amacım olan ingilizcemi geliştirdim. Çok güzel insanlar tanıdım.
Benim için tatil gibi geçti hatta hayatımda geçirdiğim en güzel yazdı diyebilirim.

”Devamı”

”Kısalt”

troy yurtdışı eğitim work and travel referanslarımız
Serkan Yıldırım
Yıldız Teknik Üniversitesi
Bryce Canyon (Housekeeping)-2018

Tartışmasız birçok üniversite öğrencisinin hayallerinden biridir WAT programı..dilerim ki herkes de birgün bu harika heyecanı yaşama fırsatı bulur..Gitmeden önce elbette ki tereddütlerim vardı..ilk kez katıldığım bir

”Devamı”

program, ilk USA yolculuğum..ama tereddütlerimin hiç biri bana korkularımla geri dönmedi..sanıyorum ki geçirilebilecek en güzel WAT programını geçirdim program arkadaşlarımla vee yeni edindiğim Amerikalı arkadaşlarımla.ve gidilesi bi yerdi kesinlikle Seattle..Bu programa katılma fırsatını bir daha bulsam yine Seattle’ a gidecek kadar çok sevdim harika,güler yüzlü, yardımsever insanlarla dolu bi yer Seattle Bu güzelliklerin yanında zorluklar yok değildi elbet programa katılacak kişinin kesinlikle işi sevmesi gerektiğini düşünüyorum.o konudada çok şanslıydım ki harika insanlarla çalıştım.Denny’s (iş yerim ) tecrübelerime çok şey kattı.eminim ki hayatımda bi yerlerde bana yardım edecek tecrübelerdi..
Son olarak bu programa katılmayı düşünen arkadaşlarıma ; WAT programı başta hep tereddütlerle yaklaşılan bi program ama kesinlikle ön yargılarını atmalarını tavsiye ederim.eğer pozitifliğiniz kendi elinizdeyse ve sağlam bir şirket seçtiyseniz emin olun harika macealarla dönebilirsiniz ve sadece 3 ay geçirdiğiniz bi şehri özleyip ,ordaki arkadaşlarınızla daimi bi dostluk kurabilirsiniz
Şimdiden bol eğlenceler  

”Kısalt”

Seda Nur ŞENYİĞİT
Osmangazi Üniverstesi
Dennys Restaurants,Seattle-2013

Benim için harika bir yazdı.Harika deneyimler yaşadım.Çok farklı milletlerden arkadaşlar edindim.Work and travel süresinde hayatımda ilk defa beyzbol izledim. Diğer ülke yemeklerini tattım. Seattle beni çok etkiledi.

”Devamı”

Herşey için Çok teşekkürler.Her öğrencinin bu programa katılması gerektiğine inanıyorum. 

”Kısalt”

Yağmur Talay
İstanbul Üniversitesi
Fairmont Olypic Otel,Seattle-2018

En iyi yazımı, bu yaz Work and Travel sayesinde geçirdim. İş yerim disiplinli ve çok saygılı çalışanlarla doluydu ve dünyanın her yerinden öğrenciler vardı. İş yerinde çok sıkı çalışmamıza rağmen her anımız çok zevkli ve eğlenceliydi.

”Devamı”

İnsanlarla iç içeydik hekes bize karşı çok nazikti. Gittikten sadece 1 hafta sonra her seye alışmıştım, herkes çok yardımcı oluyordu. Çok kaliteli bir iş yerinde, çok kaliteli insanlarla çalıştım ve Amerika’da çok şey öğrendim. Verdiğim en iyi karar Work and Travel ile Amerika’ya gitmekti diyebilirim. Çünkü doğrudan Amerikalı insanlarla muhattap oluyorsunuz ve İngilizceniz mutlaka gelişiyor. Work and Travel konusundaki bütün sıkıntılarımın boşa olduğunu orada anladım. Elbette zorlandığınız noktalar olacak ama oradaki insanların saygılı ve yardımsever davranışlarıyla herşeyi çok kolay halledeceksiniz. Tanıştığınız insanlar yaşayacağınız anılar da yanınıza kar kalacak. Karar verdiğimiz işin bana çok uygun olması ise Troy gibi tecrübeli bir şirket sayesinde oldu. Tabiki benim şansım Troy’u seçmekti. İşten sonra diğer öğrencilerle ya da Amerikalı arkadaşlarınızla geçirdğiniz vakit size unutulmaz günler yaşatacak ve unutmayın ki doğru şirket aracılğıyla Amerika’ya gitmek çok önemli ve ben Troy’u bulduğum için çok şanslıydım.

”Kısalt”

Özge Öksüz
Çukurova Üniversitesi
Food Lion, Southern Shores , NC-2013

Benim için bu yaz hayatımda geçirdiğim en güzel yaz mevsimi oldu..Bu programa başvurduğumda şirket olarak başvuru işlemlerinde yapacağınız herşeyi en iyi şekilde yaptığınızı düşünüyorum ve bu programla ilgili olumsuz

”Devamı”

hiç bir düşüncem olmadı..Zaten türkiyeden ayrılmadan önce amerikaya gittiğimde orda kendi dertlerimi kendimin çözmesi gerektiğini biliyordum ve her şeyide çok kolayca hallettim tabii sizin anlattıklarınızla birlikte amerikadaki işlerimi halletmem çok daha kolay oldu..Herşey için çok teşekkür ederim yeni wat sezonunda da başarılarınızın devamını dilerim.

”Kısalt”

Ceyhan Demirci
Çukurova Üniversitesi
Gatlinburg, TN (2008)

Work and Travel programı, Öğrenciyken yapmamız gereken ilk 3 şey arasında olmamlı bence ….Bu programa katılmanız durumda , sizde yaşam bulacak değişimlere kendiniz bile çok şaşıracaksınız…Ufkunuzun size

”Devamı”

sunduğu bakış açısıyla artık sizdebir dünya insanı olacaksınız…Ben bu programa Troy yurtdışı eğitim danışmanlığı aracılığıyla katıldım…Firma olarak bana özel olduğumu hissettirdiler ve tüm sorunlarıma biriber çözüm getirdiler….Eğer sizde özel olduğunuz hissetmek istiyorsanız Troy’u şiddetle tavsiye ederim….Şimdiden katılacak arkadaşlara iyi eğlenceler….

”Kısalt”

work and travel vize belgeleri
Adnan Levent
Çukurova Üniversitesi
Wisconsin Dells, Wisconsin (2008)

Herkesin yaşaması gereken bir tecrübe…Programa dahil olmadan önce çok düşündüm.Bu programa katılan arkadaşlarımın izlenimlerini tek tek aldım ve kuzenimin tavsiyesi ile bu işi yapan Troy International’a gittim.

”Devamı”

Burada gerçekten işi profesyonelce yapan bir ekip var. Bana uygun işi buldular ve Bismillah deyip gittik. Gittiğimizde evlerimiz hazır, patronumuz bizi bekliyordu. İlk bir hafta kendi kendime ben neredeyim diyordum. Her sabah kalktığımda burası Adana olmalı diyordum ama yanılıyordum. O sıkıcı bir haftadan sonra Amerika’yı öyle bir sevdim ki bir daha terk etmek istemedim. İnsanları, kültürü, düzeni, uyumluluğu beni kendine çekti ve bu sene bir daha gitmeyi düşünüyorum. Tereddüt etmeden vakit harcamadan Troy’a gelin

”Kısalt”

Özgür Kutlu
Gaziantep Üniversitesi
Tampa Florida (2009)

Troy ile tanışana kadar gitmeden önce endişelerim, kafamda sorular vardı. Ama Troy’a gittikten sonra bu soruların çok basit olduğunu gördüm. Her konuda yardımcı oldular. Size kalan tek şey tadını çıkarmaktı.

”Devamı”

Kalacak yer sorunu yaşamadan, iş yeri ve işverenle problem yaşamadan Amerika’da doyasıya bir yaz dönemi geçirmek, farklı kültürden insanlarla tanışmak,yeni yerler görmek, farklı deneyimler yaşamak isteyenler mutlaka katılmalı.
Florida’ya vardığımda çok rahat bir şekilde işyerine gittim, zaten bekliyorlardı. Çok iyi karşıladılar. Kalacağım eve gittim. Kendime ait odam vardı. Ev arkadaşlarım farklı ülkelerdendi. Çok iyi anlaştık. İşteki görevime alışmam çok kolay oldu. Her geçen gün bulunduğum yeri daha fazla benimsiyordum. Tatil günlerimde bol bol gezdim. Görevimi tamamladığımda arkadaşlarımla Newyork, Newjersey, Orlando’ya gittim Döneceğim gün zor oldu. Ayrılmak istemiyordum. Türkiye’ye döndükten sonra oradaki arkadaşlarımla görüşmeye devam ettim ve hala da görüşüyorum. Her öğrencinin yaşaması gereken inanılmaz bir deneyim.

”Kısalt”

Özge Kutlu
Niğde Üniversitesi
Tampa Florida (2009)

Birçok öğrencinin hayalidir. Amerika’ya gitmek, orayı gezmek, görmek. Ben de bu hayalimi gerçekleştirmek için Troy’u tercih ettim. Bu yaz New Jersey’de cankurtaran olarak çalıştım. Hem çok eğlendim hem de para kazandım.

”Devamı”

Ayrıca çok güzel arkadaşlıklar kurdum. Çalışma zamanı bittikten sonra tabiî ki sıra gezmeye geldi New york , LasVegas , Pennsylvania ve California’ya gittim. Buralarda mükemmel anılara sahip oldum.
Tek kelimeyle mükemmel bir yaz geçirdim. Ayrıca Amerika’ya gitmek hiç de sanıldığı kadar zor değil. Her üniversite öğrencisinin yaşaması gereken bir tecrübe. Bana iyi bir iş ve uygun koşullar hazırlayan, beni Amerika’ya gönderen Troy ‘a da çok teşekkür ederim.

”Kısalt”

Serhan Şenyürek
Çukurova Üniversitesi
Sparta, New Jersey (2010)

TROY ile work & travel programı sayesinde 2 yaz üst üste alaskaya gittim alaska hakkında duyduklarınızı bir kenara bırakın gidin görün yaşayın ve dolar kazanın… Alışveriş kısmı ayrı bi güzel tabi

”Devamı”

özellikle elektronik ürünlerde.Bunların dahada ötesinde adını duydugunuz filimlerini izlediginiz rüyalar ülkesin de güzel bi yaz geçirip eglenmek ve para kazanmak için bundan daha iyi bir fırsat olmaz. TROY ile gidiyorsanız havalanında günlerce beklemek işsiz kalmak gibi bir sorunuz olmaz eger ki seattle ye gidiyorsanız havaalanında serkan abi yi görünce şaşırmayın…

ALASKA için tavsiyeler müzik çalarlı bir telefon götürün işe yarıycak. Okuma alışkanlıgınız yoksa dahi kitap götürün. Orda bırakabileceginiz kazak kapşonlu pantol kalınçorap götürün bunlar işinize çok yarıycak. Bu benzer ihtiyaclari TROY elamanlari size mutlaka soyelcektir. Son olarak tavsiyem BERİNGSTAR a gidin tekrar gitmek istiyeceksiniz..

”Kısalt”

Mehmet Karahansanoglu
Mustafa Kemal Universitesi
Alaska (Icicle Seafoods) 2009, 2010

Merhaba Arkadaslar, 2010 yazında Work and Travel programı ile Amerika’ya gittim. Bu tecrübeyi Troy ailesi ile yaşadım. Troy ile tanışmam daha önceden gitmiş olan arkadaşlarımın israrlı tavsiyeleri ile oldu.

”Devamı”

Amerikaya gittiğimde arkadaşlarımın ne kadar haklı olduklarını çok iyi anladım.Gidişimizden dönüşmüze kadar bizimle ilgilenildi ve tercihimi doğru firmadan yana kullandığımı farkettim.

Deneyimlerimi anlatacak olursam, orada çalışacağınız iş, gittiğiniz şehir ve kalacak yer konusunda kararlı olmalısınız. Bu üç etmen beklentilerinizle örtüşmeli; bu programda çok önemli. Ben Alaskada gemide çalıştım ve gemide birçok ülkeden bir çok arkadaş edindim. Gerçekten çok büyük bir deneyimdi benim için. Aynı zaman da bu deneyimi yaşarken dilimi de geliştirdim.İngilizceyi derslerle değil, gezerek yaşayarak günlük hayatta geliştirdim.

Amerika ya gittiğimde sadece bir ülkeye gitmiyorsunuz bence dünyanın merkezine gidiyorsunuz neden derseniz bir çok milletten birçok insanla ve farklı kültürlerle tanışıyorsunuz.

Gittim, gördüm gezdim ve 2011 yazında yine gidiyorum. Sizlere de bu deneyimi mutlaka yaşamanızı tavsiye ediyorum.

”Kısalt”

Gökhan Kartal
Selçuk Üniversitesi
Dillingham, Alaska and Seattle, Washington 2010

Herkes gibi bende uçağa binene kadar işin ciddiyetini anlamamıştım. Uçakta heyecanla korkunun karışımı duygular yaşamaya başladım. Ama tabi havaalanında Troy International’dan destek almaya başladım.

”Devamı”

Ben Sattle a gittim.Programın adını anlamadan gelen arkadaşlar biraz zorluk yaşadılar. Work and Travel programı sadece gezi programı değildir. Ama sorumluluklarınızı yerine getirdikten sonra gittiğiniz şehrin tadını çıkarmanın zevki başka ….
Bulunmaz bir tecrübe herkesin denemesini tavsiye ediyorum. İnsanın ayakta durabilmesini öğreten program ve tek kelime ile Work and Travel

”Kısalt”

Alper Özkan
Mustafa Kemal Üniversitesi
Icicle Seafoods 2010

Hayatımın en güzel günlerini bu yaz geçirdim. Yani work and travel’a katılmakla ve Troy şirketini tercih etmekle tabiki. Ben son sınıfta gittim ama pişman oldum keşke daha önceki senelerde de gitseydim.

”Devamı”

Gittiğimizde Troy şirketi bizi çok güzel karşıladı ve eve yerleştirdi, sonra bizleri işimize yerleştirerek bizim diğer işlerimizi halletti. Ben seattle’a gittim. Orda çalışıp para kazandım, aynı zamanda iş çıkışı dil kursuna gittim 3 ay bounca ve sertifika aldım. işimiz bittikten sonra belirli yerleri gezdik. yaklaşık 10 ayrı yer. 3 – 4 kişiydik yani gurup olarak. Bunlar Vancouver (Kanada), Los Angeles, Miami, Orlando, New Jersey, Atlantic City, New York, Philadelphia….ve buralarda gercekten cok eğlendik ve her gittiğimiz yerde araba kiraladık. Tavsiyelerim; paranızı önce biriktirip sonra gezmeniz, gezmeyi 2 yada 3 kişi yapmanız, troy şirketini tercih etmeniz, gideceğiniz yerin önceden haritasına bakıp önemli yerleri araştırmanız, gittiğiniz yerde araba kiralamanız. Work and travel bana hem iş tecrübesi, hem diğer kültürleri tanıma hem de dilimin gelişmesine cok yardımcı oldu.

”Kısalt”

Zişan Eken
Çağ Üniversitesi
Seattle, Washington (2010)

Öğrenciyken gitmezseniz kesinlikle pişman olacağınız bir program Work and Travel.. Amerika’da kendi paramı kazanıp harcadığım, her kültürden arkadaş edindigim ve bol bol gezerek geçirdiğim 3-4 ay oldu.

”Devamı”

Orada çalışma hayatının stresini farklı eyaletleri gezerek atmanın güzelliğini bu deneyimi yaşayanlar bilir.Tabi ki öncelikle doğru şirketi seçmek demek Amerika maceranızın o kadar rahat ve güvenli geçmesi demek.Yaz boyunca bir aile gibi desteklerini esirgemeyen Serkan Bey’e ve Troy’a ne kadar teşekkür etsem azdır.
Geç kalmayın ve siz de Amerika macerasını bir kez de olsa yaşayın:)

”Kısalt”

Dila Sağlamtimur
Çukurova Üniversitesi
Wisconsin Dells WI – 2009

Troy la work and travel farkını 2010 yazında yaşayan Wat çılardanım… Ne yalan söyleyeyim gitmeden çok gözümü korkutmuştu bu forum siteleri… Kimi işsiz sokakta kalmış kimi havaalanında mahsur

”Devamı”

kalmış şehre çok yakın denilen yerler dağın başı çıkmış falan böyle bir ton hikâye okudum. Dolayısıyla hangi wat şirketiyle gideceğim konusunu araştırmak benim çok zamanımı almıştı. Onlarla tanıştığımda verdikleri her vaadi bir kere gittiğimde gerçekleştirdiler. Seattle merkezli troy yetkilileri bizimle birlikte Seattle da yaşadılar resmen. Her sorunumuzla anında ilgilendiler. Benimle aynı dönem farklı acentelere giden arkadaşlarımın acentayla ilişkileri gittiğinizde vardınız mı mailinden başka bir bağ olmamış özetle siz de onlarla gidin bu farkı görün.

”Kısalt”

Duygu Aytuğ
Ankara Üniversitesi
Seattle. Washington (2010)

Ben Work and Travel programına 3. Sınıfın yazında katıldım. 4 ay boyunca çalışmanın da gezmenin de hakkını verdik. Arkadaşlar katılmayı düşündüğünüz program adı üstünde WORK and TRAVEL..

”Devamı”

Kazanacağınız para elbet bir gün bitecektir.. ancak orada gezip göreceğiniz yerler, edineceğiniz arkadaşlıklar,yurtdışında yabancı işverenlerle çalışmanın kazandıracağı deneyim, ve geliştirdiğiniz yabancı diliniz yaşam boyu sizinle olacak.. Amerika’dan dönerken tek söylediğim pişmanlık cümlem “keşke daha önce de gelseydim.” Oldu.
Ama Troy ile gidecekseniz uçak biletini nasıl alacağım? İş mülakatlarını nasıl yağacağım? Vize işlemleri nasıl olacak? Havaalanında karşılanır mıyız (ki bu çok önemli)? İşimiz nasıl olur? Nasıl alışacağız? Nerde kalacağız? Ne yapacağız? Şehri nasıl öğreneceğiz? Sorularını hiç kafanıza takmayın.. hepsiyle Troy ailesi hem Türkiye’de hem de ellerinden geldiğinin fazlasını yaparak Amerika’da ilgileniyor. Sonra bir bakmışsınız ki rüya bitmiş siz dönmüşsünüz ve bu soruların yerini “Ben Amerikada’yken. “ diye başlayan cümleler almış. Troy’u tercih edin ki sizin ve sizi gönderen ailenizin içi rahat olsun..

”Kısalt”

Güfte Pullu
Nevşehir Üniversitesi
Seattle, Washington 2010

Hayatımdaki en güzel tecrübe diyebilirim.Amerika’ya gitmeye 3. sınıfta karar verdim (keşke daha önce gitseydim). Arkadaşımla birçok firmayı aradık ve en sonunda Troy’la tanıştık.

”Devamı”

Pasaporttu, vizeydi, uçak bileti derken kendimizi Amerika’da bulduk. Biz Seattle’a gittik. Uçaktan inince tabiî ki Serkan Abi bizi karşıladı, ilk olarak kalacağımız motele yerleştik, birkaç gün sonra da işe başladık. İlk günden en son güne kadar her şey tam istediğimiz gibi gitti. Tek sorun gittiğimiz tarihte Seattle’ın soğuk olmasıydı. Arkadaşlar size tavsiyem, gideceğiniz yerin hava durumunu araştırıp ona göre hazırlıklı gidin zira çok üşüyebilirsiniz

Dönerken söylediğim tek olumsuz şey ise “ Keşke hiç bitmeseydi” oldu. Yeri gelmişken, bizim böyle rüya gibi bir yaz yaşamamızı sağlayan, her an yanımızda olan Troy ailesine, özellikle de Serkan Bey ve Fethi Bey’e teşekkürü bir borç bilirim.

”Kısalt”

Beyza Çubukçu
Nevşehir Üniversitesi
Seattle, Washington 2010

Merhaba Arkadaşlar, 2010 Yaz Döneminde Troy aracılığıyla Seattla gittim. Anthony’s Pier 66 isimli harika bir restorantta çalıştım, ilk zamanlarımda fiyatına göre gerçekten çok uygun bir motelde kaldım.

”Devamı”

Türkiye’deki 3 yıldızlı otel konforunda olan bir motelde kaldım daha sonra arkadaşlarımla şehrin merkezine yakın, üniversite yanında hoş bir evde kaldık. Seattle gerçekten görmeye ve 3 ay yaşamaya değer bir yer, havalar canınızı sıkabilir ilk zamanlarda ancak daha sonra beklediğiniz özlediğiniz güzel havalara kavuşuyorsunuz. Kazancım çok şükür:) ortalamanın üzerindeydi, ikinci iş bulma şansınız size ve yeteneklerinize bağlı olmakla birlikte oldukça yüksek, kişisel ihtiyaçlarımı karşılamakla birlikte (laptop,telefon,vs…) bir çok yeri gezip görme şansım da oldu ( Canada çok yakın sadece 2 saat arabayla ) Work and Travel ile ingilizcenizi geliştiremezsiniz tabusunu yıkan bir şehir, fırsatlar yeterli dil okulu vs için, ancak her şey size bağlı, çok güzel kalıcı arkadaşlıklar ( yabancı veya Türk) edinilecek bir yer, ayrıca Koray Candemir ve grubu herkes orada yaşıyor ? Tercih edeceğiniz danışman şirket Amerika için gerçekten çok önemli, çünkü ben oradayken bir çok kişinin gerçekten çok zor durumda kaldığına şahit oldum, ilginç olan kısım, diğer şirketlerle gelen ve çile çeken bir çok öğrenciye Troy kucak açmıştı, kendi adıma, dönemim için Troy’a teşekkürlerimi sunuyorum.

”Kısalt”

work and travel mülakat soruları
Murat Arslan
İstanbul Üniversitesi
Seattle, Washington 2010


WAT, her öğrencinin mutlaka yaşaması gereken bi tecrübe..ve bunu güvenli bir şekilde yapmak istiyorsanız tercihiniz mutlaka TROY olmalı. Gitmeden önce sizi hiç yormadan bütün işlemleriniz hallediliyor.

”Devamı”

Amerikaya ilk gittiginiz günden itibarende sizinle ilgileniyor sizin 3 ay boyunca orada rahat etmenız icin gereken herseyi sağlıyorlar.benim için muhtesem bır yazdı. 3 ay boyunca calıstım ve son 1 ayımı tamamen gezerek gecirdim. Seattle, Los Angeles, Houston, Miami, Orlando, Philadelphia, New Jersey, Atlantic city, New York muhtesemdi. Çalışma sürenizden sonra Amerikada birçok şehre gitmek gerçekten düşünüldüğü kadar zor değil. Bu şehirlerde 4-5 gün konaklama firsatımız oldu ve araba kiralayıp heryeri gezdik. Gerçekten harikaydı gezdiğimiz yerler.

Bir sürü alışverişte yaptık Seattle da bulunduğumuz içinde Kanada ya geçmemizde çok kolay oldu. Vize için sabah basvurduk ögleden sonra vizemizi aldık ve gece 12 de vancouver a doğru yola çıktık. 3 gün kaldığımız Vancouver harıka bir şehir ve gerçekten orda da çok eğlendik. Böylece 2 ülkede bulunma şansınıda yaşamış olduk biz bu deneyimi serkan abi sayende çok güzel bi şekilde yaşadık. Sizede ögrencilik hayatınızda bu deneyimi yaşamanınızı ve bunu TROY farkıyla yaşamanızı tavsiye ediyorum..

”Kısalt”

work and travel öğrenci işleri nelerdir
Gamze Özyurt
Çağ Üniversitesi
Seattle, Washington 2010

Herkese Merhaba, Yıllardır yurtdışına gitmek en büyük hayalimdi. Troy sayesinde hayallerimi 2012 yazında gerçekleştirmek benim için çok mutluluk verici ve ömür boyu kullanabileceğim harika tecrübelerle doldu.

”Devamı”

Hayatım boyunca unutamayacağım maceralarla karşılaştım hani derler ya macera dolu Amerika gerçekten öyle Amerika’da her geçen gün bir önceki günden çok daha iyi oluyor. Bir çok şehri gezme fırsatı yakaladım ve her şey mükemmeldi şu anda oraları özlüyor ve geri dönmek için sabırsızlanıyorum. Amerika herkesin gezip görmesi kaliteli sisteminde çalışılması gereken bir yer böyle bir fırsatınız varken kaçırmamanızı tavsiye ediyorum. Yalnızca kararınızı verin ve Troy ailesine güvenin..Gerisi harika günlerle dolu bir yaz olacak ?

”Kısalt”

work and travel maliyetleri ne kadar
Ugur Guzlen
Mustafa Kemal Üniversitesi
Williamsburg, Virginia (2012)

Merhaba ben Pınar Troyla work and travel programına 2013 yazında katıldım ve gerçekten yaşanması gereken bi deneyim atlattığımı düşünüyorum. Ben North Caroline da Avon diye okyanus kıyısında ada gibi

”Devamı”

biyere gittim ve yapılacak şeyler kısıtlı olduğu halde inanılmaz derecede güzel ve faydalı olduğunu düşündüğüm bir yaz geçirdim. Bunda çalıştığım işyeri ve kaldığım evin çok büyük bi önem taşıdığını biliyorum. Koşullar ne olursa olsun bunun insanı bir iken beş yapacak bir uygulama olduğunu düşünüyorum. Her öğrencinin mutlaka denemesi gerekn anlatılmaz yaşanır türden bi deneyim bu.

”Kısalt”

work and travel işleri nelerdir
Pınar Bostancıoğlu
Çukurova Üniversitesi
Avon, NC 2013

Sevgili Work and Travel düşünen arkadaşlar;Geçen yaz dönemini Work and Travel yaparak geçirdim. Firma olarak Troy’u tercih ettim. Seattle’a gittim ve bir otelde housekeeper olarak çalıştım

”Devamı”

Öncelikle WAT’a karar verdikten sonraki dönemde aklıma takılanlardan bahsetmek istiyorum. Troy’la bir arkadaşım sayesinde tanıştım ve firmanın kötü olması en korktuğum şeylerden biriydi ki muhakkak hepiniz duymuşsunuzdur bu alanda yapılan dolandırıcılıkları, öğrencilerin firmadan memnun kalmadığını, firmanın bir çok şeyle ilgilenmediğini vs. ama TROY’u tercih ediyorsanız bütün bunların geride kalacağını söyleyebilirim. Sonrasında tabi ki ‘ne kadar para kazanabileceğim acaba’ sorusu kafamdaydı. Program için harcadığım paranın yaklaşık olarak 2 katını kazandığımda bunun gereksiz bir endişe olduğunu anladım. (ama şunu da eklemeliyim ki bu para gerçekten tek bi işte çalışarak kazanılmıyor.) Endişeli olduğum diğer bir konu ise işin zor olmasıydı. Yaklaşık 2 hafta yorulduğumu itiraf etmeliyim ama sonrasında 2. hatta 3. işe dahi zaman ayırabilecek kadar iyi durumdaydım. Tabi bunları yaparken aynı zamanda Seattle’ın gezilmesi gereken her yerini gezdim diyebilrim. Sadece tatil günlerinizi yatakta geçirmeyip değerlendirirseniz siz de hem gezip hem çalışabilirsiniz.

Ufak bir özetle yaz tatilimi çok güzel bir şekilde değerlendirmiş oldum. İngilizcemi bir üst seviyeye çıkardım, para kazandım, farklı ülkelerken bir çok arkadaş edindim. Böylece yeni kültürlerle tanışmış oldum, az çok da yeni bir kıta, yeni bir ülke tanıma fırsatım oldu. Döndükten sonra tekrar gitmek isteyip istemediğime gelince keşke öyle bir şansım olsaydı diyorum. Şu an mezun olduğum için tekrar gidemiyorum ama keşke bir önceki senelerimi WAT’la değerlendirseydim. Program öncesi, program sırasında ve program sonrasında neler düşündüğümü, hissettiğimi, yaşadığımı öğrendiniz. Çok düşünmeyin, WAT yazınızı değerlendirebileceğiniz iyi bir fırsat. Tabi ki bu fırsatı TROY’la değerlendirirseniz daha mutlu olacağınıza eminim. BAŞARILAR ?

”Kısalt”

work and travel çalışma şartları
Sümmeye İnanoğlu
Mersin Üniversitesi
Seattle WA – 2013

UNUTAMAYACAĞIM BİR YAZ. Ben Nevşehir Üniversitesi Turizm Fakültesi Turizm işletme öğrencisiyim. Merhaba arkadaşlar benim unutulmaz bir yaz ayı idi. Gitmeden önce korkuyordum nasıl giderim

”Devamı”

vizeyi geçebilir miyim diye endişelerim vardı ama zaman ilerledilçe zor olmadığını gördüm. İlk kez Amerikaya ve ilk kez yurt dışına çıkıyordum. İlk kez uçağa bindim. Gittigim de nasıl bulurum kalacağım yeri derken sponsorumuz beni hava alanından aldırdı. İşe çok çabuk adap de oldum. Eğer para kazanmak istiyorsanız 2. İş bulmakta oldukça kolay ve iyi paralar kazanabilirsiniz. Ben 2 işte çalışarak para mı rahatlıkla geriye aldım. Alışveriş için çok güzel bir yer. Çok iyi unutamıyacağım arkadaşlıklarım oldu dünyanın her bir yerinden. Gezmek için endişelenmeyin son 1 ay zaten boş zamanınız olacak herkese tavsiye ederim…

”Kısalt”

work and travel referanslarımız öğrencilerimiz
Salih Demirel
Nevşehir Üniversitesi
Alaska and Seattle, Washington 2013

2013 yılı yazında Troy International Work and Travel acentesi ile birlikte Amerika’ya gittim. Troy International şirketle ilk temasa geçme anımdan itibaren oldukça samimi ve yardımsever tavırları ile karşılaştım

”Devamı”


Birçok Work and Travel acentesi ile temasa geçmeme rağmen Troy International ile Work and Travel yapmaya karar kıldım. Geç tarihlerde biten bütünlemelerimden dolayı Amerika’da 30 Haziran tarihinde iş başı yapabildim.

Bu geç tarihte bana birçok ünlü Work and Travel acentesı iş bulamazken Troy International güzel bir iş bulabildi. Çalışma ortamım oldukça samimi ve sıcaktı. Güzel bir yaz geçirdim. Troy International acentesi sahibi Serkan bey Amerika’ya ilk indiğim zaman temas kuramasaydım Amerika’da havaalanında mahsur kalacaktım. Troy International sayesinde işlerim yolunda gitti ve Türkiyeye gelebildim.

Work and Travel programında doğru acenteyi seçmek ve yönlendirilmek oldukça önemli. Herkese mantık çerçevesinde hareket etmeyi ve doğru acenteyi seçmesini öneririm. Güzel bir yaz geçirmeniz dileği ile

”Kısalt”

work and travel referanslarımız
Beykan Televi
İstanbul Üniversitesi
Williamsburg, Virginia 2013

btnimage

[]
1 Step 1
Sizi Bilgilendirelim
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder