YURTDIŞI DİL OKULLARI

Günümüzde farklı kültürleri tanımak ve mesleki gelişim için yeni dil öğrenmek büyük önem taşımaktadır. Ayrıca İletişim araçlarının artması  ve Teknolojinin gelişmesi ile ikinci bir dile olan ihtiyaç artmıştır.Yabancı dil öğrenimi uzun soluklu bir yoldur.Yurtdışı dil okulları bir dili öğrenmenin en kolay yoludur. Sabır göstermeyi ve pratik yapmayı gerektirir.Dil öğrenmenin en iyi yolu, bol miktarda pratik yapmaktan geçer. Öğrenmeyi istediğiniz dilin anadil olarak konuşulduğu ülkede bulunarak, hayatın her anında kullanarak ve yaşayarak öğrenme en iyi öğrenme şeklidir. Aynı zamanda bu öğrenim şekli kelimelerin doğru telaffuzlarını da öğrenme imkanı sağlayacaktır. Böylece dil eğitimi sadece sınıf içerisindeki derslerle sınırlı kalmayacaktır.

Dil öğrenirken en rahat kısım başlangıç kısmıdır. Seviye ilerledikçe öğrenme süresi de uzamaktadır. Genellikle standart bir kurs programı ile bir yılda rahatlıkla bir dili etkin şekilde kullanabilecek seviyeye ulaşırsınız. Bu kadar uzun zamana sahip değilseniz yoğun programlar ile bu süreyi 6 aya indirmeniz mümkündür. Öğrendiklerinizi yaşamınızda pratikte kullanırsanız öğrenme süreciniz o kadar kısalır.Yurtdışında dil öğrenirken öğrenme süresini azaltmanın en önemli kuralı ise kendi dilinizden uzak durmaktır. Dünyanın neresinde olursanız olun eğer sürekli anadilinizi konuşursanız neredeyse ülkemizde eğitim alan biri kadar ilerleyebilirsiniz.

Kurs Türleri

Yurtdışında Dil Eğitimi alma sürecinde sizlerin istekleri, öncelikleri ve bütçeniz doğrultusunda Troy International uygun olan ülke, şehir ve program seçeneklerini  önerecek ve yol gösterici olacaktır.Yurtdışında dil kursu veren bir çok okul bulunmaktadır. Bazı okullarımız genelde tek merkeze sahiptir veya sadece bulunduğu ülkede birkaç merkeze sahip olan kurumlardır. Bu kurumların özellikleri genellikle eğitim kalitelerinin yüksek, öğrenci sayılarının daha az  ve öğrenci-öğretmen ilişkilerinin birebir olmasıdır.Bazı okullarımız ise çok sayıda ülkede bulunan ve birçok merkezde hizmet sunan okullardır. Bazen de farklı ülkelerde merkezleri  bulunup, o ülkenin dil eğitimini sunmaktadırlar. Okullarımız dünyanın birçok ülkesinden öğrencilere ev sahipliği yapmaktadır.Dil eğitimi alacak bireyler okula gittikleri ilk gün seviye belirleme sınavına katılarak  sonuçlara göre kendilerine en uygun sınıfa dâhil olurlar. Dersler her pazartesi sunulmaktadır. Dil seviyesi başlangıç düzeyinde olan öğrenciler için belirli dönemlerde başlayan programlar bulunmaktadır.Yurtdışında dil eğitim süreleri 2 haftalık süre ile başlayıp isteğe göre 1 yıla kadar çıkmaktadır. Ancak uzun süreli dil kursu alabilmek için vize başvurusu yapılacak ülkenin vizesinin maksimum süresi dil eğitimi programını belirlemektedir.Yurtdışında bir dil öğrenmenin mali boyutunu düşünüldüğünde hemen her bütçeye uygun seçenekler mevcuttur.  Ayrıca maddi durumunuz çok iyi değilse hem okula gidip hem de çalışabileceğiniz bir ülkeyi tercih edebilirsiniz. Örneğin Avustralya ve İrlanda gibi ülkeler eğitimle beraber çalışma izni vermektedir.

Genel İngilizce

Haftalık 15 ile 20 saat olan kurslarda Okumak (reading), konuşmak (speaking), yazmak (writing) ve dinlemektir (listening)

İş İngilizcesi Programı

İş İngilizcesi programlarına katılabilmeniz için en az orta seviye (intermediate) İngilizce bilgisine sahip olmanız gerekmektedir.

Yoğun İngilizce Programı

Haftalik 25, 28 veya 30 saatlik olan programlardır. Programlar tam günlü, yoğun bir İngilizce programı olmaktadir.

IELTS Hazırlık Programı

Öncelikle İngiltere, Yeni Zelanda, Avustralya ve Güney Afrika’da üniversite eğitimi almak ya da master yapmak için idealdir.

Akademik İngilizce Programı

İngilizce dil kursları süre olarak 24 hafta ve üzeri yoğun bir eğitim sürecini kapsar. İçerik Genel İngilizce Programları ile aynıdır.

TOEFL Hazırlık Programı

Başta Amerika ve Kanada olmak üzere yaklaşık 130 ülke tarafından kabul edilen İngilizce Dil Yeterlilik seviyenizi belirleyici sınavlardan bir tanesidir


DİL OKULLARIMIZ

Farklı amaçlar içinde yurtdışında dil eğitimi almanız mümkündür. IELTS, TOEFL gibi sınav hazırlık kursları, dil eğitimi sonrası üniversite eğitimine devam edecek öğrenciler için akademik dil programları, özel bir alanda dil yeteneğini artırmak isteyenlere yönelik hukuk,iş, tıp, turizm, havacılık İngilizcesi ve öğretmenler için CELTA-DELTA kursları gibi programlar sunulmaktadır.Programınızı seçtikten sonra okula başvuru ve kabul, konaklama, vize süreci, uçak bileti, gideceğiniz ülkede karşılanma ve siz geri dönene kadar geçen süreç içerisindeki tüm adımlarda Troy International ücretsiz ve profesyonel danışmanlık hizmeti ile sizin yanınızda olacaktır.Dil okullarına katılan onlarca öğrencimiz orta ve yüksek seviye İngilizce seviyesine sahip olarak work and travel,campusa gibi programlara da katılabilmektedir.

ÇOK MERAK EDİLENLER

Herhangi bir Sağlık Sorununda Ne Yapmalıyım ?

Gidilecek ülkenin kurallarına göre gerekli seyahat ve sağlık sigortası yapılarak poliçesi size teslim edilir.

Dil Okulumu Tamamlamadan Dönebilir miyim ?

Eğitim alacağınız ülkeye giriş için gerekli evraklar, talep edilmişse hava alanı karşılama hizmetinin onayı ve konaklama detayları tarafınıza teslim edilir. Uçuş süreci ve eğitimin ilk günlerinde dikkat etmeniz gereken detaylar ve okulun önceden belirttiği diğer genel işlemlerle birlikte son bilgilendirmeler yapılır.

Dil Okulu için Aldığım Vizenin Türü Nedir?

Eğer pasaportunuz hazır değilse, pasaport işlemleri için gerekli bilgiler sizinle paylaşılır. Pasaportunuz hazır olduktan sonra vize aşamasına geçilir. Sorunsuz bir vize aşaması için danışmanlarımız gerekli tavsiyelerde bulunarak sürecin en hızlı şekilde tamamlanmasına destek verir.

Dil Okulları için Yaş Sınırı Var mıdır ?

Yurt dışında dil eğitimi almak istendiğinde birçok ülke ve yüzlerce dil okulu seçeneği çıkmaktadır. Bu nedenle kişiye en uygun ülke ve okulun belirlenmesi sürecinde uzman bir kurum ve danışmana ihtiyaç duyulmaktadır.

Dil Eğitimine Katılmak için Kriterler Nelerdir ?

Malta adasının iklimi, denizi ve halkın İngilizce konuşması, farklı bir çok ülkeden insanın tatil için de seçmesinde önemli rol oynar. Malta’da dil eğitimi almak için Malta’yı tercih eden öğrenciler, sosyal yaşamda da farklı ülkeden insanlarla tanışma ve sosyal etkinliklerde bulunma fırsatına sahip olurlar

Vizenin Single ya da Multi Olması Ne Anlama Geliyor ?

Günümüzde yabancı dil öğrenmek artık neredeyse zorunluluk haline gelmiştir. Çünkü artık yabancı bir dili iyi derecede bilmek, dünya ile entegre olmanın en temel koşullarından biridir. Peki yabancı bir dil en iyi nasıl öğrenilir? İnsanlar dil öğrenmek için en çok yurtdışı dil okulu seçeneğini tercih etmektedirler

İngilizcem Başlangıç. TOEFL Kurslarına Katılabilir miyim ?

Başta Amerika ve Kanada olmak üzere yaklaşık 130 ülke tarafından kabul edilen İngilizce Dil Yeterlilik seviyenizi belirleyici sınavlardan bir tanesidir. Lisans, yüksek lisans gibi akademik yaşamını devam ettirmek isteyen öğrencilerin yanı sıra, üniversite hazırlık programlarını geçmek için ya da

Lise Mezunuyum .Dil Kursuna Katılabilir miyim?

Vize, yurt dışında dil eğitimi sürecinde dikkat edilmesi gereken en önemli süreçlerin başında gelir. Bir çok öğrenci deneyimsizlik veya yanlış yönlendirmeler sebebiyle yurt dışında eğitim hayalini gerçekleştirememektedir. Vize prosedürü ülkeden ülkeye değişiklik göstermektedir.

Aldığım Vize ile Hangi Ülkelere Seyahat Edebilirim ?

Başvuru aşamasında, yurt dışında dil okulu programının süresi, konaklama içeriği, karşılama hizmetinin istenip istenmediği gibi detaylar belirlendikten sonra ilgili okul ile iletişime geçilerek program sözleşmesi imzalanır, tercih edilen okul için ön kayıt ücreti yatırılır ve vize için gerekli olan evrak listesi hazırlanmaya başlar.

Kurs Sonunda Sertifika Veriliyor mu ?

Başvuru aşamasında, yurt dışında dil okulu programının süresi, konaklama içeriği, karşılama hizmetinin istenip istenmediği gibi detaylar belirlendikten sonra ilgili okul ile iletişime geçilerek program sözleşmesi imzalanır, tercih edilen okul için ön kayıt ücreti yatırılır ve vize için gerekli olan evrak listesi hazırlanmaya başlar.

[[[["field34","equal_to","9"]],[["show_fields","field7"]],"and"]]
1 Step 1
Sizi Bilgilendirelim

Kişisel Verilen İşlenmesine ilişkin Aydınlatma Metni için Tıklayınız

Troy'un kampanya,fırsat ve indirimlerinden haberdar olmak için burada belirtilen izni veriyorum
  

keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder