İNGİLTERE DİL OKULLARI 

Yurtdışı dil eğitimi, kişiler için artık neredeyse bir zorunluluk durumundadır. Ulaşımın kolaylaşıp günden güne geliştiği, ülke sınırlarının bir çizgiden ibaret kaldığı, bilginin her zamankinden daha hızlı ve kolay ulaşıldığı bir dönemdeyiz.Özellikle ortak dil olarak kabul edilen İngilizce’ye sözlü ve yazılı olarak hakim olmak ve etkin biçimde kullanabilmek bireylerin kariyer hedefleri için oldukça önemlidir.

Kurs Türleri

Günümüzde yabancı dil öğrenmek artık neredeyse zorunluluk haline gelmiştir. Çünkü artık yabancı bir dili iyi derecede bilmek, dünya ile entegre olmanın en temel koşullarından biridir. Peki yabancı bir dil en iyi nasıl öğrenilir? İnsanlar dil öğrenmek için en çok yurtdışı dil okulu seçeneğini tercih etmektedirler; bunun nedeni ise yabancı ülkelerde hem daha iyi bir dil eğitimi verilmesi hem de kişiye pratik yapma imkanı tanımasıdır

Genel İngilizce

Haftalık 15 ile 20 saat olan kurslarda Okumak (reading), konuşmak (speaking), yazmak (writing) ve dinlemektir (listening)

İş İngilizcesi Programı

İş İngilizcesi programlarına katılabilmeniz için en az orta seviye (intermediate) İngilizce bilgisine sahip olmanız gerekmektedir.

Yoğun İngilizce Programı

Haftalik 25, 28 veya 30 saatlik olan programlardır. Programlar tam günlü, yoğun bir İngilizce programı olmaktadir.

IELTS Hazırlık Programı

Öncelikle İngiltere, Yeni Zelanda, Avustralya ve Güney Afrika’da üniversite eğitimi almak ya da master yapmak için idealdir.

Akademik İngilizce Programı

İngilizce dil kursları süre olarak 24 hafta ve üzeri yoğun bir eğitim sürecini kapsar. İçerik Genel İngilizce Programları ile aynıdır.

TOEFL Hazırlık Programı

Başta Amerika ve Kanada olmak üzere yaklaşık 130 ülke tarafından kabul edilen İngilizce Dil Yeterlilik seviyenizi belirleyici sınavlardan bir tanesidir


ÇOK MERAK EDİLENLER

Herhangi bir Sağlık Sorununda Ne Yapmalıyım ?

Gidilecek ülkenin kurallarına göre gerekli seyahat ve sağlık sigortası yapılarak poliçesi size teslim edilir.

Dil Okulumu Tamamlamadan Dönebilir miyim ?

Eğitim alacağınız ülkeye giriş için gerekli evraklar, talep edilmişse hava alanı karşılama hizmetinin onayı ve konaklama detayları tarafınıza teslim edilir. Uçuş süreci ve eğitimin ilk günlerinde dikkat etmeniz gereken detaylar ve okulun önceden belirttiği diğer genel işlemlerle birlikte son bilgilendirmeler yapılır.

Dil Okulu için Aldığım Vizenin Türü Nedir?

Eğer pasaportunuz hazır değilse, pasaport işlemleri için gerekli bilgiler sizinle paylaşılır. Pasaportunuz hazır olduktan sonra vize aşamasına geçilir. Sorunsuz bir vize aşaması için danışmanlarımız gerekli tavsiyelerde bulunarak sürecin en hızlı şekilde tamamlanmasına destek verir.

Dil Okulları için Yaş Sınırı Var mıdır ?

Yurt dışında dil eğitimi almak istendiğinde birçok ülke ve yüzlerce dil okulu seçeneği çıkmaktadır. Bu nedenle kişiye en uygun ülke ve okulun belirlenmesi sürecinde uzman bir kurum ve danışmana ihtiyaç duyulmaktadır.

Dil Eğitimine Katılmak için Kriterler Nelerdir ?

Malta adasının iklimi, denizi ve halkın İngilizce konuşması, farklı bir çok ülkeden insanın tatil için de seçmesinde önemli rol oynar. Malta’da dil eğitimi almak için Malta’yı tercih eden öğrenciler, sosyal yaşamda da farklı ülkeden insanlarla tanışma ve sosyal etkinliklerde bulunma fırsatına sahip olurlar

Vizenin Single ya da Multi Olması Ne Anlama Geliyor ?

Günümüzde yabancı dil öğrenmek artık neredeyse zorunluluk haline gelmiştir. Çünkü artık yabancı bir dili iyi derecede bilmek, dünya ile entegre olmanın en temel koşullarından biridir. Peki yabancı bir dil en iyi nasıl öğrenilir? İnsanlar dil öğrenmek için en çok yurtdışı dil okulu seçeneğini tercih etmektedirler

İngilizcem Başlangıç. TOEFL Kurslarına Katılabilir miyim ?

Başta Amerika ve Kanada olmak üzere yaklaşık 130 ülke tarafından kabul edilen İngilizce Dil Yeterlilik seviyenizi belirleyici sınavlardan bir tanesidir. Lisans, yüksek lisans gibi akademik yaşamını devam ettirmek isteyen öğrencilerin yanı sıra, üniversite hazırlık programlarını geçmek için ya da

Lise Mezunuyum .Dil Kursuna Katılabilir miyim?

Vize, yurt dışında dil eğitimi sürecinde dikkat edilmesi gereken en önemli süreçlerin başında gelir. Bir çok öğrenci deneyimsizlik veya yanlış yönlendirmeler sebebiyle yurt dışında eğitim hayalini gerçekleştirememektedir. Vize prosedürü ülkeden ülkeye değişiklik göstermektedir.

Aldığım Vize ile Hangi Ülkelere Seyahat Edebilirim ?

Başvuru aşamasında, yurt dışında dil okulu programının süresi, konaklama içeriği, karşılama hizmetinin istenip istenmediği gibi detaylar belirlendikten sonra ilgili okul ile iletişime geçilerek program sözleşmesi imzalanır, tercih edilen okul için ön kayıt ücreti yatırılır ve vize için gerekli olan evrak listesi hazırlanmaya başlar.

Kurs Sonunda Sertifika Veriliyor mu ?

Başvuru aşamasında, yurt dışında dil okulu programının süresi, konaklama içeriği, karşılama hizmetinin istenip istenmediği gibi detaylar belirlendikten sonra ilgili okul ile iletişime geçilerek program sözleşmesi imzalanır, tercih edilen okul için ön kayıt ücreti yatırılır ve vize için gerekli olan evrak listesi hazırlanmaya başlar.