YURTDIŞINDA STAJ/INTERNSHIPUSA

Bir çok üniversite ve bölümde mezun olabilmek için staj yapmak zorunluluk haline gelmiştir ve bu alınan eğitimin önemli bir parçasını oluşturmaktadır. Okul sonrası iş hayatına atılmadan önce bir iş yerinde kısa süreli bile olsa yapılan bir staj, okulda alınan teorik eğitimin uygulamaya dökülmesi açısından son derece önemlidir.

INTERSHIPUSA NEDİR ?

Globalleşen dünyada ise artık mesafeler kısalmakta ve iş imkanları, yurtdışı staj imkanları internet üzerinden araştırılarak dünyanın bir çok bölgesi hakkında bilgi sahibi olmamız sağlanmaktadır. Mezuniyet sonrası iş görüşmelerine gitmeden önce CV’nizde bir fark yaratmak, iş hayatı kariyerinde başarılara imza atmak için yurt dışı staj programlarına katılmanın faydaları göz ardı edilemez.Yurtdışı tecrübeniz olması, önemli bir noktaya geldi. Rekabetin doruklara çıktığı günümüzde, iş alanında fark yaratmak adına iyi bir üniversiteden mezun olmuş olmak yetersiz kalıyor.

internship-main
stockxpertcom_id5830881_size31

INTERNSHIPUSA KATILIM ŞARTLARI

• 18 – 35 yaşları arasında olmak.
• En az upper-intermediate (Akıcı) seviyesinde İngilizce bilgisine sahip olmak.
• Staj yapmak istenilen alanda minimum 6 aylık iş tecrübesine sahip olmak.
• Lise Mezunu, Üniversite Öğrencisi ya da üniversite mezunu olmak. ( Lise Mezunu adaylar en az 5 yıllık ( 60 ay) iş tecrübesi sunmak zorundalar.
• Amerika Vizesini alabilecek yeterlilikte olmak gerekir.

TARIM STAJI

Yurtdışında ziraat stajı yapabilmek için ziraat fakültesinde okumanız gerekmektedir.Yurtdışında Sütçülük (geleneksel, robotik sistemler, peynir imalatı vb), Hayvancılık (büyükbaş, tavukçuluk, koyun ve keçi yetiştirme vb), Tarla çiftçiliği, sebze şirketleri (tarla sebze üretimi, organik sebze üretimi, fidancılık, fidecilik, çiçek soğanları, sera ve saksı bitkileri, kesme çiçekçilik, sebzecilik vb) ve ayrıca çiçek satış yerleri, park düzenleme gibi alanlarda staj yapabilirsiniz.

indir
hospitality_management4

TURİZM STAJI

Amerika’da turizm stajı yapmak için ilk olarak Turizm Otelcilik alanında üniversite eğitimi almış gerekmektedir. 2 yıllık Turizm Otelciliği mezunları da başvuru yapabilirler.Mezuniyetin üzerinden bir yıl veya daha fazla süre geçmiş ise en az 2 yıllık turizm alanında iş deneyimine sahip olmak gerekmektedir. Katılacak adayların, çalışacakları pozisyona göre en az Upper-Intermediate seviyede İngilizce konuşabilmeleri gerekmektedir.

ÇOK MERAK EDİLENLER

Staj Pozisyonunun Ayarlanması

Hazırlanan öz geçmişler staj adayına uygun olan işverenlere doğrudan ya da sponsorlar aracılığı ile gönderilir ve aday ile firma arasında online bir mülakat organize edilir.

Video Özgeçmiş Nasıl Hazırlanır ?

Amerika’da staj programı için yapacağınız başvuru uluslararası bir iş başvurusudur ve başvuru yapılan kurumlar ciddi ve kurumsal firmalardır.Bu tür firmalara dünyanın birçok ülkesinden çok kalifiye adaylar başvuru yapmaktadır, bu sebeple aday seçim sürecindeki rekabet ciddi bir anlamda artmaktadır.

İngilizce Mülakat Nasıl Yapılıyor ?

Yurtdışı staj başvurusu yapan adaylar için ilk öncelikle uzman bir danışman tarafında İngilizce mülakat yapılır ve adayın İngilizcesi’nin programa uygun olup olmadığı belirlenir.

İnternshipUSA Başvuru Şartları ?

  • 18 – 35 yaşları arasında olmak.
  • En az Upper-Intermediate ama tercihen Advanced (Akıcı) seviyesinde İngilizce bilgisine sahip olmak
  • Staj yapmak istenilen alanda iş tecrübesine sahip olmak. Program seçeneklerine göre iş tecrübesi 6 ay ile 1 yıl arasında değişebilmektedir.

Ön Lisans bitirdim.Staj Yapabilir miyim ?

Mezuniyetin üzerinden bir yıl veya daha fazla süre geçmiş ise en az 2 yıllık turizm alanında iş deneyimine sahip olmak gerekmektedir. Katılacak adayların, çalışacakları pozisyona göre en az Upper-Intermediate seviyede İngilizce konuşabilmeleri gerekmektedir.

Hangi Ülkelerde Staj Yapabilirim ?

Amerika Birleşik Devletleri,İngiltere, İrlanda, Malta , Almanya, İtalya, Fransa, İspanya, Güney Afrika ülkelerde staj yapabilirsiniz.

Vize Almak İçin Hangi Belgeler Lazım?

Gerekli bütün evraklar tarafımıza ulaştıktan sonra aday için uygun olan bir gün ve zamanda vize randevusu alınır, vize formları doldurulur, vize için gerekli olan evraklar hazırlanıp, vize danışmanlığı verildikten sonra aday şahsen Amerikan Elçiliğine ya da Başkonsolosluğuna giderek görüşmeyi gerçekleştirirler. Staj programında vize başarı oranı çok yüksektir.

Staja Gitmek İstiyorum ama İngilizcem Kötü

Özellikle Amerika’da staj yapabilmek için belli bir İngilizce seviyeniz olmalıdır.

Call Now ButtonTüm Sorularınızı Cevaplayalım
btnimage