AMERIKA’DA MAAŞLI STAJ / INTERNSHIP USA

Amerika’da maaşlı staj programı, Amerikan Hükümeti tarafından desteklenen 6-12-18 ay süre ile, katılımcıların Amerika’da belirli sektörlerde çalışmasına izin veren bir kariyer programıdır. Bu süreçte katılımcılar, Amerika’da kısa ya da uzun dönemde çalışma imkanı bulup kendilerini geliştirme ve portföylerine fark yaratacak bir tecrübe ekleme şansı yakalarlar.

Maaşı staj programı work and travel programının biraz daha profesyonel ve uzun dönemli olanı olarak görülebilir. Süreç boyunca spesifik sektörlerde çalışan katılımcılar için maaşlar, saatlik çalışma ücreti üzerinden hesaplanır. Ortalama 9 ile 12 dolar arasında değişebilen saatlik çalışma ücretleri ile haftada 35 – 40 saat arası çalışılır.

work and travel danışmanlık şirketi

Ücretsiz Danışmanlık Hizmetimiz ile öğrencilerimize yardımcı oluyoruz.

Eğitim sektöründe ciddi ve titiz çalışan firmalardan biridir. Work and Travel’da yıllara dayanan tecrübesi, yurtdışı eğitim danışmanlık sektöründe uzun yıllar çalışmış önemli sponsorlar ile çalışmaktadır.
work and travel güvenilir şirket

Binlerce Öğrencimiz Bizi Tercih Etti.Neden Troy International ?

Work and travel programında Troy International 20 yıllık tecrübeye sahiptir.Ülkemize bu programı getiren ilk şirketlerden olan firmamız binlerce öğrenci referansı bulunmaktadır.

MAAŞLI STAJ BAŞVURU SÜRECİ NASIL BAŞLAR ?

1.AŞAMA
ŞİRKET SEÇİMİ
Maaşlı staj programına katılım sağlamak isteyenler için ilk aşama şirket seçimidir. Yurtdışı eğitim danışmanlığı firmalarından J-1 departmanına sahip şirketler ile iletişime geçebilirsiniz
2.AŞAMA
İNGİLİZCE ÖZGEÇMİŞ OLUŞTUR VE DİPLOMANI GÖNDER
Maaşlı staj için şirket seçimi aşamasını tamamlayan adaylar, görüşme yaptıkları danışmanlarına; taranmış diploma görüntüsünü yollamalıdır.
3.AŞAMA
SPONSOR MÜLAKATI VE İŞ SEÇİMİ
Adayların gönderdiği belgeler ve bilgiler sponsora gönderilerek, öğrencinin sponsor danışmanları ile skype üzerinden görüşme yapabilmesi sağlanır.
4.AŞAMA
VİZE DOSYASININ HAZIRLANMASI VE VİZE ONAYI ALINMASI
DS2019 formu gelen katılımcı için danışman, vize randevusunu alır ve vize dosyasını hazırlayarak maaşlı staj adayını vize mülakatına gönderir.
5.AŞAMA
AMERİKA'YA GİDİŞ BİLETİ ALINMASI VE UÇUŞ ORYANTASYONU
Vizesi onaylanan katılımcı işverene bildirdiği tarihte Amerika’da olmak üzere uçak biletini alır ve artık programa başlamaya hazırdır.

HANGİ SEKTÖRLERDE STAJ YAPABİLİRSİNİZ ?

HANGİ ŞEHİRLERDE STAJ YAPABİLİRSİNİZ ?

Maaşlı Staj İş Sektörleri Nelerdir ?

Turizm ve otel işletmeciliği, Seyahat İşletmeciliği, Turizm Rehberliği,

Maaşlı Staj programı, Amerika Hükümeti tarafından desteklenmekte olup belirlenen bölümlerden yeni mezunlar için 3-6-12 ay olacak şekilde Amerika’da maaşlı staj yapmalarına imkan veren bir kültürel değişim programıdır. Maaşlı staj aynı zamanda profesyonel bir kariyer geliştirme programı olarak değerlendirilebilir.

Yurtdışında Staj Programına Kimler Katılabilir ?

Lisans,Ön lisans Mezunları

Mezun öğrenciler, kariyerlerine Amerika’da başlayarak hem İngilizcelerine daha üst seviyelerine çekerler hem de kendilerini rakiplerinden çok daha öne çıkaracak olan yurt dışı çalışma deneyimi kazanırlar.İngilizceleri ve tecrübeleri sayesinde daha prestijli işlerde çalışma fırsatı bulurlar.

Merak Edilenler

Work and Travel Vize İşlemleri

Work and Travel programında vize işlemleri ve vize dosyaları öğrencinin danışmanı tarafından hazırlanır. Öğrenciye konu ile ilgili bütün detaylar anlatılır. Ankara ya da İstanbul’da Amerikan konsolosluğuna vize mülakatına gidecek öğrenci, danışmanı ile bu konuda mutlaka oryantasyon yapar ve mülakata danışmanı tarafından hazırlanır.

Work and Travel Programında çok Para Kazanabilir miyim?

Work and Travel programı’nda iyi kazanç sağlayan öğrenci örnekleri görülse de program çok para kazanabilme üzerine değil, öğrencilerin kültürel bir deneyim yaşamaları üzerine organize edilen bir programdır. Bu tarz amaçlar edinen öğrencilerin sorumluluğu acentalarına ve danışmanlarına yüklememeleri gerekli, orda kendi şanslarını ve alternatiflerini kendileri yaratmak durumundadırlar.

Work and Travel programında işimi bırakabiliyor muyum?

Work and Travel programında, öğrenci sponsoruna hiçbir şekilde haber vermediği takdirde, işinden ayrılırsa sponsor acentası işvereni tarafından anında bilgilendirilir ve öğrencinin programı iptal edilip travel hakkını kullanıp en geç 30 gün içinde ülkesinde dönmesi istenir.

Work and Travel programında işimi değiştirebilir miyim?

Work and Travel programında işverenin rızasıyla ve onayı ile ya da işyerinde yaşadığı geçerli mazaretleri sonucu iş değiştirme yapabilir. Bunun için mutlaka haklı mazaretlere sahip olması gereken öğrenci sponsorunun direktifleri doğrultusunda iş değişimi yapabilir.

Work and Travel’da Sağlık Sigortamız Oluyor mu?

Work and Travel programı boyunca, sponsor acentalar, öğrencilerin acil durumda yaşayabilecekleri sağlık problemlerini kapsayacak şekilde sigorta yapmaktadırlar.

Work and Travel İngilizce Bilmeyen Katılabilir mi?

Work and Travel programına katılabilmek için en az intermediate ya da B1 seviyesinde İngilizce dil bilgisine sahip olunması gerekmektedir. Bu seviyenin altında İngilizce seviyesine sahip ya da İngilizce bilmeyen öğrenciler programa katılım sağlayamazlar. Bu öğrencilere yıl için dil kursuna gidip seviyelerini yükselterek programa başvuruda bulunma önerisi yapılır.

Work and Travel En son Başvuruları Ne Zaman?

Work and Travel programına başvurular ve kayıtlar her yıl genel olarak Temmuz veya Ağustos ayı gibi başlar, diğer yılın Mart ayına kadar devam eder.

Sık Sorulanlar

Work and Travel programında konaklama sağlanıyor mu?

Work and Travel programına katılan öğrencilere işverenleri tarafından konaklama sağlanır. Bu konaklama türleri genellikle paylaşımlı yurt, motel ya da apart şeklindedir.

Work and Travel En son Başvuruları Ne Zaman?

Work and Travel programına başvurular ve kayıtlar her yıl genel olarak Temmuz veya Ağustos ayı gibi başlar, diğer yılın Mart ayına kadar devam eder.

Work and Travel Dilimi Geliştir mi ?

Work and Travel programı ile öğrenciler; orta seviyede ve gramer bilgisi çoğunlukta olan İngilizce dil bilgilerini burada, çalıştıkları ortamda kullanmak zorunda kalırlar. Gün içinde ise sürekli bu dile maruz kalan öğrenciler İngilizce pratiklerini geliştirme fırsatı bulurlar. Her alanda olduğu gibi burada da gelişim kişinin kendi çabası ve çalışması ile olacaktır tabi ki.

Work and Travel Programında Yaş Sınırı Var mı?

Work and Travel programı 18-26 yaş grubundaki öğrenciler için düzenlenmektedir.

Öğrenci Olmayanlar Work And Travel’a Katılabiliyor mu ?

Work and Travel programı; üniversite öğrenciler için organize edilmiş bir programdır. Programa katılım şartı olarak kesinlikle öğrenci olma zorunluluğu vardır. Bu sebeple öğrenci olmayan adaylar programa katılım sağlayamazlar.

Work And Travel En Çok Para Kazandıran İş

Unutmamalıdır ki; Work and Travel programı bir para kazanma programı değil, kültürel değişim programıdır. Başvuru yapmak isteyen öğrencilerin kendilerini farklı kültürleri tanıma, yurt dışında iş tecrübesi kazanma ve yabancı dillerini geliştirme konularında motive edilmeleri tavsiye edilir. Yine de maddi kaygılar güden öğrenciler bu konuyu danışmanları ile konuşup detaylı bilgileri alabilirler.

Yüksek Lisans Öğrencileri Work and Travel’a katılabilir mi?

Yüksek Lisans öğrencileri ders dönemlerinde diğer şartları da sağladıkları sürece programa katılım sağlayabilirler.

[[[["field34","equal_to","9"]],[["show_fields","field7"]],"and"]]
1 Step 1
Sizi Bilgilendirelim

Kişisel Verilen İşlenmesine ilişkin Aydınlatma Metni için Tıklayınız

Troy'un kampanya,fırsat ve indirimlerinden haberdar olmak için burada belirtilen izni veriyorum
  

keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder