WORK AND TRAVEL

Work and Travel programı, Amerika Birleşik Devletleri tarafından resmi olarak sınırları belirlenmiş ve desteklenen bir kültürel değişim programıdır. Work and Travel programı, şartları programa katılıma uygun üniversite öğrencilerine yaz tatillerini Amerika’da değerlendirerek uluslararası bir kültürel değişim yaşama ve tecrübe edinme fırsatını sunar

Work and Travel Nedir ?

Work and Travel programı ülkemizde her yıl daha çok popüler olan ve her yıl daha çok öğrencinin katıldığı bir yaz çalışma programıdır. WAT programı, TROY danışmanlarının yönlendirmeleri doğrultusunda aşamaları sırayla takip edilip, gerekleri yerine getirildiği taktirde gayet rahat bir şekilde işleyecek basit bir süreçten oluşmaktadır.

Work and Travel Programı

Work and Travel;Resmi olarak belirlenmiş bir kültür değişim programıdır.

Work and Travel Aşamaları

Woek and travel çok sayıda aşamadan oluşmaktadır.Kayıt-Vize Süreci-Oryantasyon

Work and Travel Şartları

Work and Travel’a katılabilmek için öğrenciler bazı şartları sağlaması gerekmektedir.


Work and Travel Başvuru Aşamaları

BAŞLANGIÇ

 • Program Hakkında Bilgi Alma
 • Program Sonunda Edinilecek Kazanımların Değerlendirilmesi
 • Toplam Maliyetin Ortaya Konulması
 • Mülakat ve İngilizce Seviyesinin Tespit EdilmesiVİZE İŞLEMLERİ

 • TROY Danışmanları Vize Belgeleriyle İlgili Her Aşamada Danışmanlık Yapar ve Öğrenci Vize Başvurusunu Eksiksiz Gerçekleştirir

KAYIT

 • Başvuru Belgelerinin Doldurulması
 • TROY Online Öğrenci Panelinin Doldurulması
 • Pasaport İşlemlerine Başlanması
 • Kayıt Ücretinin Ödenmesi
VİZE VE UÇAK BİLETİNİN ALINMASI

 • Vize Alındıktan Sonra Seçenekler İçinden En Uygun Uçak Biletinin Alınması

İŞ EŞLEŞTİRME

 • Job fair Organizasyonu ve Online Görüşme ile İş Eşleştirmesi
 • TROY’un Temsil Ettiği İşlerle Eşleştirme
 • Kalan Ücretin Ödenmesi
 • İş Eşleştirme İşleminden Sonra En Uygun Uçak Biletinin Takibe Alınması


ORYANTASYON VE UÇUŞ

 • Sponsorlar ve TROY Danışmanları Tarafından Son Bilgilerin Verilmesi ve Amerika’ya Uçuş

Ücretsiz Danışmanlık Hizmetimiz ile öğrencilerimize yardımcı oluyoruz.

Eğitim sektöründe ciddi ve titiz çalışan firmalardan biridir. Work and Travel’da yıllara dayanan tecrübesi, yurtdışı eğitim danışmanlık sektöründe uzun yıllar çalışmış önemli sponsorlar ile çalışmaktadır.

Binlerce Öğrencimiz Bizi Tercih Etti.Neden Troy International ?

Work and travel programında Troy International 20 yıllık tecrübeye sahiptir.Ülkemize bu programı getiren ilk şirketlerden olan firmamız binlerce öğrenci referansı bulunmaktadır.

Work and Travel İş Sektörleri

Work and Travel; yaz tatili boyunca, üniversite öğrencilerine Amerika’da 120 gün çalışma imkanı sunan kültürel değişim programıdır. TROY ile program kapsamında, turizm ve hizmet sektöründe çok sayıda iş alternatifiniz vardır.

Merak Edilenler

Work and Travel Vize İşlemleri

Work and Travel programında vize işlemleri ve vize dosyaları öğrencinin danışmanı tarafından hazırlanır. Öğrenciye konu ile ilgili bütün detaylar anlatılır. Ankara ya da İstanbul’da Amerikan konsolosluğuna vize mülakatına gidecek öğrenci, danışmanı ile bu konuda mutlaka oryantasyon yapar ve mülakata danışmanı tarafından hazırlanır.

Work and Travel Programında çok Para Kazanabilir miyim?

Work and Travel programı’nda iyi kazanç sağlayan öğrenci örnekleri görülse de program çok para kazanabilme üzerine değil, öğrencilerin kültürel bir deneyim yaşamaları üzerine organize edilen bir programdır. Bu tarz amaçlar edinen öğrencilerin sorumluluğu acentalarına ve danışmanlarına yüklememeleri gerekli, orda kendi şanslarını ve alternatiflerini kendileri yaratmak durumundadırlar.

Work and Travel’da Sağlık Sigortamız Oluyor mu?

Work and Travel programı boyunca, sponsor acentalar, öğrencilerin acil durumda yaşayabilecekleri sağlık problemlerini kapsayacak şekilde sigorta yapmaktadırlar.

Work and Travel İngilizce Bilmeyen Katılabilir mi?

Work and Travel programına katılabilmek için en az intermediate ya da B1 seviyesinde İngilizce dil bilgisine sahip olunması gerekmektedir. Bu seviyenin altında İngilizce seviyesine sahip ya da İngilizce bilmeyen öğrenciler programa katılım sağlayamazlar. Bu öğrencilere yıl için dil kursuna gidip seviyelerini yükselterek programa başvuruda bulunma önerisi yapılır.

Work and Travel En son Başvuruları Ne Zaman?

Work and Travel programına başvurular ve kayıtlar her yıl genel olarak Temmuz veya Ağustos ayı gibi başlar, diğer yılın Mart ayına kadar devam eder.

Sık Sorulanlar

Work and Travel Dilimi Geliştir mi ?

Work and Travel programı ile öğrenciler; orta seviyede ve gramer bilgisi çoğunlukta olan İngilizce dil bilgilerini burada, çalıştıkları ortamda kullanmak zorunda kalırlar. Gün içinde ise sürekli bu dile maruz kalan öğrenciler İngilizce pratiklerini geliştirme fırsatı bulurlar. Her alanda olduğu gibi burada da gelişim kişinin kendi çabası ve çalışması ile olacaktır tabi ki.

Work and Travel Programında Yaş Sınırı Var mı?

Work and Travel programı 18-26 yaş grubundaki öğrenciler için düzenlenmektedir.

Öğrenci Olmayanlar Work And Travel’a Katılabiliyor mu ?

Work and Travel programı; üniversite öğrenciler için organize edilmiş bir programdır. Programa katılım şartı olarak kesinlikle öğrenci olma zorunluluğu vardır. Bu sebeple öğrenci olmayan adaylar programa katılım sağlayamazlar.

Work And Travel En Çok Para Kazandıran İş

Unutmamalıdır ki; Work and Travel programı bir para kazanma programı değil, kültürel değişim programıdır. Başvuru yapmak isteyen öğrencilerin kendilerini farklı kültürleri tanıma, yurt dışında iş tecrübesi kazanma ve yabancı dillerini geliştirme konularında motive edilmeleri tavsiye edilir. Yine de maddi kaygılar güden öğrenciler bu konuyu danışmanları ile konuşup detaylı bilgileri alabilirler.

Yüksek Lisans Öğrencileri Work and Travel’a katılabilir mi?

Yüksek Lisans öğrencileri ders dönemlerinde diğer şartları da sağladıkları sürece programa katılım sağlayabilirler.

ÖĞRENCİLERİMİZİN GÖRÜŞLERİ

Troy International ile hayallerine kavuşan öğrencilerimizin yorumlarını hemen okuyun.Sizlerde Troy Ailesine ,Work and Travel ile dahil olabilirsiniz.

Call Now ButtonTüm Sorularınızı Cevaplayalım