POLONYA’DA ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ

Polonya’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin en çok merak ettiği konu başvuru aşamaları ve başvuru şartlarıdır. Polonya üniversiteleri için başvuru şartları, üniversiteden üniversiteye değişiklik gösterebilmektedir. Buna karşın belli koşullar her başvuruda aynıdır ve yeterlilik sağlanması gerekmektedir.

Polonya’da Bölümler

Hazırlık eğitiminiz sonrası dilediğiniz bölüme başvuru yapabilirsiniz.Özellikle Tıp , Eczacilik, Diş hekimliği , Kaptanlık , Gemi mühendisliği , Mimarlık , İnşaat-Elektrik-Makine –Bilgisayar mühendislikleri , Ekonomi , İşletme , Hukuk , Psikoloji gibi bir çok bölüm seçeneği sunmaktadır.Tıp, Diş hekimliği ve Eczacilik bolumlerinde ingilizce eğitim de alabilirsiniz

Tıp Eğitimi

Öğrenciler seçerek eğitim görecekleri tıp branşlarında hem ideallerine kavuşacaksınız.

Eczacılık Eğitimi

Eczacılık fakültesinde çeşitli dillerde eğitim verilmektedir.Bu farkı bizimle yaşayın.

Mühendislik Eğitimi

Öğrencilerin araştırma çalışmasında kendilerini geliştirebilecekleri tüm olanakların 

Hukuk Eğitimi

Hukuk fakültesinde kaliteli eğitim imkanı ile hukuk alanında kendinizi geliştireceksiniz.

Psikoloji Eğitimi

Almanya’da psikolji eğtimini Avrupa standartlarında göreceksiniz.Bu fırsatı hemen yakalayın.

Diş Hekimliği Eğitimi

Almanya’nın seçkin üniversitelerinde diş hekimliği eğitimi alacaksınız.


POLONYA ÜNİVERSİTELERİMİZ

Polonya’da üniversite okumak hayaliniz ise, hayallerinizi gerçekleştirmek için üniversiteye başlamadan önce çok iyi hazırlık yapmış olmanız gerekiyor. Popüler hazırlık kurslarımızdan birini seçtiğinizde lehçe bilginizi geliştirecek, Polonya’da üniversite kabul şartları hakkında daha fazla bilgiye sahip olacaksınız

ÇOK MERAK EDİLENLER

Üniversite Başka Ülke Vatandaşları Var mı ?

Almanya üniversitelerinde çok fazla yabancı öğrenci bulunmaktadır.Bu sayede diğer kültürleri tanıma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Yurt Olanakları Var mıdır ?

Modern bir üniversite eğitimi alırken yurt dışında yaşama şansına sahip olmak bunlardan başlıcasıdır. Dünya çapında başarılı okullar TROY ile sizleri bekliyor.

Lisans Eğitimi İçin Ne Gereklidir ?

Yurtiçinde prestijli bir üniversiteye harcanan para ile yurtdışındaki bir üniversiteye harcanan para arasında fark olmaması öğrencileri yurtdışında eğitim fikrine daha da yakınlaştırmaktadır.

Almanya’da Eğitim Maliyetleri

Dünya’nın en iyi üniversitelerini barındıran Almanya’da , ülkemizden giden öğrenciler arasında öğrenim amaçlı olarak en çok tercih edilen ülkelerden biri olmuştur.

Almanya’da Yaşam Şartları Nasıldır ?

Almanya’da ise apartmanda, ofiste, hatta bazen yolda göz göze geldiğinizde insanlarla selamlaşıyorsunuz, kimse size tek kelime etmeden tepeden tırnağa süzerek çirkin negatif enerjisini yüklemiyor.

Üniversite Okurken Çalışma İmkanı Var mı ?

Üniversite okurken yasal olarak çalışma imkanınız bulunmamaktadır

Almanca Bilmiyorum Eğitim Alabilir miyim ?

Almanca bilmeniz gerekmektedir.

Kayıtlar İçin Ne Zaman Başvurmalıyım ?

Almanya Üniversite kayıtları için en ideal zaman Haziran-ağustos ayı içerisindedir. Bu süreçte danışmanlarımız davetiyenizi alıp Türkiye’ye göndermesi ve diğer evrakları tamamlamak zaman alacağı için okul başlamadan 1 ay önce işlere başlamak avantajdır.

Üniversitelerde Yaş sınırı Var mı ?

Almanya  üniversitelerinde lisans eğitimi için yaş sınırı 28, yüksek lisans için yaş sınırı 35’tir

Yök Denkliği Var mıdır ?

Almanya üniversitelerinden mezun olduğunuzda yasal olarak denklik başvuru yapma hakkınız bulunmaktadır.Ancak özel sektörde denklikten ziyade önemli olan öğrencinin potansiyelidir