UKRAYNA’DA HUKUK EĞİTİMİ

Ukrayna’da ,sınava girmeden LYS ya da YGS belgesi istenmeden, Hukuk eğitimi alabilirsiniz. Ukrayna’da Hukuk Eğitimi, uluslararası hukuk, ticaret hukuku, denizcilik hukuku gibi bölümlerde eğitim verilemektedir.Özellikle İngilizce ve Rusça öğrenim veren fakültelerde tüm dünyada konuşulan dillere de sahip olacaksınız.YÖK denkliği ve tanınırlığı olan üniversiteler sizleri bekliyor.

Kiev Üniversitesi, Kiev, Ukrayna’da bulunan bir kamu üniversitesidir. 1834 yılında kurulan üniversitenin ismi birçok kez değiştirilmiştir.

Donetsk Ulusal Üniversitesi

Donetsk Ulusal Üniversitesi Ukrayna’nın önde gelen üniversiteleri listesindedir.Çok çeşitli bölümler bulunmaktadır.1992 yılında kurulmuştur.
Kharkiv Devlet Üniversitesi ,Ukrayna’nın en köklü okullarındadır.Hukuk eğitimi konusunda uluslararası saygınlığa sahiptir.

Dnipropetrovsk Devlet Üniversitesi

Dnipropetrovsk Ukrayna’nın en önemli hukuk fakültelerinden birini barındırmaktadır.Çeşitli dillerde eğitim verilmektedir.

Hukuk Eğitimi

Hukuk fakülteleri ülkemizde çok saygın bir konumdadır.Ukrayna’da hukuk eğitimi alan öğrenciler Ukrayna yasaları üzerinde çalışmaktadır.Türkiye bu alınan eğitimi tanımaktadır.Tanınan bu eğitim her iki ülkenin yasalarına hakim öğrenciler yetişmektedir.Hukuk eğitimi Ukrayna’da 4 yıl olarak belirlenmiştir.Özellikle uluslararası hukuk, ticaret hukuku konusunda eğitimler verilmektedir.

NEDEN UKRAYNA'DA EĞİTİM ALMALISINIZ ?

  • Her yıl pek çok yabancı öğrenci hukuk eğitimi almak için Ukrayna üniversitelerine girerler.

  • Ukrayna eğitim sistemi dünyada geniş alanda tanınmıştır.

  • Ukrayna’da hukuk okurken öğretmenleri yüksek nitelikli ve profesyonel eğitmenlerin olduğu yüksek seviye eğitimini alabilirsiniz.

  • Üniversiteye başvuru süreci karmaşık değil ve giriş testlerini gerektirmez.

  • Tüm ihtisaslar bütün dünyada tanınmışlardır(MCI, WHO, UNESCO, Avrupa Konseyi, vb).

  • İyi bir geleceğin kapılarını bizimle açın.

Eğitim ve Sosyal Hayat

Ukrayna ülkenin yaşam koşulları ekonomiktir .Yerel para birimi 1 TL 5 Grivna karşılığı vardır. Bu durum bizim paramızı değerli hale getirmektedir. Ukrayna’da bir öğrenci aylık ortalama 350$-450$ arasında masraf yapmaktadır.Bu rakamın içerisinde ulaşım,konaklama,yeme-içme gibi temel ihtiyaçlarda bulunmaktadır.Ukrayna hukuk eğitimi alanlar Türkiye’de bu dersleri almalıdır. Türkiye öğrencilerini yılda 2 kez yapılan bir seviye tespit sınavına tabi tutmaktadır. Bu sınavda yapılan son değişikliğe göre sınav sayısı yılda 2’ye yükselirken sınav başarı puanı 50’den 40’a düşürülmüştür.

Merak Edilenler

Üniversitelerde Yaş sınırı Var mı ?

Yurt Olanakları Var mıdır ?

Yök Denkliği Var mıdır ?

Kayıtlar İçin Ne Zaman Başvurmalıyım ?

Üniversite Okurken Çalışma İmkanı Var mı ?

NASIL BAŞVURULUR ?

Üniversite Davetiye Hazırlanması

Okul tarafından gönderilen davetiyenin ulaşması

Öğrenci Belgelerin Hazırlanması

Ukrayna Üniversiteden davetiye Aslı ve Fotokopisi
Lise diploması Aslı ve Fotokopisi
Transkript Aslı ve Fotokopisi

Vize Belgelerinin Hazırlanması

a) Lise diploması;
b) Transkript;
c) Devlet hastanesinden sağlık raporu (Ukrayna’ya girişinden en çok 2 ay önce alınmış);
d) AİDS Testi;

Bölüm ve uçuş bilgilerinin aktarılması

Vize Belgeleleri Hazırlanması