UKRAYNA’DA MÜHENDİSLİK EĞİTİMİ

Ülkemizde nitelikli mühendislik fakültesini kazanmak her geçen gün daha da zorlaşmaktadır.bunun temel nedeni sınırlı kontenjan ve rekabet gösterilmektedir.Son yıllarda çok sayıda öğrenci yurtdışında mühendislik eğitim almak için başvurmuştur.Hem daha kaliteli bir eğitim hem de Avrupa-Dünya standartlarında bir eğitim imkanı yakalanmaktadır.

Ulusal Teknik Üniversitesi, yüksek eğitimli uzmanlar ile  yeni nesil eğitimi ile milli bilim geliştirme  merkezi olarak açılmıştır.

Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi

Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi, Odessa’da bulunan Ukrayna yüksek eğitim kurumudur. Üniversite, 1960 yılında yılında kurulmuştur.
Kharkiv Ulusal Yapı ve Mimarlık Üniversitesi,Ukrayna’nın en köklü okullarındadır.Çeşitli mühendislikler bulunmaktadır.

Kharkiv Şehir İşletmeciliği Milli Üniversitesi

Kharkiv Şehir İşletmeciliği Milli Üniversitesi, özel yüksek eğitim kurumudur.Eğitim hizmetlerini sürdürmektedir.

Mühendislik Eğitimi

 Mühendislik fakülteleri konusunda Ukrayna çok önemli bir yere sahiptir.Çok farklı mühendislik türlerinde eğitim alabilirsiniz. Teknolojinin ön planda olduğu akılcı eğitimin verildiği Ukrayna’da dünya sıralamasında bulunan üniversiteler de bulunmaktadır.Fakülte bazında Makine Yapımı Enstitüsü,Endüstri Teknolojileri Enstitüsü,Kimya Mühendisliği Fakültesi,Uzay Mühendisliği Fakültesi,Petrol Mühendisliği Fakültesi gibi okullar bulunmaktadır.

NEDEN UKRAYNA'DA EĞİTİM ALMALISINIZ ?

  • Her yıl pek çok yabancı öğrenci mühendislik eğitimini almak için Ukrayna üniversitelerine girerler.

  • Ukrayna eğitim sistemi dünyada geniş alanda tanınmıştır.

  • Ukrayna’da mühendislik okurken öğretmenleri yüksek nitelikli ve profesyonel eğitmenlerin olduğu yüksek seviye eğitimini alabilirsiniz.

  • Üniversiteye başvuru süreci karmaşık değil ve giriş testlerini gerektirmez.

  • Tüm ihtisaslar bütün dünyada tanınmışlardır(MCI, WHO, UNESCO, Avrupa Konseyi, vb).

  • İyi bir geleceğin kapılarını bizimle açın.

Bölümler Hakkında

 Mühendislik fakülteleri konusunda Ukrayna çok önemli bir yere sahiptir.Çok farklı mühendislik türlerinde eğitim alabilirsiniz. Teknolojinin ön planda olduğu akılcı eğitimin verildiği Ukrayna’da dünya sıralamasında bulunan üniversiteler de bulunmaktadır.Fakülte bazındaMakine Yapımı Enstitüsü,Endüstri Teknolojileri Enstitüsü,Kimya Mühendisliği Fakültesi,Uzay Mühendisliği Fakültesi,Petrol Mühendisliği Fakültesi gibi okullar bulunmaktadır.

maxresdefault