UKRAYNA’DA TIP EĞİTİMİ

Ülkemizde tıp fakültesini kazanmak her geçen gün daha da zorlaşmaktadır.bunun temel nedeni sınırlı kontenjan ve rekabet gösterilmektedir.Son yıllarda çok sayıda öğrenci yurtdışında tıp eğitim almak için başvurmuştur.Hem daha kaliteli bir eğitim hem de Avrupa-Dünya standartlarında bir eğitim imkanı yakalanmaktadır.

Milli Eczacılık Üniversitesi, yüksek eğitimli uzmanlar ile  yeni nesil eğitimi ile milli bilim geliştirme  merkezi olarak açılmıştır.

Odessa Ulusal Tıp Üniversitesi

Odessa Milli Tıp Üniversitesi, Odessa’da bulunan Ukrayna yüksekeğitim kurumudur. Üniversite, 1900 yılında yılında kurulmuştur.
Kharkiv Devlet Veterinerlik Akademisi,Ukrayna’nın en köklü okullarındadır.Araştırma ve tedavi merkezidir.

Dnipropetrovsk Alternatif Tıp Enstitüsü

Dnepropetrovsk Geleneksel ve Alternatif Tıp Enstitüsü, özel yüksek eğitim kurumudur.Eğitim hizmetleri sürmektedir.

Tıp Eğitimi

Ukrayna, bütün dünyadan  tıp öğrenimi için gelen adayların tercih noktası haline gelmiştir. Her yıl Türkiye, Hindistan, Sri Lanka, Bangladeş, Nepal, ABD, İngiltere, Almanya, Rusya, Gürcistan, Ermenistan, Azerbaycan, Türkmenistan, Polonya, Yunanistan, İsrail, Çin, Malezya, Mauritius, Gana, Nijerya, Kamerun, Peru, Ürdün, Tunus, Kenya, Namibya, Zambiya, Lübnan ve diğer birçok ülkeden  öğrenciler, tıp diplomasını kazanmak için Ukrayna’ya gelmektedirler.

EĞİTİM HAKKINDA BİLGİLER

Ukrayna’da eğitim giderleri diğer Avrupa ülkelerine göre çok uygun fiyattadır.tıp Fakültesi yıllık ücretleri 3500-5000 dolar arasındadır.Benzer olarak Diş Hekimliği, Eczacılık, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon gibi önemli bölümler yıllık ücretleri 2500-3500 dolar civarındadır.Ukrayna’daki üniversitelerin büyük kısmını YÖK tanımamaktadır.Aldığınız diplomanın Türkiye’de geçerli olabilmesi için büyük önem taşımaktadır.Ukrayna’da TIP Fakültesini okuyabilmek için herhangi bir sınav veya puan şartı yoktur.Lise mezunu olarak başvurabilirsiniz.

Ukrayna’da Tıp

Gelecekte doktor , diş hekimi ya da eczacı olmak istiyor fakat sınav engelleri nedeniyle ideallerinizden vazgeçmek zorunda kalıyorsanız size mükemmel bir teklifimiz var Ukraynada tıp eğitimini LYS  sınavında başarılı olmak zorunda olmaksızın alabilirsiniz. Lise diplomanızla kayıt olup, YÖK tanınırlığı olan bir üniversitede eğitim alarak idealinize ulaşmak sizin elinizde. İhtiyacınız olan tüm desteği biz size veriyoruz! 

191715-004-C2C467E0

NEDEN UKRAYNA EĞİTİM ALMALISINIZ ?

  • Her yıl pek çok yabancı öğrenci tıp eğitimini almak için Ukrayna üniversitelerine girerler.

  • Ukrayna eğitim sistemi dünyada geniş alanda tanınmıştır.

  • Ukrayna’da tıp okurken öğretmenleri yüksek nitelikli ve profesyonel doktorların olduğu yüksek seviye eğitimini alabilirsiniz.

  • Üniversiteye başvuru süreci karmaşık değil ve giriş testlerini gerektirmez.

  • Tüm ihtisaslar bütün dünyada tanınmışlardır(MCI, WHO, UNESCO, Avrupa Konseyi, vb).

  • İyi bir geleceğin kapılarını bizimle açın.

ÇOK MERAK EDİLENLER

Başka Ülkelerden Öğrenciler Var mı ?

Her yıl Türkiye, Hindistan, Sri Lanka, Bangladeş, Nepal, ABD, İngiltere, Almanya, Rusya, Gürcistan, Ermenistan, Azerbaycan, Türkmenistan, Polonya, Yunanistan, İsrail, Çin, Malezya, Mauritius, Gana, Nijerya, Kamerun, Peru, Ürdün, Tunus, Kenya, Namibya, Zambiya, Lübnan

Türkiye’de Doktorluk Yapabilir miyim ?

Aldığınız diplomanın Türkiye’de geçerli olabilmesi için büyük önem taşımaktadır.Bu sayede mesleğinizi icra edebilirsiniz.

Tıp Fakültesi Ücretleri Ne Kadar ?

Tıp Fakültesi yıllık ücretleri 3500-5000 dolar arasındadır.

Tıp Fakültesi İçin Sınav Şart Var mı ?

Ukrayna’da TIP Fakültesini okuyabilmek için herhangi bir sınav veya puan şartı yoktur

Burs Alabilir miyim ?

Yurtdışında üniversite okuyan öğrencilere Türkiye’den burs sağlanabilmektedir.

Ukrayna’da Konaklama Seçenekleri Neler ?

Ukrayna’da apart,yurt veya paylaşımlı öğrenci evlerinde kalınabilmektedir.

Rusça ve Ukraynaca Bilinmeli mi ?

İngilizce eğitimde verilmektedir.Sosyal hayatta Rusça ve Ukraynaca konuşmak için öğrenmelisiniz.

Diplomam Avrupa’da Geçerlik Olacak mı ?

Ukrayna’daki tıp fakülteleri bütün dünyada tanınmışlardır(MCI, WHO, UNESCO, Avrupa Konseyi, vb).