CampUSA Türleri

CampUSA Türleri2018-04-24T18:19:25+00:00

Her yıl yaklaşık 10 milyon çocuğun katıldığı yurtdışı yaz kampları Amerika’nın neredeyse tüm bölgelerine yayılmış bir şekildedir. CampUSA adı verilen program kapsamında kurulan kampların kimisi ormanlık alanda bulunduğu gibi kimisi de kırsal, kısmen yerleşimin bulunduğu alanlara kurulmuştur. Çocuklara sunulan aktiviteler kapsamında kimi kamp barakalardan kimisi ise çadırlardan oluşturulmuştur. Bununla birlikte CampUSA programı kamplarının tek bir amacı vardır, farklı kültürle olan etkileşimi arttırarak sosyalleşmeyi sağlamak, çeşitli aktiviteler ile kişinin gelişimini sağlamak ve eğlenceli bir yaz tatili geçirmek!

CampUSA türleri nelerdir?

Popüler yurtdışı yaz kampları olan CampUSA programı kapsamında Kamp Danışmanlarını yerleştirdiğimiz kamplar yüksek standartlara sahiptir ve Amerikan Birliği tarafından onaylanmıştır. Aşağıda, Kamp Danışmanları arayan kamp tiplerinin kısa bir açıklaması verilmiştir. İşte CampUSA programı türleri.

Günlük Kamplar: Şehire yakın olan bu kampları civardaki Amerikan aileler tarafından finanse edilir. Katılımcılar yakın mesafelerden gelen çocuklardan oluşmaktadır. Genellikle sabah 8’de başlar akşam 6’da biterler. Karmadırlar. Kamp danışmanları sadece hafta içinde çalıştığı için hafta sonları izinli olup şehirde istedikleri gibi gezebilirler.

Bağımsız/Acente Kampları: Topluluklar (YMCA, YWCA, YMHA, Boys And Girls Club) tarafından organize edilmişlerdir.  1-4 hafta sürmektedirler. Eğlenceyle beraber çocukların iş becerilerini ve birlikte hareket edebilme becerilerini geliştirmeleri sağlanır.

Geleneksel Kamplar: Bu tür kampların sahipleri şahıslardır ve genellikle kendileri ve aileleri tarafından isletilirler. Bu kampların sundukları imkanlar genellikle çok iyidir ve bu kamplara gelen çocuklar da genelde aile geliri yüksek olan çocuklardır.

Aile/Yetişkin Kampları: Çocuklar aileleri ile beraber katılırlar fakat aynı faaliyetlere katılmazlar. 1-2 hafta sürmektedirler. Cinsiyet ayrımı yaplımaksızın karma olarak katılırlar. Su sporları, sanatsal beceriler, doğa izciliği gibi faaliyetler sunulur. Kamp danışmanları ile kampçılar ayrı yerlerde konaklarlar.

Fiziksel veya Zihinsel Özürlüler Kampları: Özel sağlık kuruluşları ve vakıflar tarafından organize edilmişlerdir. Katılımcılar fiziksel ve zihinsel engelli çocuklardır. Kimisi sadece erkek veya kız için olabileceği gibi çoğunluğu karmadır. Çalışanların profesyönel tecrübeye sahip olmanın gerekli olmadığı bu kamplara katılacak olan kamp danışmanlarında aranan en büyük özellik sabır ve insan sevgisidir.

Kız/Erkek Kampları:  İzci felsefesi doğrultusunda organize edilmişlerdir. Bu tur kamplarda sadece kızlar veya erkek kampçılar bulunurlar fakat çalışan personel karışıktır. Genellikle şahıslar tarafından kurulmuşlardır ve kendileri ve aileleri tarafından işletilirler. Bu kampların sundukları imkanlarda oldukça iyidir. Her kız veya erkek kampının yakınında mutlaka bir kız erkek kampı vardır ve zaman zaman bir birlerini ziyaret ederler.

Dini Kamplar: Genelde 1 hafta sürmektedirler. Kiliseler veya sinagoglar tarafından organize edilmişlerdir. Katılımcıların dindar ailelerin çocuklarıdır. Kimisi sadece erkek veya kız için olabileceği gibi çoğunluğu karmadır. Eğlenceli bir yaz tatili içinde dini öğretilerini, birçok değişik seviyedeki dini yükümlülükleri ve bu dinlere ilişkin değerleri çocuklara benimsetmeyi amaçlar.

CampUSA hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak ve CampUSA programı, CampUSA türleri, yurtdışı yaz kampları, Amerika yaz kampı, CampUSA Türkiye gibi merak edilen konularla ilgili sorularınıza cevap bulmak için tıklayın; size en hızlı şekilde geri dönüş yapalım: Bilgi İstek Formu

Türkiye’nin Her yerinden BİZİ ARAYIN

Phone: 0850 433 87 69

Mobile: 0850 433 87 69