Malta da Dil Eğitimi

Malta da Dil Eğitimi2018-04-24T18:54:09+00:00

Malta, Dünya’da çift dil konuşulan ülkeler arasında yer alır. Kullanılan iki resmi dili Maltaca ve İngilizce’dir. Uzun yıllar İngiliz sömürgesinde kalmasından dolayı İngilizce, Malta’daki herkes tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır. Gün içerisinde Maltaca çok sık duyulan bir dil değildir. Stratejik konumu ve ılıman iklimiyle de Malta’daki dil okulları tüm dünyada popülerleşmektedir.

Malta dil okulları fiyatlarının diğer ülkelere göre daha ekonomik olması, tercih edilme nedenlerinden biridir. Türkiye’ye yakın olması, vize kolaylığı sunması, yeşil pasaportu olan kişilere 90 güne kadar vizesiz kalma imkanı sunması ve kaliteli eğitim merkezleri; Malta’nın popülaritesi artan bir ülke olmasını sağlamıştır. Malta’da en önemli gelir kaynakları Turizm ve Dil Eğitimi’dir. Bu nedenle Malta dil okulları Malta Hükümeti tarafından denetlenmektedir. Dil okulları, Malta Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylıdır. Büyük bir kısmı da FELTOM (Federation of English Language Teaching Organisations Malta) üyesidir.

Malta adasının iklimi, denizi ve halkın İngilizce konuşması, farklı bir çok ülkeden insanın tatil için de seçmesinde önemli rol oynar. Malta’da dil eğitimi almak için Malta’yı tercih eden öğrenciler, sosyal yaşamda da farklı ülkeden insanlarla tanışma ve sosyal etkinliklerde bulunma fırsatına sahip olurlar. Malta, dersler dışında pratik yapabilmek için ideal ülkelerden biridir.

Malta’da, 50’den fazla dil okulu bulunur. Bu sayede, Malta’da dil eğitimi konusunda her bütçeye uygun okul bulmak mümkündür. Dil okullarının büyük çoğunluğu en büyük şehri olan St. Julians’da yer alır. Sliema ve Gzira bölgelerinde de dil okulu seçenekleri bulunmaktadır.

Malta’da konaklama olarak diğer bir çok ülkeye oranla aile yanı daha az tercih edilmektedir. Öğrenciler seçimlerini genelde öğrenci evlerinden yana kullanır. Farklı ülkelerden gelen yabancı öğrencilerle birlikte hem İngilizce’yi geliştirip, hem de farklı kültürde olan öğrencilerle bir arada yaşama şansına sahip olursunuz.

Malta’da resmi temsilcisi olduğumuz okulları ve fiyatlarını öğrenmek ve her konuda bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Malta’da dil eğitimi hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak ve Malta dil okulları,  Malta’da dil eğitimi ve çalışma, Malta’da dil okulları fiyatları 2018, Malta’da dil eğitimi almak gibi merak edilen konularla ilgili sorularınıza cevap bulmak için tıklayın; size en hızlı şekilde geri dönüş yapalım: Bilgi İstek Formu

Türkiye’nin Her yerinden BİZİ ARAYIN

Phone: 0850 433 87 69

Mobile: 0850 433 87 69