Belgelerin Hazırlanması

Belgelerin Hazırlanması2018-04-24T20:07:47+00:00

Work and Travel, Amerika Birleşik Devletleri tarafından resmi olarak sınırları belirlenmiş ve desteklenen bir kültürel değişim programıdır. Peki, Work And Travel için gerekli şartlar nelerdir? İşte Work And Travel başvuru süreci içerisinde Work And Travel için gerekli belgeler.

Work And Travel için gerekli şartlar

TROY Aracılığı ile İşinizi Bulduğunuz Takdirde :

1) Amerika’da çalışırken iletişimde güçlük çekmemeniz ve vize aşaması sırasında konsolosluğun size yönelteceği sorulara yanıt verebilmeniz için günlük konuşmaları yapabilecek seviyede İngilizce bilmeniz gerekmektedir.

Bunun için danışmanlarımız tarafından sohbet niteliğinde bir görüşme ile mülakatınız yapılacaktır. Bu görüşme karşılıklı olarak ofislerimizde olabileceği gibi telefon ile de yapılabilir.

2) Mülakatta başarılı iseniz yani iletişim kurabilecek kadar İngilizceniz varsa TROY başvuru formunu doldurmalısınız.

3) TROY danışmanınız tarafından size verilecek olan katılımcı sözleşmesini imzalamalısınız.

4) Başvuru formu ile birlikte ön kayıt ücretinizi ofisimize yada bizden öğreneceğiniz banka hesap numaramıza yatırmalısınız.
Bu aşamadan sonra TROY sizin için iş bulma sürecini başlatacaktır.

Work And Travel İş Yerleşiminiz Yapıldığında veya Bu Süreç Devam Ederken Hazırlamanız Gerekenler:

1) En az bir yıl geçerli pasaport . www.egm.gov.tr

ÖNEMLİ: Emniyet Müdürlüğünün uygulaması gereği öğrenciler Kültürel Değişim Programları için yurt dışına çıkmaları halinde okullarından alacakları bir onay yazısı ile harçsız pasaport alabilir.

Bunun için TROY’dan programa katılacağınıza dair bir ön yazı almalı ve okulunuza onaylatarak pasaport başvurunuzu başlatmalısınız. Pasaportunuzu alınca TROY resimli sayfasının, geçerliliğin ne zamana kadar olduğu sayfanın, varsa daha önce ABD vizenizin olduğu sayfanın ve en sonda bulunan nüfus bilgilerinin olduğu sayfanın fotokopisini iletmelisiniz.

2) İki adet vesikalık fotoğraf,

3) Öğrenci belgesi,

4) TROY danışmanınız tarafından size verilecek olan sponsor kuruluşumuzun öğrencimizden doldurmasını istediği resmi evraklar.

İşinizi Kendi Olanaklarınızla Bulduğunuz Takdirde:

Yukarıda Bulunan Evrakları Hazırlamanızın Dışında İlave Olarak;

TROY danışmanınızdan isteyebileceğiniz EOAF’un (Employment Offer Agrement Form) işvereniniz tarafından doldurulup çıktısı alınarak imzalanmış halde diğer formlarla birlikte TROY’ a teslim edilmesi gereklidir. Formlarınızı TROY’ a elden veya posta yolu ile ulaştırabilirsiniz. Bu sırada kesin kayıt ücretinizi de 35 USD Sevis ücretiniz ile birlikte TROY’ a ödemelisiniz. Bu ödeme banka yolu ile veya elden ofisimize yapılabilir.

Work And Travel hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak ve Work And Travel için gerekli şartlar, Work And Travel başvuru, Work And Travel için gerekli belgeler gibi merak edilen konularla ilgili sorularınıza cevap bulmak için tıklayın; size en hızlı şekilde geri dönüş yapalım: Bilgi İstek Formu

Türkiye’nin Her yerinden BİZİ ARAYIN

Phone: 0850 433 87 69

Mobile: 0850 433 87 69