Çalışma Saatleri ve Kazançlar

Çalışma Saatleri ve Kazançlar2018-04-24T20:03:50+00:00

Work and Travel, Amerika Birleşik Devletleri tarafından resmi olarak sınırları belirlenmiş ve desteklenen bir kültürel değişim programıdır. Bu özel programla ilgili en merak edilen iki konu Work And Travel işleri ve ücretleri ile Work And Travel çalışma saatleri konularıdır. Peki, gerçekten de Work And Travel’da ne kadar para kazanılır?

Work And Travel çalışma saatleri

Programa katılan öğrenci çalışma saatlerini ilk olarak iş sözleşmesinde belirler. Bu sözleşmede is vereni ile anlaşarak kendisi ve iş  vereni için uygun minimum bir oran belirler. Bu oran genelde günde 7-10 saat arası olmaktadır.

Work And Travel’da ne kadar para kazanılır?

Elde edilen kazanç yaşam giderlerinin karşılanmasına yardımcı olacak şekildedir ve yaşam gideri Amerika içerisinde bulunduğunuz şehir ve eyalete göre değişiklik gösterir. Dünyanın her yerinde olduğu gibi Amerika’da da büyük şehirde yaşam maliyetleri küçük  şehirlere göre daha fazladır.

Fazla mesai yapma durumu söz konusu olduğunda normal saat ücretinin bir buçuk katı kadar bir ücret alınır yani saati 7$’dan çalışan kişi eyaletin fazla mesai kotası 40 saat ise 41. saat için 10.5$ ücret alır.

İşverenler fazla mesaiyi işlerin çok yoğun olduğu dönemlerde ara ara verirler, tüm yaz boyunca fazla mesaide çalışma her zaman söz konusu değildir.

Çalışma saatleri is verenin yoğunluğuna göre değişebilir. Örneğin sezonun yoğun olduğu dönemlerde bu is veren size ekstra çalışma saati verebilir fakat bu saatleri arttırmak sizin inisiyatifinize bırakılmıştır. Eğer iş vereniniz size ekstra çalışma imkanı vermiyor fakat siz çalışmak istiyorsanız bunu ikinci bir ise girerek tamamlayabilirsiniz. İkinci is de ilk isiniz gibi tamamı ile yasaldır.

İkinci işi öğrencinin kendisi bulması gerekmektedir ve Sponsor tarafından onaylanması gerekmektedir. İşlerini iyi yapan ve çevresi ile iyi ilişkiler kuran öğrenciler ikinci iş imkanlarını kendileri doğal olarak yaratacaklardır.

Work And Travel hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak ve Work And Travel’da ne kadar para kazanılır, Work And Travel işleri ve ücretleri, Work And Travel çalışma saatleri gibi merak edilen konularla ilgili sorularınıza cevap bulmak için tıklayın; size en hızlı şekilde geri dönüş yapalım: Bilgi İstek Formu

Türkiye’nin Her yerinden BİZİ ARAYIN

Phone: 0850 433 87 69

Mobile: 0850 433 87 69