Erken Kayıt Avantajları

Erken Kayıt Avantajları2018-04-24T20:10:24+00:00

Work and Travel programı, Amerika Birleşik Devletleri tarafından resmi olarak sınırları belirlenmiş ve desteklenen bir kültürel değişim programıdır. Peki bu özel program konusunda birtakım erken kayıt avantajları var mıdır? Varsa Work And Travel erken kayıt avantajları nelerdir?

Work And Travel erken kayıt avantajları

Work & Travel’da erken başvuru çok önemlidir. Work and Travel nedir, ne değildir iyice öğrendikten sonra önemli olan Work and Travel programına katılıp katılmayacağınız konusunda kararınızı vermiş olmaktır. Kararını vermiş bir öğrenci olarak ise, kayıt olmak için işlemleri geciktirmek, sunulan imkan ve fırsatları kaçırmanıza, hatta kontenjanlar nedeni ile kayıt olamamanıza dahi neden olabilecektir. Birçok firma Eylül – Mayıs tarihleri arasında kayıt almaya devam etselerde en uygun başvuru tarihi Ağustos ve Eylül ayında başlayan  tarihlerdir. İşte Work And Travel erken kayıt avantajları dendiğinde ilk akla gelenler:

• Erken başvuru sayesinde DS-2019 formunuzun (çalışma izni) yayımlanma sürecini erken başlatılabilir ve bununla ilgili bir takım  indirimlerden yararlanabilirsiniz.
• İş seçimi ve yerleştirilmesi aşamasında grup olarak yer ayırtmak her zaman bireysel olarak yer ayırtmaktan daha zordur. Çünkü bireysel kontenjanların ayrılması ile bir işverene ait toplam kontenjan sürekli azalır ve grup sayınız kadar yer kalmama riski ile karşı karşıya kalabilirsiniz.
• Tüm yerleştirme yöntemlerinde ilk gelen ilk alır mantığı vardır. Hemen hemen bütün sponsorlar ve şirketlerde iş yerleştirme önceliği kayıt sırasına göredir. Bu nedenle en populer işler erken kaydolan öğrenciler tarafından doldurulabilir ve geç kaydolan biri iseniz çok istiyor olmanıza rağmen başka bir işe yönelmek zorunda kalabilirsiniz.
• Türkiye’de pek çok üniversite yaz tatiline geç başlamaktadır. Geç başlangıç tarihli öğrenci kabul eden işverenler sınırlı sayıdadır ve genelde ilk kayıt olan öğrenciler bu tür işlerin kontenjanlarını doldururlar. 20 Haziran – 15 Temmuz arası geç başlangıç tarihi olarak kabul edilir. 30 Temmuz’a kadar Work and Travel programına başlayabilecek öğrenciler ise daha da hızlı davranıp ilk iş yerleştirmesi sürecinden itibaren cok az sayıda olan bu kontenjanları yakalamaya çalışmalıdır.
• Her yıl pek çok öğrenci vize aşamasında, ABD konsolosluğundaki isim kontrolü uygulamasına takıldığından ve sonuçları yeterince erken açıklanmadığından her şeyleri tam olmasına rağmen Amerika’ya gidememektedir. Eğer sizin de isminiz çok rastlanan isimlerdense (ör: İbrahim Yalcin, Mehmet Yılmaz, Fatih Çetin) isim kontrolüne takılma riskiniz çok daha yüksektir. İsminiz ne olursa olsun isim kontrolüne takılabileceğinizi unutmayınız. Örnek olarak, Hayri Güleç sık ratlanmayan bir isim olmasına rağmen isim soruşturmasına takılan isimler de olmuştur.
Work And Travel erken başvuru işlemlerinizi erken tamamlama size vize görüşmesini erken yapma olanağını verecektir. Hızlı hareket ederek daha ilk sınavlarınız başlamadan bile vizenizi alabilir ve pek çok öğrenci yoğun dönemlerde program işlemleri ile uğraşırken siz tüm enerjinizi derslerinize verebilirsiniz.
• Erken vize almanın bir diğer avantajı da uçak biletinizi erkenden alabilmektir. Bu size daha uygun ve ekonomik uçak bileti bulunabilmesi için büyük bir avantaj sağlar.
• Her sene geç başvuruda bulunan ya da işlemlerini geciktiren pek çok öğrenci için konsoloslukta istedikleri tarihlere randevu yeri bulunamamakta ve yer olan tarihler de sınavları ile çakışabilmektedir. Tüm işlemlerinizin sizin istediğiniz gibi ilerlemesi için erken kayıt randevu aşamasında da büyük önem kazanmaktadır.
• Her sene Ocak ayında pasaport defter ve harç ücretleri zamlanmaktadır. Erken kayıt pasaportunuzu da zamlar gelmeden çıkartmanız konusunda size fayda sağlayacaktır.

Work And Travel hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak ve Work And Travel erken kayıt avantajları, Work And Travel fiyatları gibi merak edilen konularla ilgili sorularınıza cevap bulmak için tıklayın; size en hızlı şekilde geri dönüş yapalım: Bilgi İstek Formu

Türkiye’nin Her yerinden BİZİ ARAYIN

Phone: 0850 433 87 69

Mobile: 0850 433 87 69