Kanada’da Yaz Okulları

Kanada’da Yaz Okulları2018-04-24T19:15:25+00:00

Kanada, yaz okulları açısından dünyadaki en güzel seçeneklerin arasında yer almaktadır. Doğal güzellikleri, güvenilir ve zengin bir ülke olması, çok uluslu toplum yapısı, ingilizcenin ana vatanlarından biri olması ve sportif faaliyetlere uygun kampüs ortamları ile yurtdışı yaz okulu isteyen öğrenciler için çok güzel bir alternatiftir.

Kanada’da eğitim veren Kanada yaz okulları Dünya’nın en seçkin üniversite ve kolejlerinin kampüslerinde yer almaktadır. Ülkemiz açısından da son yıllardaki döviz kuru artışlarından etkilenmemek için Kanada doları iyi bir alternatif olarak değerlendirilebilmektedir.

Kanada yaz okulları konaklama

Kanada yaz okulu programlarında ağırlıklı olarak kampüs konaklamaları tercih ve tavsiye edilmektedir. Ailelerin, kampüs içi konaklama tercih etmelerindeki en önemli nedenler; bütün okul personelinin, öğretmenlerin, grup liderlerinin ve öğrencilerin aynı mekânda konaklamaları. Böylece öğrencilerin sürekli gözetim altında bulunmalarından dolayı da en güvenli konaklama şekli olmasıdır.

Ayrıca kampüslerde bulunan, yüzme havuzu, tenis kortları, futbol sahaları gibi mükemmel spor tesisleri ve gün boyunca yoğun bir etkinlik programı olması kampüs konaklamasının bir diğer tercih edilme sebebidir. Konaklamalara Pazar günü girilip Cumartesi günü çıkılmaktadır. Konaklamalar, yarım pansiyon ya da full pansiyon olarak sunulmaktadır. Tercihe gore aile yanı konaklama şeklide sunulabilmektedir.

Kanada yaz okulları önemli bilgiler

Kanada yaz okulları kapsamında eğitim İngilizce olarak verilmektedir. Dersler haftada 20 ders olarak düzenlenmiştir . İsteğe göre ders süreleri haftada 30 ders olarak da değiştirilebilir. Bir ders ortalama 45-50 dakika sürmektedir. Öğrenciler İngilizceyi sadece derslerde değil dersler bitiminde yapılan çeşitli aktiviteler de de geliştirebilmektedirler.

Aktivitelerde, şehir turları, yüzme, basketbol, tenis, futbol, dağcılık gibi sportif aktiviteler, sinema ve tiyatro geceleri, karaoke partileri, müze gezileri, sunulmaktadır. Programın içeriğine göre haftada bir tam gün ve iki yarım gün şehir gezileri düzenlenmektedir. Bu gezilerde öğrencilere, gidilen şehrin en güzel tarihi ve turistik yerleri gösterilmektedir. Lokasyon olarak; Toronto ,Vancouver, Victoria, Montreal seçenekleri mevcuttur.

Kanada yaz okulu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak ve Kanada yaz okulları, Kanada yaz okulları fiyatları gibi merak edilen konularla ilgili sorularınıza cevap bulmak için tıklayın; size en hızlı şekilde geri dönüş yapalım: Bilgi İstek Formu

Türkiye’nin Her yerinden BİZİ ARAYIN

Phone: 0850 433 87 69

Mobile: 0850 433 87 69