FAQs

Work and Travel’da Ne Kadar Para Kazanabilirim?

Work and Travel programında ortalama rakamlarla haftalık 35 saat çalışılan bir işte 9 dolar saatlik ücret üzerinden 1 haftada $315, ayda $1260, 4 ay için ise $5040 totalde kazanabilirsiniz. Bu rakamı işvereninize kendinizi sevdirerek ya da 2. bir iş bularak arttırmak öğrencinin kendi elindedir. Ama 4 aylık ortalama şartlarla sezon sonu 5000 dolar toplam kazanç sağlayıp gıda ve konaklama masrafını çıkarırsak ise 2000 – 2500 dolar arası birikim yapma şansınız vardır.

Work and Travel Vize İşlemleri

Work and Travel programında vize işlemleri ve vize dosyaları öğrencinin danışmanı tarafından hazırlanır. Öğrenciye konu ile ilgili bütün detaylar anlatılır. Ankara ya da İstanbul’da Amerikan konsolosluğuna vize mülakatına gidecek öğrenci, danışmanı ile bu konuda mutlaka oryantasyon yapar ve mülakata danışmanı tarafından hazırlanır.

Work and Travel Programında çok Para Kazanabilir miyim?

Work and Travel programı’nda iyi kazanç sağlayan öğrenci örnekleri görülse de program çok para kazanabilme üzerine değil, öğrencilerin kültürel bir deneyim yaşamaları üzerine organize edilen bir programdır. Bu tarz amaçlar edinen öğrencilerin sorumluluğu acentalarına ve danışmanlarına yüklememeleri gerekli, orda kendi şanslarını ve alternatiflerini kendileri yaratmak durumundadırlar.

Work and Travel programında işimi bırakabiliyor muyum?

Work and Travel programında, öğrenci sponsoruna hiçbir şekilde haber vermediği takdirde, işinden ayrılırsa sponsor acentası işvereni tarafından anında bilgilendirilir ve öğrencinin programı iptal edilip travel hakkını kullanıp en geç 30 gün içinde ülkesinde dönmesi istenir.

Work and Travel programında çalışmak zorunda mıyım?

Work and Travel programında, öğrencinin kendisine verilen vize bitiş tarihine kadar ülkede kalabilmesi için mutlaka çalışma zorunluluğu vardır. Fakat öğrenci yine de hakları doğrultusunda, çalışmak istemediği bir yerde kalmaya zorlanamaz. İşinden ayrılan öğrenci 1 aylık travel süresini kullanıp geri ülkesine dönmek zorundadır. Bu kuralı dikkate almayan, işten çıkan ve ülkede kendisine verilen 30 günlük travel süresinden daha fazla zaman kalan öğrenci kural ihlali yapmış olarak sisteme geçer. Bu şartlarda, öğrenci yeniden vize başvurusu yaptığında, kötü bir sicile sahip olmuş...

Work and Travel güvenli mi?

Work and Travel programı, Amerikan Hükümeti tarafından organize edilmekte ve devamlı kontrol edilmektedir. Programın kötüye kullanılma ihtimaline karşı her türlü tedbir ve önlem alınmaktadır. Özellikle öğrenciler bu ülkede, en güvenilir bölgelere gönderilirler. İş verenleri ise öğrenci programa katılmadan denetlenmekte, öğrencinin sağlıklı ve güvenli bir yaz geçirebilmesi bütün kurumların ilk önceliğidir. Ama tabi ki program öğrenci güvenliği için her türlü tedbiri alırken, risk ve tehlikeler düşük olasılıklarda da olsa hayatımızın her anında ve alanında olmaktadır.

btnimage

[]
1 Step 1
Sizi Bilgilendirelim
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder