Work and Travel Avantajları

Work and Travel Avantajları2018-10-15T07:11:49+00:00

Her yıl birçok ülkeden binlerce üniversite öğrencisi Work And Travel programına katılarak unutamayacakları bir uluslararası tecrübe kazanma fırsatı elde etmektedir. Son yılarda katılımcı sayısının katlanarak arttığı bu mükemmel gençlik programı katılımcılara, birçok fırsat ve avantaj sunmaktadır. Peki, Work And Travel faydaları; bir diğer deyişle Work And Travel avantajları nelerdir?

Work And Travel Avantajları

Work And Travel faydaları konusunda öncelikle Amerika’da İngilizcenizi en ekonomik ve en zevkli şekilde geliştebilirsiniz. Başka bir deyişle Amerika’da kaldığınız 4 ay boyunca İngilizce ‘nizi geliştirecek ve var olan İngilizce bilginizi gerçek hayatta uygulama fırsatını bulacaksınız. İngilizce konuştukça yabancı dilinize olan güveniniz artacak ve her ortamda kendinizi İngilizce olarak ifade eder hala geleceksiniz. Bu güven sayesinde pratik yeteneğiniz artacak ve yabancı dil korkunuzun yok olmasını sağlayacaktır.

Work And Travel USA Programı size Amerika’da yasal yolla çalışma ve Amerika’yı gezme imkanı da sunar. Böylece Ayda ortalama 900-1500 USD kazanabilecek ve program için gerekli olan yaşam ve seyahat masraflarınızı karşılayabileceksiniz. Amerika gibi herkesin hayallerini süsleyen bir ülkeyi masraflarınızı karşılayarak görüp, yanınızda fazladan parayla dönebileceksiniz. Ayni anda hem çalışma hem de tatil yapma fırsatı bulacak, tüm bunları yaparken de kimseye yük olmayacaksınız. Program sonunda ömür boyu unutulmayacak tecrübe ve birikimlerle ülkenize geri döneceksiniz.

Amerika’da çalışarak Amerikan genel ve iş kültürünü bizzat tanımakla kalmayıp,  diğer ülkelerden gelen Kültürel Değişim Programı öğrencileri ile tanışıp onların kültürlerini tanıma fırsatı bulacak, diğer öğrencilerle arkadaşlık kurarak dünyanın diğer noktaları ile bağlar oluşturabilirsiniz ayni zamanda kendi kültürünüzü de onlara tanıtma fırsatı bulacaksınız çalışarak kendi ayaklarınız üzerinde durmaya alışacak ve hayata daha objektif bakabileceksiniz. Kendi yağınızla kavrulmanın hazzını yasarken başkalarının yardımına gerek kalmadan bir takim projeleri gerçekleştirebileceksiniz. Kendi başınıza bir takim sorumluluklar üstlenecek ve özgürce kararlar alabileceksiniz.
İleriye dönük kariyeriniz için birikim sahibi olacaksınız. Bu birikim gerek maddi anlamda gerekse tecrübe anlamında gelecekte bir çok alanda sizin rakiplerinizin bir kaç adim önünde olmanızı sağlayacaktır. Yurtdışında iş tecrübesi elde edecek ve böylece CV’nize de yeni bir değer katacaksınız.Bir düşünün, daha öğrenciyken CV nizde çalışmış olduğunuz Amerikan şirketlerinin isimleri ve referansları olacak! Bu gerçekten de çok önemli bir avantaj.

Yurt dışında eğitim, burs ve staj fırsatlarını daha yakından araştırabilecek ve kendinize uygun bir üniversite ya da işyeri bulabilecek bunları yerinde ziyaret ederek tüm imkanları kendi gözünüzle değerlendirebileceksiniz. Öğretim üyeleri ve işverenler ile yüz yüze görüşme imkanı bulacak ve kendinizi onlara fark ettirebileceksiniz.

Tüm bunların ötesinde en büyük kazanç Programa katılarak kendinizi yeni ve heyecan verici bir deneyimin içinde bulup, farklı kültürlerin her an daha yakınlaştığı dünyamızda bu yöndeki kabiliyetlerinizi geliştirme fırsatı elde etmenin yanında kişisel gelişim ve olgunlaşma boyutunda gerçekleşecektir.

Work And Travel hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak ve Work And Travel faydaları, Work And Travel avantajları gibi merak edilen konularla ilgili sorularınıza cevap bulmak için tıklayın; size en hızlı şekilde geri dönüş yapalım: Bilgi İstek Formu

Sizi Hemen Arayalım

Türkiye’nin Her yerinden BİZİ ARAYIN

Phone: 0850 433 87 69

Mobile: 0850 433 87 69